Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja LPG I Generacji ??
Autor Wiadomość
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 17:30   Regulacja LPG I Generacji ??
     



Witam mam pytanie jak samemu wyregulować LPG ?? wyregulowałem na tzw "cegłę" ale czy napewno to dobre rozwiązanie auto ożyło lepiej sie zbiera i wg ale nie o to chodzi wcześniej auto też dobrze chodzilo(po regulacji lepiej) ale palilo w miescie 17 w góre L gazu i teraz pytanie któryą śrubą regulować dawke aby auto mniej palilo zdaje sobie z tego sprawe ze bedzie tracić moc tą na wężu czy parowniku ?? niby ta od parownika jest od obrotów jałowych ale udało mi sie również dowiedziec iz ta śruba jest od ciśnienia gazu więc którą wkrecac wiem ze o 1/4 obrotu na jałowym ustawialem na parowniku 800 obr ale wydaje mi sie ze skoro auto teraz odrzylo znaczy ze dawka jest duza co za tym idzie duze spalanie ?? juz w głowie mam mętlik z powodu informacji wyczytanych na roznych forach i sie pogubilem dodam chodzi o audi 100 C4 2.3 AAR wiem ze to auto pali duzo no ale bez przesady ;/
A i zapomniałbym korzystałem z tych informacji z tej, że strony Regulacja LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
pawcio 



Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Maj 2009
Wszystkie posty: 1942



Piwa: 48/5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 19:37   
     



nie napisałeś koleżko jaki masz parownik, jeśli masz AT90E to masz do regulacji śrubkę od naciągnięcia membrany ( na imbus 4mm) albo śrubę którą ręką złapiesz( od dawki gazu) :-P
_________________
wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 08:57   
     



Przy parowniku posiadam tylko jedną śrubę nie posiadam właśnie tej od naciągania membramy jest to parownik Lovtec'a nr nie znam ;/ instalacja jest bardzo stara 10 lat ma prawie czeka mnie wymiana butli lub poprostu wywalenie jej a propo rozmawiałem z gaziarzem na temat wymiany butli jak sie zapytalem ile to kosztuje i ze jest to typ walcowy to on do mnie z tekstem ze wpierw powinienem zapytać czy taka wg jest ;/ wytłumaczył mi że podobno większość walcowych nie dostały atestu czy tam legalizacji i jest z nimi spory problem wiec zapytalem sie czy jest mozliwosc w koło wsadzić powiedział ze tak z tym ze koszty by sporo wzrosły ze wzgledu na inna butle i zawór ktory ma poniewaz jak bym wymienial butle musi byc dokladnie taka sama jak poprzednia wymiary i wg bo takto wlasnie cos tam nie bedzie pasowac i bedzie trzeba nowe wlozyc gdzie koszty by mnie wyniosly okolo 800zł lub wiecej ze wszystkim butla 60L niby autoryzowany serwis gazu lovato i innych firm ale dobra zdzwil mnie rowniez tym ze jak poprosilem o wymiane filterka co by mu chwile zajelo mimo tego ze stal jeden z drugim i podpieral sciane powiedzial ze musze sie umowic w kalendarzyk ;/ moze pojechac do innego ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 09:11   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



Stratoss napisał/a:
Przy parowniku posiadam tylko jedną śrubę nie posiadam właśnie tej od naciągania membramy jest to parownik Lovtec'a nr nie znam ;/ instalacja jest bardzo stara 10 lat ma prawie czeka mnie wymiana butli lub poprostu wywalenie jej a propo rozmawiałem z gaziarzem na temat wymiany butli jak sie zapytalem ile to kosztuje i ze jest to typ walcowy to on do mnie z tekstem ze wpierw powinienem zapytać czy taka wg jest ;/ wytłumaczył mi że podobno większość walcowych nie dostały atestu czy tam legalizacji i jest z nimi spory problem wiec zapytalem sie czy jest mozliwosc w koło wsadzić powiedział ze tak z tym ze koszty by sporo wzrosły ze wzgledu na inna butle i zawór ktory ma poniewaz jak bym wymienial butle musi byc dokladnie taka sama jak poprzednia wymiary i wg bo takto wlasnie cos tam nie bedzie pasowac i bedzie trzeba nowe wlozyc gdzie koszty by mnie wyniosly okolo 800zł lub wiecej ze wszystkim butla 60L niby autoryzowany serwis gazu lovato i innych firm ale dobra zdzwil mnie rowniez tym ze jak poprosilem o wymiane filterka co by mu chwile zajelo mimo tego ze stal jeden z drugim i podpieral sciane powiedzial ze musze sie umowic w kalendarzyk ;/ moze pojechac do innego ??
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: takiemu majstrowi od razu bym podziekował, bo to wg. nie amator cudzej gotówki! Jest mozliwsc zrobienia atestu na te butle, którą Ty masz. Mozesz taże kupic uzywke z waznym atestem i przełozyć.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 09:29   
     



PasiaK zorientowałem się że uw gazownik najchetniej wymienil by całą instalacje :) i policzył podwójnie za demontaż starej i montaż nowej no ale nie w tym temat więc którą srubką redukować spalanie gazu jest tylko jedna na parowniku i jedna na wężu - zawór główny :) czy obiema jak tak to jak ponieważ jak będę kręcił tą na wężu i dawka bedzie za uboga to mi strzeli ;/ a nie o to chodzi :) a przepływki towar deficytowy i dosc kosztowny poki co niby ustawilem autko nie szarpie ladnie chodzi z tym ze zauwazylem jak jade na 3 biegu 40km i wrzuce 4 bieg to dosyc ciezko pod gorke mu sie bujnąć wiem ze to zmulenie i wg tak nie powinienem jezdzic ale przypadkiem tak zrobilem i troche sie zdziwilem ze na 3 biegach naprawde super a na 4 problem zobaczymy wyjezdze gaz zatankuje i znowu i sie okaże:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
pawcio 



Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Maj 2009
Wszystkie posty: 1942



Piwa: 48/5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012 10:32   
     



nie wiem czy można zapodawać linki z innych stron, ale znalazłem taki opis parownika

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1005311.html
_________________
wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012 10:24   
     



dzisiaj sie przyjzałem dokładnie parownikowi i wygląda dokładnie tak samo auto teraz jedzie bardzo dobrze z tym ze na zimnym silniku po dodaniu gazu obroty faluja i az gasnie ale nie zawsze jak sie rozgrzeje wszystko wraca do normy wyglada troche jak by membramy szlag trafil zastanawia mnie ta śruba mosiężna na górze parownika bo obroty ma dosyc niskie a na parowniku od cisnienia gazu moge do konca odkrecic i nic to nie da ;/ a jak odkrece calkiem auto gaśnie ;/ a wiec tak spuściłem syf z parownika troche go było kręciłem tą śrubą mosieżną na górze parownika nic to nie dawało poza zmianą obrotów na zimnym silniku na rozgrzanym juz nic nie dawało nawet jak zakreciłem całkiem nic sie nie działo więc zakreciłem całkiem i odkreciłem 1/4 obrotu według wskazan ale nie wiem czy to oby napewno dobra ilosc czy oby nie za mało ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
pawcio 



Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Maj 2009
Wszystkie posty: 1942



Piwa: 48/5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012 18:21   
     



to już najlepiej sprawdzisz w trakcie jazdy, trzeba tak ustawiać żeby auto nie zamulało i paliło w granicach rozsądku
_________________
wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elementy silnika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Kolejne szpiegowskie zdjęcia następne...
krzysiekg65 Z ostatniej chwili 30 Czw 23 Lip, 2009 22:58
szynszylek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Audi A1 i A8 - nowych generacji nie z...
krzysiekg65 Z ostatniej chwili 0 Wto 14 Lip, 2009 21:16
krzysiekg65
Brak nowych postów [ 90 ] Regulacja wysokości świateł.
roger110 Elektryka i elektronika 2 Pią 29 Lis, 2013 20:41
roger110
Brak nowych postów Ręczna regulacja bi-xenon
tomeczek376 Elektryka i elektronika 19 Czw 31 Mar, 2016 18:10
tomeczek376
Brak nowych postów Regulacja Przedniej maski
Eska8 Blacharstwo i lakiernictwo 7 Pon 06 Kwi, 2015 07:42
eleszet



[ Twoje IP to: 44.220.131.93, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności