Pozostałe tematy » Problem z audi A6 C5 2.4 benzyna 1999r
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Problem z audi A6 C5 2.4 benzyna 1999r
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam Audi A6 c5 2.4 benzyna 1999r. Sedan skrzynia manual. Po wymianie paska rozrządu i wszystkich innych niezbędnych elementów, silnik dostaje delikatnych wibracji odczuwalnych w całym samochodzie, oprócz tego przy każdym uruchomieniu silnika wystepuje falowanie obrotów (bez wzgledu czy zimny lub ciepły) falowanie tzn spadek obrotów o 200-250 za każdym wachnięciem. Katalizatory i sondy są wporządku. Obie sondy pracują na jednakowych parametrach. Wobec tego mam pytanie.
Czy jest możliwe aby mechanik pomylił się o jeden ząbek.
Chciałem jeszcze zaznaczyć ze ogólne parametry czyli moc prędkość spalanie jest ok. tylko to falowanie i delikatne drgania ( jakby mrowienie ).
Wyczytałem tez tutaj na forum, że może być to też zależne również od czujnika przy zaworze EGR, czujnika Halla-G40, czujnika zapłonu G4 G28 lub od czujnika położenia wałka. Bardzo proszę o udzielenie szybkiej odpowiedzi, ponieważ mój mechanik rozkłada ręce i nie wie gdzie dalej szukać.
Wyczytałem też na innym forum, że trzeba sprawdzić korektor dolotowy-konkretnie jego wnętrze i jakieś plastikowe klapki lub zapadki.

Z góry wielkie dzięki za udzielone porady i podpowiedzi .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przede wszystkim sprawdź szczelność kolektora dolotowego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi za podpowiedź ale mechanik sprawdził i to nie jest też to.
W dalszym ciągu nie wiadomo o co chodzi i co go boli.
Czyżby już nikt nie wiedział co to może być i gdzie jest problem ?
Proszę szanownych kolegów o pomoc.
Z góry dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napisz co i w jaki sposób było sprawdzane. Wirtualne naprawy nie należą do prostych. Konkrety, konkrety.......

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Konkretnie to ja nie widziałem co robił mechanik ale wierzę mu na słowo, czyli sprawdził wszystkie czujniki, szczelność kolektora i zajrzał do Niego. Podmienił cewki i przewody WN. Stoi u Niego na kanale i ponownie był sprawdzany cały lecz problem pozostaje. Dzwoniłem przed chwilą do Niego. składa go w całość i mówi ze brakło mu pomysłów i koncepcji na naprawę.
Auto jeździ normalnie. Jest moc start prędkość i spalanie w normie.
Pozostają w dalszym ciągu delikatne wibracje przenoszące się na całą budę i wahnięcia obrotów silnika przy każdorazowym odpaleniu. Te wahnięcia to dwu-trzykrotny spadek obrotów o ok 200-250 i później jego praca jest w miarę równa choć nie idealna.
Pomóżcie koledzy bo nie wiem co dalej robić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zakładam, że przed wymianą rozrządu było wszystko OK? W sterowniku silnika jakieś błędy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ponownie .
Przed rozrządem te wahnięcia obrotów były ale też nie dało się nic z nimi zrobić. Natomiast po rozrządzie pojawiły się te drobne wibracje. Po podłączeniu VAGA wyszły błędy jednej sondy i czujnika temperatury przy silniku. Elementy te zostały wymienione na nowe. w chwili obecnej nie ma żadnych błędów. Jeden znajomy doradził mi aby kupić i dolać do benzyny dobry uszlachetniacz paliwa bo być może któryś z wtrysków jest przypchany a komputer tego nie wykaże.
Adi -a może byśmy porozmawiali telefonicznie ? byłoby szybciej i wygodniej. Podaj swój nr to zadzwonie.
504399768 to mój nr.

[ Dodano: Pią 12 Sie, 2011 12:18 ]
jak wspomniałem wcześnie samochód jeździ normalnie. Obawiam się tylko czy na dłuższą metę nie klęknie coś więcej i nie będzie więcej problemów. Więc pytam czy można z takimi objawami chodzi mi o wibracje jeździć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
audia6 napisał/a:

jak wspomniałem wcześnie samochód jeździ normalnie. Obawiam się tylko czy na dłuższą metę nie klęknie coś więcej i nie będzie więcej problemów. Więc pytam czy można z takimi objawami chodzi mi o wibracje jeździć ?

Gdyby tak wyszło, to sądzę, że byłoby łatwiej znaleźć problem. Pisałeś, że masz skrzynię manualną - czy po wciśnięciu sprzęgła objawy są identyczne?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.117.216.36 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa