 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:49 |
silnik 2,6 zamiast 2,8 |
| Autor |
Wiadomość |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012 20:54 silnik 2,6 zamiast 2,8
|
|
|
Mam pytanie koledzy. Mój znajomy zatarł silnik 2,8 100 C4 a ja posiadam z takiego modelu silnik w stanie napewno lepszym niż ten jego 2,8 tylko że 2,6 czy możemy bez przeszkód przełożyć mój silnik w miejsce tamtego czy też kablotekę trzeba zmieniać bo silniki w budowie są prawie identyczne jak to w praktyce wygląda? |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012 18:51
|
|
|
Co do elektryki to myślę że powinno pasować, ale nie wiem jak będzie z podawaniem paliwa |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
Frankie

Model: 100 C4
Silnik: AAH
Zasilanie: Benzyna + Lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 41 Dołączył: 22 Wrz 2011 Wszystkie posty: 61
     
Piwa: 1/1 Skąd: okolice Krakowa
|
Wysłany: Nie 09 Gru, 2012 12:02
|
|
|
komputer z 2.8 pasuje do 2.6 więc chyba śmiało można zakładać |
|
|
|
|
|
 |
Leo_S2
Fire Walk With Me!

Model: Audi Coupe S2
Silnik: 2.2T 20v
Zasilanie: V-power Racing
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz Wiek: 48 Dołączył: 10 Sie 2012 Wszystkie posty: 26
     
Skąd: Poznań/okolice
|
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 13:43
|
|
|
jakieś potwierdzenie na temat tej teorii czy tylko ot tak ? |
_________________
Audi Coupe S2
Audi way of life |
|
|
|
|
|
 |
Frankie

Model: 100 C4
Silnik: AAH
Zasilanie: Benzyna + Lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 41 Dołączył: 22 Wrz 2011 Wszystkie posty: 61
     
Piwa: 1/1 Skąd: okolice Krakowa
|
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 20:40
|
|
|
| Leo_S2 napisał/a: | | tylko ot tak |
czy pisał bym takie rzeczy, gdyby mi się tylko tak zdawało ??
Myślisz że chce mi się później np. w pracy naprawiać samochód po awarii, gdzie ktoś wpiął innego kompa ?? |
|
|
|
|
|
 |
Leo_S2
Fire Walk With Me!

Model: Audi Coupe S2
Silnik: 2.2T 20v
Zasilanie: V-power Racing
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz Wiek: 48 Dołączył: 10 Sie 2012 Wszystkie posty: 26
     
Skąd: Poznań/okolice
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 28 Gru, 2012 20:35
|
|
|
| Frankie napisał/a: | komputer z 2.8 pasuje do 2.6 więc chyba śmiało można zakładać |
Tego to ja raczej taki pewien nie jestem. Wręcz przeciwnie - na 123% silnika 2,6 nie uruchomisz na sterowniku od 2,8. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 22:56 Re: silnik 2,6 zamiast 2,8
|
|
|
| Juzio 1986 napisał/a: | | Mam pytanie koledzy. Mój znajomy zatarł silnik 2,8 100 C4 a ja posiadam z takiego modelu silnik w stanie napewno lepszym niż ten jego 2,8 tylko że 2,6 czy możemy bez przeszkód przełożyć mój silnik w miejsce tamtego czy też kablotekę trzeba zmieniać bo silniki w budowie są prawie identyczne jak to w praktyce wygląda? |
Silnik pasuje bez przeszkód. Możecie śmiało zakładać 2.6 w miejsce 2.8. Będzie chodził na osprzęcie z 2.8 bez problemu. Sam na razie tak zrobiłem, ale w inną stronę czyli z 2.6 na 2.8 a osprzęt został z 2.6. Oczywiście na wolnym czasie przełożę graty z 2.8. Sterowniki nie są zamienne. |
|
|
|
|
|
 |
Leo_S2
Fire Walk With Me!

Model: Audi Coupe S2
Silnik: 2.2T 20v
Zasilanie: V-power Racing
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz Wiek: 48 Dołączył: 10 Sie 2012 Wszystkie posty: 26
     
Skąd: Poznań/okolice
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 08:35 Re: silnik 2,6 zamiast 2,8
|
|
|
| rtoip_2004 napisał/a: | | Juzio 1986 napisał/a: | | Mam pytanie koledzy. Mój znajomy zatarł silnik 2,8 100 C4 a ja posiadam z takiego modelu silnik w stanie napewno lepszym niż ten jego 2,8 tylko że 2,6 czy możemy bez przeszkód przełożyć mój silnik w miejsce tamtego czy też kablotekę trzeba zmieniać bo silniki w budowie są prawie identyczne jak to w praktyce wygląda? |
Silnik pasuje bez przeszkód. Możecie śmiało zakładać 2.6 w miejsce 2.8. Będzie chodził na osprzęcie z 2.8 bez problemu. Sam na razie tak zrobiłem, ale w inną stronę czyli z 2.6 na 2.8 a osprzęt został z 2.6. Oczywiście na wolnym czasie przełożę graty z 2.8. Sterowniki nie są zamienne. |
Zapłacę za hamownię - jedź z tym setupem na hamownię, ustaloną ze mną. Zmierzymy co to tam z tego wyszło. |
_________________
Audi Coupe S2
Audi way of life |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |