Pozostałe tematy » V8 Problem z obrotami
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Witam mogłby ktoś napisać przy okazji gdzie znajduje się w v8 czujnik położenia wału ? plis i pozdrówki dla wszystkich forumowiczów !

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kumasz napisał/a:
Witam mogłby ktoś napisać przy okazji gdzie znajduje się w v8 czujnik położenia wału ? plis i pozdrówki dla wszystkich forumowiczów !

Jedynie w ten sposób mogę to jakoś zobrazować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie za pomoc to forum jest wspaniałe :-) Mam takie jeszcze jedno pytanie nie wiem czy zakładać nowy watek czy może ktos by mi tutaj podpowiedział a mianowicie w mojej audiczce v8 jak odpalam czasami jakby nierówne obroty ma ale zaraz się to stabilizuje ale najgorsze i najwazniejsze jest to ze jak wczucam bieg czy to D czy R to wtedy zaczyna przygasać czasem wogóle zgaśnie trzymam wtedy hamulec oczywiście i potem jak probuje ruszyc naciskam gaz i niechce jechac po prostu wciskam gaz lekko a ona jakby sie dławiła Czy to jest coś ze skrzynią nie tak czy z silnikiem i dodam jeszcze na koniec wazna rzecz ze jak sie wszystko rozgrzeje troszke to objawy ustepuja Prosze o pomoc w rozwiklaniu sprawy Pozdrawiam :]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co prawda , nie w V8 a w 100 2,8 , ale też się tak zdarzyło . Po wymianie ATF-u i czyszczeniu "kasety" problem znikł . Na tej podstawie , sądzę,że to raczej skrzynia . :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kumasz napisał/a:
Dzięki wielkie za pomoc to forum jest wspaniałe :-) Mam takie jeszcze jedno pytanie nie wiem czy zakładać nowy watek czy może ktos by mi tutaj podpowiedział a mianowicie w mojej audiczce v8 jak odpalam czasami jakby nierówne obroty ma ale zaraz się to stabilizuje ale najgorsze i najwazniejsze jest to ze jak wczucam bieg czy to D czy R to wtedy zaczyna przygasać czasem wogóle zgaśnie trzymam wtedy hamulec oczywiście i potem jak probuje ruszyc naciskam gaz i niechce jechac po prostu wciskam gaz lekko a ona jakby sie dławiła Czy to jest coś ze skrzynią nie tak czy z silnikiem i dodam jeszcze na koniec wazna rzecz ze jak sie wszystko rozgrzeje troszke to objawy ustepuja Prosze o pomoc w rozwiklaniu sprawy Pozdrawiam :]
czy te objawy występują na benzynie i LPG? Jeśli tak to proponuje sprawdzić czujnik przepustnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak kolega Pasiak napisał na początek mikrostyk wolnych obrotów, ale najlepiej byłoby podłączyć się pod diagnozę i wszystko na temat. Jeżeli chodzi o skrzynię, to jak najbardziej zalecane jest wymycie kasety przełączającej, gruntowne wymycie miski olejowej oraz jak wiadomo wymiana ATFu. Jeżeli skrzynia ma powyżej 200-250Tkm wszystko też zależy od poprzedników i ich szacunku do V8 czyli dokładnie mówiąc stan techniczny tarcz wandlera, to takie porządki w skrzyni nie muszą wystarczyć na długo. Jeżeli tarcze są już na tyle pościerane, że emitują mikrofragmenty, to za jakiś czas cały układ zamuli się ponownie. Normalna reakcja łańcuchowa.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam zrobilem na poczatek taki myk ze odlaczylem akumulator na jeden dzien i potem po odpaleniu wszystko bylo dobrze zapewne sie wszystko zresetowalo czyli pewnie to jakis czyjnik moze byc ???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kumasz napisał/a:
witam zrobilem na poczatek taki myk ze odlaczylem akumulator na jeden dzien i potem po odpaleniu wszystko bylo dobrze zapewne sie wszystko zresetowalo czyli pewnie to jakis czyjnik moze byc ???
gdyby to była wina czujnika to odpięcie aku nic by nie pomogło, proponuje zVAGować auto wtedy bedziesz miał pełny obraz sytuacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mogłby mi ktos szybko powiedziec gdzie znajduja sie bezpieczniki w audi v8 93r bo pogaslo cale podswietlenie zagarow i skrzyni biegów prosze o szybka odpowiedz !!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po prawej stronie w nogach pasażera na słupku A.
pzdr


P.S.
Była szybka? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziekuje za pomoc :-D yupiii hheheh

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kumasz napisał/a:
dziekuje za pomoc :-D yupiii hheheh

Nie za ma co. Jakbyś miał problemy z odnalezieniem, to jest to pozycja 14.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.137.187.233 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa