Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jimv8
Sro 28 Sty, 2015 17:53
[A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek oleju
Autor Wiadomość
MozartxPL 


Model: A4 B6
Silnik: 1,8 T AVJ
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 04 Maj 2013
Wszystkie posty: 2



Skąd: Goleniów
Wysłany: Sob 04 Maj, 2013 17:35   [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek oleju
     



Witam,
ostatnio miałem mała przygodę podczas jazdy.
Jadąc około 140 km/h nagle zaświeciła mi sie kontrolka EPC a obroty spadły do 0.
W międzyczasie również pokazywał się komunikat od oleju, zaczęło pikać, kontrolka świecić, dodatkowo te zerowe obroty, normalnie szok :shock: i nie jestem pewien, ale chyba pokazywało brak oleju lub niski stan oleju.
Nadmienię, że od jakiegoś czasu pokazywał mi się komunikat sensor, z tego co wyczytałem to czujnik poziomu oleju.

Od razu zatrzymałem i zgasiłem auto, sprawdziłem na bagnecie i olej był.
odpaliłem auto, wszystko było ok, ale świeciła się kontrolka EPC.
Dzisiaj odpaliłem rano i wszystko ok, żadna kontrolka się nie świeci sensor tez się nie pokazywał, jakby nigdy nic.

Moje pytanie, czy EPC faktycznie mogło się zaświecić ponieważ coś jest z czujnikiem, lub wiązką i czy to jest czujnik poziomu oleju czy ciśnienia ? Tak skojarzyłem fakty i się zastanawiam czy to ma związek.

Po weekendzie pojadę pod komputer i coś więcej się dowiem, ale może ktoś miał podobny objaw, nie wiem na ile to jest groźne i jakie mogą być ewentualne przyczyny.

Mam jeszcze wyciek oleju, na dolnej osłonie jest dość sporo, dolewam około 1l na 1000 km (5w30) przebieg 290 tys. Wszystkie te rzeczy sprawiły że się porządnie wystraszyłem że całkiem olej z jakiegoś powodu straciłem :mrgreen: ale zaglądam regularnie i dolewam, patrzę na bagnecie z uwagi że ten czujnik świruje o kilku dni.

Będe też sprawdzał gdzie ten wyciek, była wymieniona uszczelka pod klawiaturą ale nic nie pomogło (tak mechanik doradzał :kwasny: ) i muszę szukać dalej.
Znacie jakieś najczęstsze miejsca gdzie najlepiej zacząć poszukiwania ?


Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pzdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Sob 04 Maj, 2013 20:20   Re: [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek ole
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



MozartxPL napisał/a:
Witam,
ostatnio miałem mała przygodę podczas jazdy.
Jadąc około 140 km/h nagle zaświeciła mi sie kontrolka EPC a obroty spadły do 0.
W międzyczasie również pokazywał się komunikat od oleju, zaczęło pikać, kontrolka świecić, dodatkowo te zerowe obroty, normalnie szok :shock: i nie jestem pewien, ale chyba pokazywało brak oleju lub niski stan oleju.
Nadmienię, że od jakiegoś czasu pokazywał mi się komunikat sensor, z tego co wyczytałem to czujnik poziomu oleju.

Od razu zatrzymałem i zgasiłem auto, sprawdziłem na bagnecie i olej był.
odpaliłem auto, wszystko było ok, ale świeciła się kontrolka EPC.
Dzisiaj odpaliłem rano i wszystko ok, żadna kontrolka się nie świeci sensor tez się nie pokazywał, jakby nigdy nic.

Moje pytanie, czy EPC faktycznie mogło się zaświecić ponieważ coś jest z czujnikiem, lub wiązką i czy to jest czujnik poziomu oleju czy ciśnienia ? Tak skojarzyłem fakty i się zastanawiam czy to ma związek.

Po weekendzie pojadę pod komputer i coś więcej się dowiem, ale może ktoś miał podobny objaw, nie wiem na ile to jest groźne i jakie mogą być ewentualne przyczyny.

Mam jeszcze wyciek oleju, na dolnej osłonie jest dość sporo, dolewam około 1l na 1000 km (5w30) przebieg 290 tys. Wszystkie te rzeczy sprawiły że się porządnie wystraszyłem że całkiem olej z jakiegoś powodu straciłem :mrgreen: ale zaglądam regularnie i dolewam, patrzę na bagnecie z uwagi że ten czujnik świruje o kilku dni.

Będe też sprawdzał gdzie ten wyciek, była wymieniona uszczelka pod klawiaturą ale nic nie pomogło (tak mechanik doradzał :kwasny: ) i muszę szukać dalej.
Znacie jakieś najczęstsze miejsca gdzie najlepiej zacząć poszukiwania ?


Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pzdr.
z tego co opisujesz to auto zgasło w czasie jazdy tak? EPC to nic innego jak elektroniczny pedał gazu, wydaj mi sie,że choinka na desce pojawiła się gdyż auto mialo "zerowe" obroty jak napisałeś ,czyli zgasło... odczytanie błedów ze sterownika powinno nieco rozjasnić sytuację. Sprawdzałeś szczelność miski olejowej, i krućcy gdzie wkręcone sa czujniki?
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
MozartxPL 


Model: A4 B6
Silnik: 1,8 T AVJ
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 04 Maj 2013
Wszystkie posty: 2



Skąd: Goleniów
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 19:16   Re: [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek ole
     



Cytat:
z tego co opisujesz to auto zgasło w czasie jazdy tak? EPC to nic innego jak elektroniczny pedał gazu, wydaj mi sie,że choinka na desce pojawiła się gdyż auto mialo "zerowe" obroty jak napisałeś ,czyli zgasło


Faktycznie masz rację, całkiem zgasło, chyba byłem jeszcze w lekkim szkou jak to pisałem :shock:

Generalnie, od wyżej wymienionej sytuacji, którą z uwagi na szok,chyba nie do końca dobrze opisałem :mrgreen: . W ciągu ostatnich kilku dni, od czasu powyższej historii mam dwie różne, ale bardzo podobne,niepokojące sytuacje podczas jazdy:

1. To ta powyższa, kontrolka EPC, gaśnie silnik a na zegrach miga "Ol druck" po niemiecku. Zdarzyło się to dwa razy, dzisiaj po raz drugi. Od pierwszego wydarzenia przejechałem jakieś 150 km.

2. Druga sytuacja, która m miejsce właściwie na każdym krótkim odcinku. Obroty spadają poniżej 1000, zaświeca się kontrolka EPC, obroty wracają do pierwotnego poziomu, kontrolka się świeci, ale silnik pracuje normalnie. Po zgaszeniu, i po odpaleniu po kilkunastu minutach, kontrolka się nie świeci, ale po kliku KM to samo.

Dzisiaj byłem na kompie i pokazało mi poniższe błędy;

P0012 Za bardzo opóźniony rozrząd.
P0322 Brak sygnału wejść obrotu układu rozrządu
000562 Czujnik poziomu oleju G266 (pojawia mi się również sensor na zegarach)

Rozrząd wymieniony rok temu, przejechane jakieś 10-14 tys km.
Olej wymieniony Październik, 5w30 Castrol Edge. Często dolewane ze względu na wyciek 1l na 1000 km. Przejechane +/- 8 tys.

Co sądzicie, co może być przyczyną ? Zaczynam się poważnie martwić ;audi;



Cytat:
Sprawdzałeś szczelność miski olejowej, i krućcy gdzie wkręcone sa czujniki?
NIe, tam jeszcze nie sprawdzałem, dzięki za wskazówkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Pozostałe tematy

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [V8 D11] tryb awaryjny
nico Skrzynie automatyczne 21 Wto 23 Lut, 2010 23:07
nico
Brak nowych postów [a6 c5 2.8 ack] tiptronik tryb awaryjny
przemob4613 Skrzynie automatyczne 6 Sro 04 Lip, 2012 21:22
przemob4613
Brak nowych postów SKRZYNIA TRYB AWARYJNY
jedrek1000 Skrzynie automatyczne 1 Pią 18 Kwi, 2014 10:43
Adi202
Brak nowych postów Błąd ESP i tryb awaryjny
weider Pytajnik, czyli zielono mi ;) 1 Czw 01 Wrz, 2016 13:25
Adi202
Brak nowych postów tryb awaryjny 2.0 TDI CAHA
drex Elementy silnika 5 Pią 05 Sie, 2016 17:17
Adi202



[ Twoje IP to: 18.224.32.40, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności