Pozostałe tematy » [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek oleju
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek oleju
Witam,
ostatnio miałem mała przygodę podczas jazdy.
Jadąc około 140 km/h nagle zaświeciła mi sie kontrolka EPC a obroty spadły do 0.
W międzyczasie również pokazywał się komunikat od oleju, zaczęło pikać, kontrolka świecić, dodatkowo te zerowe obroty, normalnie szok :shock: i nie jestem pewien, ale chyba pokazywało brak oleju lub niski stan oleju.
Nadmienię, że od jakiegoś czasu pokazywał mi się komunikat sensor, z tego co wyczytałem to czujnik poziomu oleju.

Od razu zatrzymałem i zgasiłem auto, sprawdziłem na bagnecie i olej był.
odpaliłem auto, wszystko było ok, ale świeciła się kontrolka EPC.
Dzisiaj odpaliłem rano i wszystko ok, żadna kontrolka się nie świeci sensor tez się nie pokazywał, jakby nigdy nic.

Moje pytanie, czy EPC faktycznie mogło się zaświecić ponieważ coś jest z czujnikiem, lub wiązką i czy to jest czujnik poziomu oleju czy ciśnienia ? Tak skojarzyłem fakty i się zastanawiam czy to ma związek.

Po weekendzie pojadę pod komputer i coś więcej się dowiem, ale może ktoś miał podobny objaw, nie wiem na ile to jest groźne i jakie mogą być ewentualne przyczyny.

Mam jeszcze wyciek oleju, na dolnej osłonie jest dość sporo, dolewam około 1l na 1000 km (5w30) przebieg 290 tys. Wszystkie te rzeczy sprawiły że się porządnie wystraszyłem że całkiem olej z jakiegoś powodu straciłem :mrgreen: ale zaglądam regularnie i dolewam, patrzę na bagnecie z uwagi że ten czujnik świruje o kilku dni.

Będe też sprawdzał gdzie ten wyciek, była wymieniona uszczelka pod klawiaturą ale nic nie pomogło (tak mechanik doradzał :kwasny: ) i muszę szukać dalej.
Znacie jakieś najczęstsze miejsca gdzie najlepiej zacząć poszukiwania ?


Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek ole
MozartxPL napisał/a:
Witam,
ostatnio miałem mała przygodę podczas jazdy.
Jadąc około 140 km/h nagle zaświeciła mi sie kontrolka EPC a obroty spadły do 0.
W międzyczasie również pokazywał się komunikat od oleju, zaczęło pikać, kontrolka świecić, dodatkowo te zerowe obroty, normalnie szok :shock: i nie jestem pewien, ale chyba pokazywało brak oleju lub niski stan oleju.
Nadmienię, że od jakiegoś czasu pokazywał mi się komunikat sensor, z tego co wyczytałem to czujnik poziomu oleju.

Od razu zatrzymałem i zgasiłem auto, sprawdziłem na bagnecie i olej był.
odpaliłem auto, wszystko było ok, ale świeciła się kontrolka EPC.
Dzisiaj odpaliłem rano i wszystko ok, żadna kontrolka się nie świeci sensor tez się nie pokazywał, jakby nigdy nic.

Moje pytanie, czy EPC faktycznie mogło się zaświecić ponieważ coś jest z czujnikiem, lub wiązką i czy to jest czujnik poziomu oleju czy ciśnienia ? Tak skojarzyłem fakty i się zastanawiam czy to ma związek.

Po weekendzie pojadę pod komputer i coś więcej się dowiem, ale może ktoś miał podobny objaw, nie wiem na ile to jest groźne i jakie mogą być ewentualne przyczyny.

Mam jeszcze wyciek oleju, na dolnej osłonie jest dość sporo, dolewam około 1l na 1000 km (5w30) przebieg 290 tys. Wszystkie te rzeczy sprawiły że się porządnie wystraszyłem że całkiem olej z jakiegoś powodu straciłem :mrgreen: ale zaglądam regularnie i dolewam, patrzę na bagnecie z uwagi że ten czujnik świruje o kilku dni.

Będe też sprawdzał gdzie ten wyciek, była wymieniona uszczelka pod klawiaturą ale nic nie pomogło (tak mechanik doradzał :kwasny: ) i muszę szukać dalej.
Znacie jakieś najczęstsze miejsca gdzie najlepiej zacząć poszukiwania ?


Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pzdr.
z tego co opisujesz to auto zgasło w czasie jazdy tak? EPC to nic innego jak elektroniczny pedał gazu, wydaj mi sie,że choinka na desce pojawiła się gdyż auto mialo "zerowe" obroty jak napisałeś ,czyli zgasło... odczytanie błedów ze sterownika powinno nieco rozjasnić sytuację. Sprawdzałeś szczelność miski olejowej, i krućcy gdzie wkręcone sa czujniki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A4 B6 1,8 T] Kontrolka EPC. Tryb awaryjny // wyciek ole
Cytat:
z tego co opisujesz to auto zgasło w czasie jazdy tak? EPC to nic innego jak elektroniczny pedał gazu, wydaj mi sie,że choinka na desce pojawiła się gdyż auto mialo "zerowe" obroty jak napisałeś ,czyli zgasło


Faktycznie masz rację, całkiem zgasło, chyba byłem jeszcze w lekkim szkou jak to pisałem :shock:

Generalnie, od wyżej wymienionej sytuacji, którą z uwagi na szok,chyba nie do końca dobrze opisałem :mrgreen: . W ciągu ostatnich kilku dni, od czasu powyższej historii mam dwie różne, ale bardzo podobne,niepokojące sytuacje podczas jazdy:

1. To ta powyższa, kontrolka EPC, gaśnie silnik a na zegrach miga "Ol druck" po niemiecku. Zdarzyło się to dwa razy, dzisiaj po raz drugi. Od pierwszego wydarzenia przejechałem jakieś 150 km.

2. Druga sytuacja, która m miejsce właściwie na każdym krótkim odcinku. Obroty spadają poniżej 1000, zaświeca się kontrolka EPC, obroty wracają do pierwotnego poziomu, kontrolka się świeci, ale silnik pracuje normalnie. Po zgaszeniu, i po odpaleniu po kilkunastu minutach, kontrolka się nie świeci, ale po kliku KM to samo.

Dzisiaj byłem na kompie i pokazało mi poniższe błędy;

P0012 Za bardzo opóźniony rozrząd.
P0322 Brak sygnału wejść obrotu układu rozrządu
000562 Czujnik poziomu oleju G266 (pojawia mi się również sensor na zegarach)

Rozrząd wymieniony rok temu, przejechane jakieś 10-14 tys km.
Olej wymieniony Październik, 5w30 Castrol Edge. Często dolewane ze względu na wyciek 1l na 1000 km. Przejechane +/- 8 tys.

Co sądzicie, co może być przyczyną ? Zaczynam się poważnie martwić ;audi;



Cytat:
Sprawdzałeś szczelność miski olejowej, i krućcy gdzie wkręcone sa czujniki?
NIe, tam jeszcze nie sprawdzałem, dzięki za wskazówkę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.119.133.228 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa