Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
1.9 TDI brak mocy po wymianie uszczelek PD i rozrządu
Autor Wiadomość
sansai 


Model: A3
Silnik: BKC
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sportback
Wiek: 47
Dołączył: 13 Paź 2014
Wszystkie posty: 31



Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2016 13:37   1.9 TDI brak mocy po wymianie uszczelek PD i rozrządu
     



Witam!
Mam duż problem z moją A6. Jakiś czas temu robiłem rozrząd oraz wymianę uszczelek na pompowtryskach (jak poradził Adi202) Silnik ładnie odpalił i pali dalej, ale.....

1. Auto ma moc tylko na 1 biegu, już na 2 pod górę zwalnia, po prostym jedzie ale niezbyt ochoczo.
2. Dymi na czarno, im więcej gazu tm mocniej
3. spalanie na wolnych (grupa 15) pokazuje 1l/h

Rozrząd zmieniany na blokady, i kilkukrotnie sprawdzany wygląda ok.

Najbardziej podejrzewam pompki, ale zrobione były starannie- kilka razy sprawdzałem usatwienie nacisku na dźwignię (w tej chwili jest cofnięte o 225st.)
Z rzeczy które mi się nie podobają to logi w grupie 13
Korekcje dość nierówne około -0,5 +2,3 +1 -2,8 ( czasem drugi i trzeci po około 1, na 4 zdarzyło się -3 i odpowiednio więcej na 2 i 3 cyl.)
BIPy między 0 a -7 czasem coś na + pójdą przy wyższej temp zauważyłem że nawet 20 się pojawiło, po czym spadło znów.
oraz grupa 18
na wolnych obrotach prawidłowo wszystkie po 0, przy gazowaniu do okolo 3000-3500 na 3 cyl pojawia się 4, reszta po 0, po zdjęciu nogi z gazu pojawiają się 4 na wszystkich.

No i pytanie gdzie szukać co diagnozować bo już nie mam zapasowego auta i muszę to uruchomić a coś słabo mi idzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2016 06:08   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Te sety reperacyjne były oryginalne czy jakiś zamiennik?
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
sansai 


Model: A3
Silnik: BKC
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sportback
Wiek: 47
Dołączył: 13 Paź 2014
Wszystkie posty: 31



Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016 08:32   
     



Podobno oryginalne, zakupione w sklepie nie na allegro.

Już pompki wymontowałem, oddałem do sprawdzenia i ponoć 2 mają problem, tzn jedna z nich leje a druga słabo rozpyla. Dziwi mnie to że problem pojawił się po złożeniu i nie wiedziałem gdzie szukać....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
mateo9821 


Model: C2
Silnik: 2.0 WA
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 31
Dołączył: 07 Kwi 2011
Wszystkie posty: 48



Piwa: 1/1
Skąd: Szewnica
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016 14:48   
     



A może były złe ustawione pompo w głowicy? Względem odlewu. A na ile stopni ustawialiscie? A 1.9tdi nie powinien mieć 180stopni?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
sansai 


Model: A3
Silnik: BKC
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sportback
Wiek: 47
Dołączył: 13 Paź 2014
Wszystkie posty: 31



Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016 16:46   
     



może....
był problem z precyzyjnym zamontowaniem przy użyciu suwmiarki wzglęgem bloku. Za każdym razem ten pomiar mi różnie wychodził (delikatne nachylenie i wszystko się zmienia) no ale starałem się robić to dokładnie wielokrotnie poprawiając przed dokręceniem. Zastanawia mnie czy złe ich zamontowanie nie wstrzelenie się w idealne odległości może aż tak drastycznie zmulić auto? Jakaś instrukcja na youtube sugeruje ustawienie 90st względem głowicy. Sam nie wiem co o tym myśleć.
Wg wszelkich instrukcji nacisk na pompkę powinno się cofnąć o 225st, ustawiałem też mniej czyli 180 + jeszcze trochę mniej więcej 200st. ale to nic nie zmieniało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
mateo9821 


Model: C2
Silnik: 2.0 WA
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 31
Dołączył: 07 Kwi 2011
Wszystkie posty: 48



Piwa: 1/1
Skąd: Szewnica
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016 20:55   
     



Siema. Pamietam jak robilem passata fl 1.9tdi pd to ustawialem kazdy pompo na odleglosc od tylnej sciany glowicy, i te pompo nie byly prostopadlo wzgledem glowicy, byly dosc mocna pod katem a passat chodzil i chodzi jak zyleta juz ze dwa lata. Jak znajde te wymiary to napisze. Pzdr

Znalazlem. Cylinder 1 Cylinder 2 Cylinder Cylinder 4
332.2±0.8mm 244.2±0.8mm 152.8±0.8mm 64.8±0.8mm

Cos takiego ja zrobilem i bylo git
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2016 09:10   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



W ASO pompki montowane są za pomocą szablonu.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
sansai 


Model: A3
Silnik: BKC
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sportback
Wiek: 47
Dołączył: 13 Paź 2014
Wszystkie posty: 31



Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016 20:30   
     



no i klapa...... ręce już mi opadają
To raczej nie była wina pompowtryskiwaczy. Wymieniony komplet a objawy bardzo podobne. Mocy jest więcej, żwawiej reaguje na pedał gazu jednak wciąż pod górę ledwo ciągnie. Korekcje na pompkach wyraźnie lepsze mniej więcej tak:
-0,2
-0,5
+0,2
+0,5
czasem zmienia się na:
-0,2
+0,3
-0,3
+0,2
tak mniej więcej....

Nowe stare pompki to model AL, wcześniej były AR więc BIPy zmieniły się na około -70 czasem nawet -90... na każdej podobnie.

Bardzo proszę o poradę co dalej z tym robić i co sprawdzać. Na pewno muszę w programie coś zmienić by BIPy wyrównać, próbuję ten temat rozgryźć choć jak ktoś podpowie którą mapę i w którą stronę zmienić to też będę wdzięczny.


edit:
Właśnie podmieniłem w sofcie mapy INJECTOR DURATION 00-05 z silnika ARL. Soft jeszcze nie wgrany i nie testowany. Dobrze kombinuję że to załatwi sprawę BIPów czy jeszcze SOI do ruszenia? A może nie tędy droga?

edit:
Jak powinien być ustawiony znak na kole zamachowym? U mnie pokrywa się on z dolną krawędzią otworu...

edit (kolejny;) :
soft po modyfikacjach wgrany (zamienone Injector duration oraz SOI) wskazania spalania wróciły do normy bez zmiany softu było 0,2 po zmianie jest 0,6-0,8, jednak BIPy wciąż wysokie tzn po -70 a nawet -98.
jednak czuć że czasem chce ciągnąć a czasem zatyka się. Kiedy zdejmę nogę z gazu i powolutku dodaję jest lepiej niż jak szybko wcisnę bo wtedy go zaduszam... Jakieś sugestie? Z góry dzięki ;)

[ Dodano: Nie 23 Paź, 2016 19:05 ]
Witam ponownie
Jeszcze raz zapytam o sugestie mądre głowy, bo mój problem wciąż nie rozwiązany. Wymieniłem dodatkwo turbinę bo raz przeładowała, raz niedoładowywała, przy okazji pompe Vacum bo luźny kruciec miała, ale wciąż bez zmian... co skłoniło mnie do dalszych poszukiwań

Ostatnie objawy:
Po odpaleniu auta przez około 20 sekund BIPy na 0 (wszystkie), natomiast w grupie 18 na wszystkich pozycjach wartość 6

Po minięciu tych 20 sekund grupa 18 wraca na 0, natomiast BIPy na poziomie -75 do -120,

Aby miało moc (w miarę) muszę je delikatnie rozpędzać i nie zmieniać biegu. Jak wcisnę mocniej to muszę gazu odejmować, aż zacznie ciągnąć po czym można znów delikatnie dodawać....

jakieś pomysły???

[ Dodano: Czw 27 Paź, 2016 21:51 ]
Temat do zamknięcia.
BIPy bez zmian, ale auto w końcu jeździ :) Problemem był EGR... ważne że ciągnie aż miło :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elementy silnika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Brak mocy na LPG (100 C3)
Krzyhoo Elementy silnika 27 Czw 16 Gru, 2010 09:19
jimv8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Brak Mocy [b3 2.3]
zbychu88 Pozostałe tematy 17 Pon 13 Cze, 2011 00:20
roger110
Brak nowych postów brak mocy
lewusek32 Turbodoładowanie 3 Sro 12 Sie, 2015 13:00
Adi202
Brak nowych postów [A4 1.9 TDI] Brak mocy w audi
Windi Turbodoładowanie 6 Nie 07 Lut, 2010 17:49
Adi202
Brak nowych postów Brak mocy w Audi S6 4.2
todi80 Elementy silnika 49 Wto 07 Wrz, 2010 21:35
Adi202



[ Twoje IP to: 18.219.22.169, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności