Pozostałe tematy » [a4 b5 1.6+lpg] Gaśnie podczas wysprzęglania/przepływomierz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Jeżeli masz kabel, to i program powinieneś mieć na załączonej CD. Gdzie to kupowałeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam płytę z instrukcjami ale niby jest folder ze sterownikami ale się nie instalują jak w instrukcji chyba dlatego ze komputer ten kabel wykrywa i widzi przez sterowniki od tamtego do vaga. Pyzatym programu tam niema. Same instrukcje ;/ Kupowałem na allegro. Program trzeba sobie gdzieś znaleźć tylko nie wiem jaki instrukcje są niby do programu VAG k+can Commander v1.4 pobrałem z chomika ale po instalacji sie nie da otworzyć ;/

[ Dodano: Sob 12 Maj, 2012 12:10 ]
Programik mam odnajduje kebel tak jak wg instrukcji (podczas włączania programu jest informacja z nr portu w ktory jest wpięty kabel) dalej postępuje również wg instrukcji lecz nie mogę zczytać pinu mam informacje: "trarget unit not responding"

[ Dodano: Sob 12 Maj, 2012 13:09 ]
A najgorsze jest to ze po podłączeniu nowego sterownika jest również zwarcie między masą a przewód sygnałowy od przepływomierza ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź VAG comem czy posiadasz na wyposażeniu Immobilizer (adres 25) lub czy zegary zaczynają zię na nr 8D0920. Jeżeli zegary zaczynają się na 8D0919 to immo musisz mieć pod adresem 25.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem w tym ze gdy podłączyłem nowy sterownik zwarcie występuje nadal wiec po co sie bawić w programowanie immobilizera jak to nic nie pomorze ;/ usterka występuje gdzieś chyba przed komputerem tylko jak ją zlokalizować ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:

A najgorsze jest to ze po podłączeniu nowego sterownika jest również zwarcie między masą a przewód sygnałowy od przepływomierza ...

Tego nie doczytałem. :-P
Wygląda na to, że źle zmierzyłeś instalacje. Załącz zapłon i zmierz napięcie między masą samochodu a przewodem czerwonym z zielonym paskiem. W tym miejscu powinieneś mieć 12V jeżeli nie będzie to sprawdź bezpiecznik nr 29 (20A)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Załączyłem zapłon i sprawdziłem niema napięcia wogle między masą a tym czerwono zielonym poza tym pomiędzy masą a żadnym z przewodów idących do przepływki niema napięcia. Przewód czerwono zielony ma zwarcie z masą umnie. Bezpiecznik wyjmowałem sprawdzałem miernikiem i ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Bezpiecznik wyjmowałem sprawdzałem miernikiem i ok.

A jest na nim napięcie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy za załączonym zapłonie napięcia na bezpieczniku niema. Lecz gdy zapale samochód to wtedy jest napięcie 14V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Przy za załączonym zapłonie napięcia na bezpieczniku niema. Lecz gdy zapale samochód to wtedy jest napięcie 14V.

Czyli jest OK. Napięcie pobierane jest z przekaźnika pompy paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I co dalej ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
I co dalej ??

Skoro jesteś pewien przepływki, to poszukaj nieszczelności w dolocie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dolotu jestem pewny z rurą wszystko ok. Jedyna rzesz która mnie nie pokoi jest zwarcie na przepływki. Nie mam gdzie tego sprawdzić czy tak powinno być czy nie nikt ze znajomych niema takiego samochodu z takim silnikiem ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O jakim zwarciu piszesz??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O tym o którym pisałem wyżej. Pomiędzy dwoma przewodami we wtyczce przepływomierza i masie.

[ Dodano: Nie 20 Maj, 2012 12:42 ]
Dokładnie wygląda to tak we wtyczce idącej do przepływki:
1 - ok (brak zwarć ciągłość ok)
2 - zwarty z masą i z przewodem 3 czerwonym z zielonym paskiem
3 - czerwonym z zielonym paskiem zwarty z masą i z przewodem 2

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To nie jest zwarcie. Rozłącz wtyczkę sondy Lambda i to pseudo zwarcie zniknie. Gdybyś miał faktycznie zwarcie, to przy uruchomionym silniku nie miałbyś 12V na przepływomierzu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.117.81.240 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa