Elementy silnika » [B4 AAZ]Chyba puszcza uszczelka pod głowicą
Odpowiedz do tematu
 [B4 AAZ]Chyba puszcza uszczelka pod głowicą
Mam problem, wydaje mi się, ze puszcza uszczelka pod głowica, ale płyn wywala na zewnątrz nie do cylindrów

mam od pewnego czasu ubytki płynu chłodniczego, jak lekko dokręce korek od zbiornika wyrównawczego i naleje max, wywala w czasie jazdy płyn przez korek, ale nie jakies drastyczne ilosci, jak mocno dokręce ten korek to wywala płyn przy silniku, ale nie od strony filtra oleju gdzie te wszystkie węze są - tylko tej drugiej strony

nie ma zadnych osadow na korku ani oleju ani od zbiorniczka wyrownawczego płynu, płyn napewno nie dostaje się do oleju ani olej do płynu, nie bąbelkuje tez w płynie chłodniczym i silnik się nie przegrzewa, ani nie dymi na biało - takie objawy tylko jak pisałam

jak auto pocisnę, jest gorzej, jak jade delikatnie lepiej

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B4 AAZ]Chyba puszcza uszczelka pod głowicą
Astaroth napisał/a:
Mam problem, wydaje mi się, ze puszcza uszczelka pod głowica, ale płyn wywala na zewnątrz nie do cylindrów

mam od pewnego czasu ubytki płynu chłodniczego, jak lekko dokręce korek od zbiornika wyrównawczego i naleje max, wywala w czasie jazdy płyn przez korek, ale nie jakies drastyczne ilosci, jak mocno dokręce ten korek to wywala płyn przy silniku, ale nie od strony filtra oleju gdzie te wszystkie węze są - tylko tej drugiej strony

nie ma zadnych osadow na korku ani oleju ani od zbiorniczka wyrownawczego płynu, płyn napewno nie dostaje się do oleju ani olej do płynu, nie bąbelkuje tez w płynie chłodniczym i silnik się nie przegrzewa, ani nie dymi na biało - takie objawy tylko jak pisałam

jak auto pocisnę, jest gorzej, jak jade delikatnie lepiej
zacznij od wymiany korka w zbiorniczku wyrównawczym, w setce miałem to samo i wymiana zamknęła temat

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
uzywka czy zamiennik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja bym zbadał specjalnym przyrządem, czy nie dostają się spaliny do obiegu płynu, co by świadczyło o wydmuchniętej uszczelce...

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
a bez przyrządu, samodzielnie można cos jeszcze sprawdzić wiecej?
bo jeśli chodzi czy nie smierdzi tam spalinami w zbiorniczku wyr.ownawczym podczas pracy silnika, no to nie śmierdzi, ani nie bąbelkuje, nie ma plam żadnych pływajacych po powierzni płynu ani osadów
nie ma tez zadnych osadów na korku oleju

ale przy bardzo mocno zakręconym korku od wyrównawczego węze od chłodnicy twarde są, takie mam wrazenie

co jeszcze z takich rzeczy co sprawdzałam, termostat mozna wykluczyc dolne weze cieple - otwiera obieg kiedy trzeba, czujniki tez działają, wentylatory załacza przy 90 stopniach, nie przekracza tez tej temeratury w czasie jazdy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To tak jak pisał Pasiak, zacznij od wymiany korka, ja też tak miałem w swojej setce, kupiłem marki FEBI i problem znikł...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale jak go pocisnac od 130 - 140 wtedy zaczyna sie zmieniac i przekraczac nieznacznie 90 stopni, rosnie temperatura i dalej juz nie próbowałam zeby doszła do kolejnej kreski, było przy 140 za kreską temp 90 troche mniej niz połowa do kolejnej kreski i zdjełam noge z gazu... bo tak raczej byc nie powinno
no wiec trzyma ksiazkowo 90 temp przy jezdzie do 120, to dziś sprawdziłam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Febi - http://allegro.pl/korek-z...4845055508.html kupione!!!

i pytanie mam jeszcze co do tego korka Febi, dokręcic go lekko, czy mocno?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
korek sie dokreca wmiare moco tak aby byla szczelnosc jesli silnik sie gotuje na wyszch predkosciach to sa raczej poczatki konca uszczelki pod glowica :kwasny: umnie tak bylo :(

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jak w razie co wygląda wymiana tej uszczelki, czy trzeba głowice planowac czy nie i co sie demontuje w AAZ
czyli wprost, co moze "przy okazji" mechanik popsuc i czego pilnowac w razie co

Postaw piwo autorowi tego posta
 
termostat byl wymieniany?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
termostatu nie ruszałam od kupna auta, ale na bank otwiera i zamyka obieg na czas, dolne weze są ciepłe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
glowice trzeba planowac zeby to bylo zrobione jak nalezy i odrazu robi sie tez zawory i uszczelnacze na nich nie ktorzy jeszcze tez osioja walek rozrzadu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jak nie dymi na biało i nie bierze wcale oleju, to zawory tez robic w razie co?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gosiu spokojnie, zacznij najpierw od wymiany korka :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.141.199.243 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa