Pozostałe tematy » V8 gaśnie i wspomaganie nie działa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
Jakis czas temu pewien mechanik sprawdzał ciśnienie i było troszkę wyżej niż powinno ,ale coś się wykombinuje tak czy inaczej ;) ))

Chcesz powiedzieć, że miałeś 7Bar?


Nie powiem ci teraz ile było bo to było jakieś 2-3 lata temu ale powiedział że ciśnienie jest troszkę powyżej jakie powinno być.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to gaśnięcie jest coś w rodzaju jak go zgasił kluczykiem czy takie przygasanie aż wkońcu zgaśnie na marnych obrotach??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
to było jakieś 2-3 lata temu

2-3 lata temu miałem jeszcze oryginalną pompkę :mrgreen: Od tego czasu zdążyłem wymienić 2 sztuki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hie hie ja jeszcze nie ale być może czas. A jeżeli chodzi o gaśnięcie to tak jak by go kluczykiem gasił za każdym razem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moze wymien na początek przekaznik pompy??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
moze wymien na początek przekaznik pompy??


Okiej a który to będzie??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli mnie pamieć nie myli jest to numer 208 i 215
przy okazji dobrze oglądnij płyte.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czytam temat i dochodzę do wniosków, mianowicie kiedy ja miałem podobny problem (z którym w zasadzie się nie uporałem gdyz nie zdazyłem :-? ) sprawa wyglądała niemal identycznie, gdy auto się zagrzało gasło i czapa! Odpalało dopiero po lekkim ochłodzeniu i dłuzszym kreceniu, ale co wazne dopiero jak usłyszałem charakterystyczne pstrykniecie , tak jakby przekaźnik dopiero odpalała. Nawet pytałem kiedys na forum co to może być...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i stało się to czego się obawiałem ale też czekałem a mianowicie odpaliłem autko pojechałem do szkoły po córę no i autko odmówiło posłuszeństwa nawet nie kichnął ,kręciłem rozrusznikiem ale żadnego efektu.Dwa dni wcześniej szukałem przekaźników 208 i 215 ale znalazłem tylko 215 ,otworzyłem go i przeczyściłem styki po tej operacji wydawało mi się że jest lepiej z tym odpalaniem ale nie zdążyłem tego stwierdzić ponieważ był to za krótki okres żeby stwierdzić że to była akurat ta przyczyna.Przejrzałem od razu bezpieczniki i jako przedostatni i jako jedyny walnięty był bezpiecznik który załącza przekaźnik pompy.Stwierdziłem to po tym że jak wcześniej kręciłem to nie załączało przekaźnika a po wymianie bezpiecznika zaczął zaskakiwać przekaźnik ale auto i tak nie odpaliło tylko 2 x kichnęło na dość dużą ilość kręcenia ;/ Byłem u kolesia który niedawno podłączał komputer ale on twierdzi że komputer w V8 jest zbyt ubogi żeby wyłapać taki błąd. Wczoraj kończyłem wymieniać żarówki podświetlenia przełączników na konsoli i tak przez chwilę pomyślałem że tu leży przyczyna ale nie sądzę bo to nie powinno mieć nic wspólnego z tą awarią przecież normalnie odpaliłem i jeździłem.Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?? U nas nie ma dobrego mechanika który by sobie poradził z takim autem i będę musiał wsadzić na lawetę auto i polecieć do serwisu Boscha w Elblągu to będzie jedyne wyjście;/ Być może to ten przekaźnik 208 którego nie mogę znaleźć.Może zrobię zdjęcie całej tablicy to może ktoś podpowie który to jest.Pozdro kapsel

[ Dodano: Pią 10 Cze, 2011 17:55 ]
Ok więc tak potrzebna pomoc przy kodach błyskowych w V8 czy ktoś z was przerabiał ten temat?? Czy to jest tak samo jak w 100C3?? Proszę o pomoc bo muszę zdiagnozować moją niunię i wyłapać problem .Zakupiłem już diodę 12V do tego celu ale nie wiem co do czego.Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
twierdzi że komputer w V8 jest zbyt ubogi żeby wyłapać taki błąd.

Chyba... nie chyba, ale na pewno się myli. Motronic jest w pełni obsługiwalny przez OBD. Proponuję zaopatrzyć się we własny sprzęt OBD. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
twierdzi że komputer w V8 jest zbyt ubogi żeby wyłapać taki błąd.

Chyba... nie chyba, ale na pewno się myli. Motronic jest w pełni obsługiwalny przez OBD. Proponuję zaopatrzyć się we własny sprzęt OBD. ;-)


Adi zaproponuj coś , na pewno mniej stracę na dojazdy do fachowców ;) )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do Vki wystarczy najprostszy interfejs K i L lub KKL. W zależności od możliwości lapka kup z odpowiednim przyłączem RS lub USB. Bardziej stabilnym jest RS232 - 9cio pinowe złącze. Jeżeli lapek posiada jednak tylko USB, to kup na USB. Oczywiście adapter OBD2 -> OBD jest konieczny. Program jest już tylko dodatkiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam 2 lapki tylko jakie to jest przyłącze RS bo USB to oczywiście jest.Jest i gniazdo RS. Coś konkretnego z allegro polecacie??Nie znam się na tym nic a nic ale oczywiście pokombinuję i się nauczę.Polećcie prosze tylko jakie kabelki bo nie wiem czy ma to jakieś znaczenie .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
RS232 http://allegro.pl/interfe...1656054976.html
USB http://allegro.pl/interfe...1647283862.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ponownie dzisiaj zczytałem kody błyskowe w mojej niuni i rano jak podłączyłem diodę żeby sprawdzić czy to działa wyłapałem tylko kod 2342 ponieważ musiałem wyjechać .Po powrocie zacząłem zczytywać kody i tego 2342 już nie było tylko pokazał mi się 2111 czyli czujniki (obrotów silnika i położenia wału) pytanie jest takie gdzie mogę dostać oba czujniki i w jakich cenach chodzą.Zastanawiam się czy to jest przyczyną mojego problemu z odpalaniem silnika? I czego może być przyczyna że nie było drugi raz tego kodu 2342?? Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa