Elementy silnika » [A8 D3 4.2 BENZ] Sondy lambda - pinout
Odpowiedz do tematu
 [A8 D3 4.2 BENZ] Sondy lambda - pinout
Witam wszystkich
Koledzy potrzebuje pomocy z podłączeniem sond lambda do mojej a8 d3 2003r silnik to 4.2 benzyna a problem jest taki, że w aucie brakuje wtyczek i gniazd sond lambda. Poprostu ktoś je kiedyś obciął i auto nigdy nie doczekało sie naprawy.

Rozpracowałem już kable sond nie wiem tlko jak to podłączyć do auta.

Sonda:

3 szary grzałka +
4 biały grzałka -
5 żółty VsLp -
1 czarny Vs +
6 czerwony Lp -



kable z auta:

czerw-czar/ czerw-czar grzałka -
brąz-nieb/ brąz-żółt grzałka +
żółty/ zielony ?
brązowy/ brązowy ?
szar-fiol/ szar-nieb ?
szar-ziel / szar-czerw ?




kosta z sondy wygląda tak:

strona okrągła__6__4__2 strona kwadratowa
______________5__3__1 wypustka


Moje pytanie to czy potrafi mi ktoś pomóc z dopasowaniem pinów auto- sonda, ewentualnie poprawić rozpiskę pinów.
Ratuje mnie nawet opis kostki ze strony auta ponieważ mam jedną sondę z oryginalną wtyczka.

Bardzo proszę kolegów o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A8 D3 4.2 BENZ] Sondy lambda - pinout
ariss82 napisał/a:
Poprostu ktoś je kiedyś obciął.

Świńjja jedna. :evil:


Sądząc po kolorach przewodów wnioskuję, że chodzi o sondę 1 przed katalizatorem

Wtyk sondy
1 żółty
2 szary/fioletowy
3 czerwony/czarny zasilanie grzałki sondy 12V - bezpiecznik 15A
4 brązowy/niebieski zasilanie grzałki masa sterowana sterownikiem
5 brązowy
6 szary/zielony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego jazda nie z tej ziemi.. dla mnie to a8 to spełnienie marzeń a dla kogoś innego był to tylko dawca częsci...

sondy obciete obydwie... są tylko dwie :) i dobrze bo gdyby były 4 obcieli by 4 :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ariss82 napisał/a:
kolego jazda nie z tej ziemi.. dla mnie to a8 to spełnienie marzeń a dla kogoś innego był to tylko dawca częsci...

sondy obciete obydwie... są tylko dwie :) i dobrze bo gdyby były 4 obcieli by 4 :)

A powinieneś mieś 4. 2 przed katalizatorami i 2 za nimi.
Teraz zauważyłem, że druga strona też jest odcięta.
Masz w opisie byka.

sonda nr 2
1 zielony
2 szary/czerwony
3 czerwony/czarny
4 brązowy/żółty
5 brązowy
6 szary/niebieski

Postaw piwo autorowi tego posta
 
raczej na 100%są tylko 2 sondy..
w kazdym razie napewno 2 są obcięte

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa