Pozostałe tematy » Kontrolka oleju
Odpowiedz do tematu
 Kontrolka oleju
Witam

Jestem posiadaczem audi A6 c5 99r 2,4 benzyna pojawił mi sie problem a mianowicie zapaliła się kontrolka czerwona od oleju wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i problem pojawił się ponownie, poziom oleju jest bez zmian smarowanie silnika jest nie mam pojęcia co może byc przyczyna że kontrolka się zapala.
Kontrolka nie pali sie cały czas zapala sie jak temperatura oleju wynosi 70-80stopni i przy obrotach 1500-1700 natomiast przy obrotach 2000 gaśnie tak samo jak auto zatrzymam chwilę postoję z odpalonym silnikiem i po chwili gaśnie. Proszę o jakoś pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czy była mierzona kompresja?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:


Nie sprawdzałem bo dzisiaj nie zdążyłem już problem pojawił się dzisiaj i wymieniłem tylko czujnik.
Co jeśli ciśnienie jest ok ? a co jeśli nie ?
A może trzeba już wymienić olej ? bo auto kupiłem w październiku a olej planowałem wymienić na wiosnę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
4fun1 napisał/a:
Co jeśli ciśnienie jest ok ? a co jeśli nie ?
A może trzeba już wymienić olej ? bo auto kupiłem w październiku a olej planowałem wymienić na wiosnę

zła, czyli słaba kompresja i nierówna na garach to najmniej optymistyczna wersja, bo oznaczac moze zuzyte panewki silmika i w takiej sytuacji tą kompresję lepiej zmierzyc zeby wykluczyc to, ewentualnie chyba tez coś z pompa oleju chyba moze byc przy takich objawach, ale poczekaj, niebawem przyjdą chłopaki i coś Ci lepiej doradzą

Postaw piwo autorowi tego posta
 
silnik pracuje bez zmian nie ma żadnego szarpania ani żadnych podejrzanych dźwięków nie słychać

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skoro kontrolka zapala się tylko przy określonej temperaturze, to wymień olej i filtr oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie przejechałem autem 60km przez cało drogę zwracałem uwagę na to kontrolka i zapala się gdy zwalniam przy zakrętach wtedy obroty spadają do 1500-1600 pochwałę przyspieszanie obroty wskakuje min 1900 i kontrolka gaśnie nie mam pomysłu co to może być

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zużyty olej lub panewki, przy wymianie oleju proponował bym zrzucić miskę , zobaczyć co w niej siedzi i wyczyścić. Mozliwe,że poprzedni właściciel nie grzeszył wymiana oleju i stąd problemy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam

Byłem u mechanika zostało sprawdzone ciśnienie oleju i wszystko jest ok ale jak mechanik tam pod autem był usłyszał dziwny dźwięk z filtra olejowego i prawdopodobnie poszedł w nim zaworek jutro jadę na wymianę oleju i filtra i mam nadzieje ze problem zniknie :-)

[ Dodano: Pią 10 Lut, 2017 18:04 ]
Witam

Olej i filterek wymieniony i nic nie brzeczy kontrolka nie nie zapala problem załatwiony :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.143.111.233 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa