 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:49 |
Dziwne spalanie, ;( |
| Autor |
Wiadomość |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 21:48 Dziwne spalanie, ;(
|
|
|
Choć bardzo bym chciał ale nie wierze i jest coś nie tak...
Wskazanie spalania jest zdecydowanie za małe, spadło mi do średniego 7.7l, gdy przełączyłem sobie na podgląd chwilowego, przy ruszaniu skacze do kilkunastu, czasem kilkudziesięciu ale np. przy prędkości stałej ok.140, spalanie pokazywał ok 4l, przy odpuszczaniu spada do 2 z haczykiem, casem nawet 0.0l.
Co mi padło, jak to sprawdzić i czy zrobię to sam?!
Z gory dzięki i jeszcze raz Wszystkiego Dobrego wszystkim w Nowym, |
_________________ Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 23:11 Re: Dziwne spalanie, ;(
|
|
|
| Krzyhoo napisał/a: | Choć bardzo bym chciał ale nie wierze i jest coś nie tak...
Wskazanie spalania jest zdecydowanie za małe, spadło mi do średniego 7.7l, gdy przełączyłem sobie na podgląd chwilowego, przy ruszaniu skacze do kilkunastu, czasem kilkudziesięciu ale np. przy prędkości stałej ok.140, spalanie pokazywał ok 4l, przy odpuszczaniu spada do 2 z haczykiem, casem nawet 0.0l.
Co mi padło, jak to sprawdzić i czy zrobię to sam?!
Z gory dzięki i jeszcze raz Wszystkiego Dobrego wszystkim w Nowym, | średnie spalanie masz meeeega małe, ja nigdy takiego nie miałem u mnie jest w granicach 12,5-13l co do spalania chwilowego to przy ruszaniu moze skoczyc nawet do 25l ale jak sie rozpedzisz to i puscisz noę z gazy to zejdzie do zera, wiec gra muzyka |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 00:23 Re: Dziwne spalanie, ;(
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | Krzyhoo napisał/a: | Choć bardzo bym chciał ale nie wierze i jest coś nie tak...
Wskazanie spalania jest zdecydowanie za małe, spadło mi do średniego 7.7l, gdy przełączyłem sobie na podgląd chwilowego, przy ruszaniu skacze do kilkunastu, czasem kilkudziesięciu ale np. przy prędkości stałej ok.140, spalanie pokazywał ok 4l, przy odpuszczaniu spada do 2 z haczykiem, casem nawet 0.0l.
Co mi padło, jak to sprawdzić i czy zrobię to sam?!
Z gory dzięki i jeszcze raz Wszystkiego Dobrego wszystkim w Nowym, | średnie spalanie masz meeeega małe, ja nigdy takiego nie miałem u mnie jest w granicach 12,5-13l co do spalania chwilowego to przy ruszaniu moze skoczyc nawet do 25l ale jak sie rozpedzisz to i puscisz noę z gazy to zejdzie do zera, wiec gra muzyka |
Nie no nie wierze, wczesniej mialem ok 11.7 I to sie zmienilo nagle, coś jest nie tak, może sonda? |
_________________ Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 00:31 Re: Dziwne spalanie, ;(
|
|
|
| Krzyhoo napisał/a: | | Pasiak napisał/a: | | Krzyhoo napisał/a: | Choć bardzo bym chciał ale nie wierze i jest coś nie tak...
Wskazanie spalania jest zdecydowanie za małe, spadło mi do średniego 7.7l, gdy przełączyłem sobie na podgląd chwilowego, przy ruszaniu skacze do kilkunastu, czasem kilkudziesięciu ale np. przy prędkości stałej ok.140, spalanie pokazywał ok 4l, przy odpuszczaniu spada do 2 z haczykiem, casem nawet 0.0l.
Co mi padło, jak to sprawdzić i czy zrobię to sam?!
Z gory dzięki i jeszcze raz Wszystkiego Dobrego wszystkim w Nowym, | średnie spalanie masz meeeega małe, ja nigdy takiego nie miałem u mnie jest w granicach 12,5-13l co do spalania chwilowego to przy ruszaniu moze skoczyc nawet do 25l ale jak sie rozpedzisz to i puscisz noę z gazy to zejdzie do zera, wiec gra muzyka |
Nie no nie wierze, wczesniej mialem ok 11.7 I to sie zmienilo nagle, coś jest nie tak, może sonda? | wystarczy,że skasowałeś średnie spalanie podczas jazdy na trasie i teraz będziesz miał mniejsze... przez jakiś czas |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 02:36
|
|
|
Może mieć mniejsze ale nie takie jak pisze. Moja ma mniejszy silnik troszkę i mam spalanie ok 11-13 PB i 12-14 LPG. Chciał bym zaznaczyć jednak że takie spalanie wyszło mi jak zrobiłem test speed wracając kilka dni temu ze śląska. Nie było ruchu na A4 i wykręciłem moją 245 km/h. Zaczęło być pod górkę więc nie wiem czy bym jeszcze troszkę szybciej pojechał a kolejny raz nie próbowałem bo po tej akcji miałem nogi jak z waty (to jest prędkość idiotów IMO - nie polecam). No ale fakt faktem takie spalanie mi wyszło jak przejechałem z 10-15 km z prędkością 200 - 245km/h. Chwilowe miałem nie pamiętam ale 25.6 chyba czy jakoś tak ale tak jak mój przedmówca napisał ok 25 na sto.
Średnio mi pali 11.4 PB teraz jak jest zima. W lecie się dowiem ile mi spali ale to było autko kuzyna to w lecie schodził do 9.3. Nie wiem jak będzie przy moim stylu jazdy. Założyłem LPG przy mojej kadencji i jest literek więcej jak PB.
Miałem kiedyś Audi 100 C4 silniczek 2.8 v6 jak Twój to paliła gazu ok 12-17 litrów. Ale miała zwykły gaz. Jednak średnie było 12-13.
Jak miałem Audi V8 3.6 to paliła w trasie 12 a w mieście 18-20. A jak poszalałem to 30 litrów.
Tyle ze swojej strony mogę powiedzieć jak wyglądać powinno spalanie. Co mogę Ci doradzić. Podepnij się pod kompa i sprawdź błędy i podaj. Zepsuta sonda będzie fałszowała pokazywanie spalania. W golfie 3 miałem tak kiedyś. Zawieszało się na przykład. Jeśli nie masz interfejsu i programu żeby podpiąć się pod kompa to sondę możesz sprawdzić multimetrem. Jej charakterystyka pracy polega na tym że ma dobierać mieszankę raz ubogo raz bogato więc mają Ci skakać volty (mówiąc potocznie). A dokładniej jeśli masz sondę taką jak ja miałem w Golfie (ja miałem 0-1V) o którym pisałem to mi skakało raz 0,13 a zaraz 0,75, 0,64, 0,35, 0,94, 0,12, 0,47 etc. Ma szybko skakać. Jak się zawiesza to lipa. Najlepiej jak byś miał kompa ale mówię multimetrem też dojdziesz i wykluczysz lub potwierdzisz sondę Koleżko. Są też inne sondy ale jaka by nie była - wszystkie mają szybko zmieniać wskazania.
Czekam na info co ustaliłeś.
PS Ale się napisałem a tutaj już ta godzina Idę spać i do jutra (czyt. do dziś). |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 09:28
|
|
|
| Audi202 napisał/a: | Może mieć mniejsze ale nie takie jak pisze. Moja ma mniejszy silnik troszkę i mam spalanie ok 11-13 PB i 12-14 LPG. Chciał bym zaznaczyć jednak że takie spalanie wyszło mi jak zrobiłem test speed wracając kilka dni temu ze śląska. Nie było ruchu na A4 i wykręciłem moją 245 km/h. Zaczęło być pod górkę więc nie wiem czy bym jeszcze troszkę szybciej pojechał a kolejny raz nie próbowałem bo po tej akcji miałem nogi jak z waty (to jest prędkość idiotów IMO - nie polecam). No ale fakt faktem takie spalanie mi wyszło jak przejechałem z 10-15 km z prędkością 200 - 245km/h. Chwilowe miałem nie pamiętam ale 25.6 chyba czy jakoś tak ale tak jak mój przedmówca napisał ok 25 na sto.
Średnio mi pali 11.4 PB teraz jak jest zima. W lecie się dowiem ile mi spali ale to było autko kuzyna to w lecie schodził do 9.3. Nie wiem jak będzie przy moim stylu jazdy. Założyłem LPG przy mojej kadencji i jest literek więcej jak PB.
Miałem kiedyś Audi 100 C4 silniczek 2.8 v6 jak Twój to paliła gazu ok 12-17 litrów. Ale miała zwykły gaz. Jednak średnie było 12-13.
Jak miałem Audi V8 3.6 to paliła w trasie 12 a w mieście 18-20. A jak poszalałem to 30 litrów.
Tyle ze swojej strony mogę powiedzieć jak wyglądać powinno spalanie. Co mogę Ci doradzić. Podepnij się pod kompa i sprawdź błędy i podaj. Zepsuta sonda będzie fałszowała pokazywanie spalania. W golfie 3 miałem tak kiedyś. Zawieszało się na przykład. Jeśli nie masz interfejsu i programu żeby podpiąć się pod kompa to sondę możesz sprawdzić multimetrem. Jej charakterystyka pracy polega na tym że ma dobierać mieszankę raz ubogo raz bogato więc mają Ci skakać volty (mówiąc potocznie). A dokładniej jeśli masz sondę taką jak ja miałem w Golfie (ja miałem 0-1V) o którym pisałem to mi skakało raz 0,13 a zaraz 0,75, 0,64, 0,35, 0,94, 0,12, 0,47 etc. Ma szybko skakać. Jak się zawiesza to lipa. Najlepiej jak byś miał kompa ale mówię multimetrem też dojdziesz i wykluczysz lub potwierdzisz sondę Koleżko. Są też inne sondy ale jaka by nie była - wszystkie mają szybko zmieniać wskazania.
Czekam na info co ustaliłeś.
PS Ale się napisałem a tutaj już ta godzina Idę spać i do jutra (czyt. do dziś). | nasze będą palić troszkę więcej bo mamy Quattro |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 10:47
|
|
|
| Cytat: | | nasze będą palić troszkę więcej bo mamy Quattro |
Moja V8 była też na czworakach ale fakt przyznam że setka i ta a6 co mam teraz to ośka.
| Cytat: | | ps. a może coś gaziarze naknocili?! Jest taka szansa? |
Wiem, że jest coś takiego jak emulacja sondy. Jednak Koleżko nie wiem czy to może objawiać się czymś takim. W każdym razie komputer gazowy ma do kompa benzynowego wysyłać sygnały imitujące sygnały z lambdy. Coś w ten deseń to działa. Ale czy może Ci pokazać takie spalanie przez jakąś złą emulację czy coś takiego? Tego nie wiem. Ale sprawdź błędy i podziel się info później - czekamy z Pasiakiem |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 23:36
|
|
|
Jo
no więc na autoteście nic mi nie pokazał chyba co by dotyczyło sond, natomiast w engine najpierw pokazał tylko jeden błąd ale przy wylączonym silniku, przy włączonym nie działa, więc nie wiem do końca jak to powinienem zrobić, przy drugim razie na wyłączonym pokazał dwa błędy:
VAG-COM Version: Release 311.2-N
Control Module Part Number: 4D0 907 551 R
Component and/or Version: 2.8L V6/5V MOTR AT D02
Software Coding: 04252
Work Shop Code: WSC 02325
2 Faults Found:
16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity
P0134 - 35-10 - - - Intermittent
16538 - Oxygen (Lambda) Sensor B2 S1: No Activity
P0154 - 35-10 - - - Intermittent
A tak przy okazji czy ten właśnie SoftCoding 04252 to jest to moje kodowanie a'la zamykanie, mruganie, centralny itd.? |
_________________ Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 20:04
|
|
|
Dwie sondy przed katalizatorem nie aktywne jeśli się nie mylę. Sprawdź czy jak montowali LPG to czy Ci czegoś nie rozłączyli... Dwie na raz raczej nie padły także jest nadzieja (bo sonda droooga). Sprawdź połączenia i daj znać |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013 09:04
|
|
|
No to czekamy na info |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 13:06
|
|
|
mówimy o twojej A6?
gaz założyłeś? od tej pory jest ta różnica ze wskazywaniem spalania?
regulacja LPG powinna rozwiązać problem bo to ''ona temu winna, ona temu winna, pocałować go powinna ....."
jeżeli masz kompa do swojej audicy, wejdż w odczyty, kanał 009 i obserwuj podczas jazdy wskaźnik procentowy. Przy normalnej jeździe nie powinien przekraczać 17% w plusie i minusie a przy silnym przyśpieszaniu wartość powinna być mniej więcej 25% w plusie.jeżeli jest inaczej, to nie ma mowy o wyregulowanej instalacji LPG. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 15:15
|
|
|
A co z sondą? Nie uważasz że jest niewidoczna w systemie? Wydawało mi się że skoro jest błąd sondy to komp jej nie widzi i należy ją sprawdzić (a w zasadzie JE bo błąd dotyczy dwóch). Nie jestem znawcą ale miałem kiedyś podobnie i zrobiłem właśnie tak i problemy się skończyły. |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 15:41
|
|
|
sondę do lpg adaptuje się tylko jedną. Gdy sterownik silnika dokonuje czary mary by poprawić mieszankę bo LPG nie jest w zakresie regulacji - wywala błąd mieszanki, błąd pracy sondy, błąd wskazania przekroczenia limitów, błąd wydajności cylindrów i inne.
gazownik również mógł nie podłączyć sondę, ale to by sobie strzelił w kolano, więc sądzę że ją podłączył.
dlaczego taki o to błąd jeżeli sondy właściwie podpięte i sprawne? bo się zawiesza pomiar sond gdy ona znacząco wyskakuje poza skale swojego pomiaru co w 95% powoduje LPG.
ps.
nie daj się nabrać na wymianę sondy. Pojeździj chwilkę na bp i zobaczysz że wszystko śmiga jak należy. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
| Ostatnio zmieniony przez jimv8 Nie 06 Sty, 2013 15:46, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |