Elementy silnika » Problem z jalowym Audi C4 100 2.3 AAR
Odpowiedz do tematu
 
itor napisał/a:

intryguje mnie jedna rzecz - jak odpialem ten sterownik obroty znormalnialy, jak odpialem tylko wtyczke od krokowego to na chwile sie podniosly na prawidlowe a potem znowu zaczely kulec, napiecie na krokowym jest bo sprawdzalem, tak okolo 11,7V

Po odpięciu sterownika zawór wolnych obrotów jest równiez odłączony. Proponuję podjechać do jakiegoś warsztatu diagnostycznego aby sprawdzili ci toksyczność spalin. Jest możliwe, że masz źle ustawioną dawkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dawke to ja mam na bank zle ustawiona na benzynie ale odnosze sie tylko do LPG

na gazie zdecydowanie latwiej jest ustawic bieg jalowy tymczasem u mnie sie nie da, byl blos, teraz jest mikser - za kazdym razem w miare jak uda mi sie ustawic obroty to po zapieciu D robi sie telepanie

daje z tym jalowy jakos rade bo mam zamontowany stabilizator obrotow ale jego dzialanie troche pozostawia do zyczenia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podstawa, to dobrze wyregulowany wtrysk benzyny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Juz cieszylem sie po wymianie krokowego. Wszystko pieknie i ladnie ale rano zimnego nie moge odpalic, krece z noga w podlodze i nici po kilkunastu probach dopiero zapala. No wiec wyciagam ten krokowy. Daje mu napiecie i figa, pozostaje w pozycji lekko uchylonej (to samo robie ze starym ktory sie otwiera i zamyka). No wiec czyszczenie, pod prad i dziala. Zakladam na samochod i... znow nie trzyma wolnych obrortow. No nic jeszcze raz sprawdze zaplon. Podpieta lampa, probujemy krecic apratem - silnik gasnie. Przygladam sie aparatowi - wylamana kostka od halla, wisi na kabelkach. Przypialem go opaska i juz auto nie gasnie. I tak wymienie ten czujnik lub caly aparat - pytanie czy od tego moge miec problemy z tym jalowym, z ktorym walcze od roku? Od zakupu auta ta wtyczka halla byla spieta opaska ale teraz sie poluzowala i gaslo podczas gdy tylko sie dotknelo tej wtyczki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odpalasz go na benzynie czy na LPG? Problem jest tylko na LPG czy na benzynie również?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Odpalasz go na benzynie czy na LPG? Problem jest tylko na LPG czy na benzynie również?


i na benzynie jest problem i na LPG, odpalany na benzynie ale takze na gazie co jakis czas

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem odpalenia gorącego silnika na benzynie wiąże się zawsze z niższym ciśnieniem paliwa.
Jeżeli problem dotyczy także LPG, to w zapłonie, podciśnieniu lub w źle ustawionym rozrządzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Problem odpalenia gorącego silnika na benzynie wiąże się zawsze z niższym ciśnieniem paliwa.
Jeżeli problem dotyczy także LPG, to w zapłonie, podciśnieniu lub w źle ustawionym rozrządzie.


ale ja mialem problem z odpalaniem na niesprawnym krokowym i tylko na zimnym, obecnie podmienilem na sprawy krokowy i mam problem z jalowym, rozrzad ustawiony prawidlowo zaplon 15 stopni, poprostu nie trzyma na jalowym rzuca obrotami tak jakby gubil zaplony, dlatego pytam o tego halla

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odma oczywiście drożna i szczelna?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Odma oczywiście drożna i szczelna?


Tak szczelnosc i droznosc odmy sprawdzona, nawet oringi na wtryskiwaczach wymienione, nie mam juz bladego pojecia, na tym jalowym poprostu auto dostaje kota, nijak tego nie idzie wyregulowac, mialem zalozony stabilizator jalowych ale to polsrodek i chcialbym do ladu auto doprowadzic, jak kupilem auto przepustnica byla podparta srubka i trzymal obroty wyzsze al jak pisze chcialem to doprowadzic do orginalu, nie spotkalem nikogo jeszcze z takimi problemami jak moje...

dzisiaj odpialem wtyczke od jalowego i w miare tzrymal podwyzszone obroty ale przejechalem kilka kilometrow i znow chopki z jalowym jak trzymal 900 po odpieciu krokowego tak teraz ma 500, cos ewidentnie chyba z zaplonem sie dzieje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jaką masz instalację gazu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A jaką masz instalację gazu?


II gen ale wczesniej mialem blosa, na blosie na mikserze bylo tak samo, mikser szczelny tak go zakitowalem uszczelka w plynie ze nie ma mowy zeby ciagnal lewe powietzre

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W jakim stanie masz uszczelki na kolektorze ssącym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W jakim stanie masz uszczelki na kolektorze ssącym?


nowa bo jak dobieralem sie do oringow to wymienilem, naprawde nie ma lewizny, opsikalem juz cala komore samostartem i nic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie wymień aparat zapłonowy. Jest jakaś różnica po odpięciu czujnika temperatury?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa