 |
Przesunięty przez: jimv8 Sro 28 Lis, 2012 18:26 |
[V8] Problem z rozrusznikiem |
| Autor |
Wiadomość |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 13:30 [V8] Problem z rozrusznikiem
|
|
|
Cześć wszystkim. Chodzi o to że rozrusznik nie kręci po przekręceniu kluczyka w stacyjce wybija tylko bediks. Kostka stacyjki jest dobra, puszczona "złota żyła" do elektrowłącznika> po zrobieniu zwarcia przy rozruszniku kręci jak należy. O co może tu chodzić? A i jak przekręcam kluczyk w pozycje odpalania to gasną wszystkie światła w środku i przygasają zegary a akumulator jest naładowany |
_________________ Była 100 C3 2.0 E (nadal jest w rodzinie)
A jest V8 uwielbiam ją |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 14:31 Re: [V8] Problem z rozrusznikiem
|
|
|
| kopkoi napisał/a: | | Cześć wszystkim. Chodzi o to że rozrusznik nie kręci po przekręceniu kluczyka w stacyjce wybija tylko bediks. Kostka stacyjki jest dobra, puszczona "złota żyła" do elektrowłącznika> po zrobieniu zwarcia przy rozruszniku kręci jak należy. O co może tu chodzić? A i jak przekręcam kluczyk w pozycje odpalania to gasną wszystkie światła w środku i przygasają zegary a akumulator jest naładowany | na początek sprawdź jak sie ma sytuacja na innym aku, jesli bedzie tak samo to bedziemy szukac dalej. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 15:34 Re: [V8] Problem z rozrusznikiem
|
|
|
nic się nie zmieniło po podmiance aku. Zapomniałem dodać że rozruchacz jest po wymianie wszystkich części oprócz stojana. |
_________________ Była 100 C3 2.0 E (nadal jest w rodzinie)
A jest V8 uwielbiam ją |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 17:10
|
|
|
i to się stało od razu po "naprawie" rozrusznika?? |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 17:12
|
|
|
wszystko dobrze podpięte do rozrusznika? ten cienki przewód też? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 18:37
|
|
|
do rozrusznika są podpięte dwa przewody. Główny zasilający i wsuwka ze stacyjki. Poprzednk zamontował tam jakiś przekaźnik między kablami zupełnie nie wiem po co i go najzwyczajniej wyrzuciłem i od tej właśnie pory nie pali bestia.
Przekaźnik wrócił na swoje miejsce i nadal nic sie nie zmieniło a nawet przestał reagować elektro włącznik |
_________________ Była 100 C3 2.0 E (nadal jest w rodzinie)
A jest V8 uwielbiam ją |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 00:21
|
|
|
Jeżeli po przekręceniu kluczyka słychać tyknięcie przekaźnika przy rozruszniku i zaraz przygasają kontrolki, akumulator jest OK, to masz uszkodzony (zwarty) wirnik. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 08:51
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Jeżeli po przekręceniu kluczyka słychać tyknięcie przekaźnika przy rozruszniku i zaraz przygasają kontrolki, akumulator jest OK, to masz uszkodzony (zwarty) wirnik. |
To czemu gdy robię zwarcie na głównych śrubach rozrusznika to normalnie kręci? Nagram filmik z całej sytuacji i wrzucę po południu
Filmu nie dam rady nagrać niestety ale na pewno nie jest to uszkodzony wirnik gdyż auto odpala ze strzała ale tylko jak robię zwarcie. |
_________________ Była 100 C3 2.0 E (nadal jest w rodzinie)
A jest V8 uwielbiam ją |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |