 |
|
Pinout ECU - 4.2 V8 AEC lub ABH |
| Autor |
Wiadomość |
wojtek_gtx
80 CQ V8


Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47 Dołączył: 23 Lis 2010 Wszystkie posty: 124
     
Piwa: 1/1 Skąd: Warszawa-Wawer
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 19:57
|
|
|
pin 40 z ECU, zółty przewód |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 20:19
|
|
|
Opis ABH
1 zielony - sterowanie modułu zapłonowego nr1 cylindry 1 do 4
3 brązowy/zielony - sterowanie przekaźnika pompy paliwa - T14b14 T14c1
4 brązowy/czerwony - zawór wolnych obrotów N71 T14b8
5 czarny/biały - T14b3 zawór magnetyczny N80 zbirnika z węglem aktywnym
6 zielony/czerowny - T14b2 Klimatyzacja
7 szary/żółty - przepływomierz powietrza
8 czarny/fioletowy - wyjście czujnika Halla G40
9 biały/fioletowy - wtyk kodowy
10 brązowy/czarny - masa
11 brązowy - czujnik spalania stukowego G61
12 czarny - zasilanie czujnik Halla G40
13 biały/czarny - diagnoza linia L - T14b11
14 brązowy - masa
15 czarny/zielony - wtryskiwacz 3
16 czarny/szary - wtryskiwacz 8
17 czarny/fioletowy - wtryskiwacz 5
18 czerwony/brązowy - T14b7 zasilanie klema 30 bezpiecznik S27
19 brązowy/czarny - masa
20 zielony/czarny - sterowanie modułu zapłonowego nr2 cylindry 5 do 8
23 zółty/niebieski - przekaźnik grzałki Lambda T14a2
24 brązowy - masa
25 szary - przepływomierz powietrza
26 szary/czarny - przepływomierz powietrza
27 czarny/niebieski - 12V klema 15
28 Sonda Lambda
29 brązowy - czujnik spalania stukowego G66
30 czarny/brązowy - masa czujników stukowych
31 zielony/biały - sygnał poboru paliwa T14a9 i T14c13
32 czarny/żółty - wtryskiwacz 2
33 czarny/żółty - wtryskiwacz 7
34 czarny/zielony - wtryskiwacz 6
35 czarny/szary - wtryskiwacz 4
36 czarny/fioletowy - wtryskiwacz 1
37 czerwony/żółty - T14b6 12V klema 15
38 biały/żółty - wtyk kodowy
39 szary/zielony - wtyk kodowy
40 zółty sygnał obrotów silnika obrotomierz i klimatyzacja T14a1
41 czerwony/żółty T14b1 klimatyzacja
42 zielony - T14c3 przełącznik F125 (automatyczna skrzynia biegów)
44 biały/zielony - czujnik temperatury zasysanego powietrza G42
45 fioletowy - czujnik temperatury silnika G62
47 czarny - czujnik punktu zapłonu G4
48 brązowy - zasilanie czujniki G4 i G28
49 czarny - czujnik obrotu wału G28
50 biały/niebieski - sygnał prędkościomierza wtyk 14a3
51 niebieski/zielony - T14c4 automatyczna skrzynia biegów
52 zielony/fioletowy - włącznik wolnych obrotów F60
53 niebieski - potencjometr przepustnicy
54 niebieski/biały - automatyczna skrzynia biegów T14c/9 a.skrzynia pin 47
55 niebieski/żółty - diagnoza linia K T14b9 |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtek_gtx
80 CQ V8


Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47 Dołączył: 23 Lis 2010 Wszystkie posty: 124
     
Piwa: 1/1 Skąd: Warszawa-Wawer
|
|
|
|
 |
wojtek_gtx
80 CQ V8


Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47 Dołączył: 23 Lis 2010 Wszystkie posty: 124
     
Piwa: 1/1 Skąd: Warszawa-Wawer
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 20:15
|
|
|
| wojtek_gtx napisał/a: | Odnawiam
A może ktoś mi powiedzieć które piny wychodzą na IMMO w sterowniku silnika ECU kod AEC |
Immo wchodzi na diagnozę linia K - pin 55. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtek_gtx
80 CQ V8


Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47 Dołączył: 23 Lis 2010 Wszystkie posty: 124
     
Piwa: 1/1 Skąd: Warszawa-Wawer
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 20:42
|
|
|
| wojtek_gtx napisał/a: | | Znaczy moduł immo jest spięty tylko z pinem 55 do ECU silnika i to wszystko ?? Czy są jeszcze jakieś piny ?? gość który ogarnia moje ECU pyta o jakąś linie W jest coś takiego |
To jest sterownik z immo 1 generacji i nie ma linii W. Połączenie jest jednak identyczne jak przy immo 2 generacji łączone w kolejności - złącze diagnostyczne->immo-> sterownik.
Nie wiem w jaki sposób deaktywujesz immo, ale najtańszym i najskiuteczniejszym sposobem jest puszka Immo Megamos+ transponder ID13 oraz nawinięcie cewki. Podłączasz w linię diagnostyczną, logujesz się na adresie 25 i wchodzisz w adaptację kanał 0. Musi działać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtek_gtx
80 CQ V8


Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47 Dołączył: 23 Lis 2010 Wszystkie posty: 124
     
Piwa: 1/1 Skąd: Warszawa-Wawer
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 22:54
|
|
|
No problemo
Pin 27 +12V
pin 10 masa
pin 55 immo |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtek_gtx
80 CQ V8


Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47 Dołączył: 23 Lis 2010 Wszystkie posty: 124
     
Piwa: 1/1 Skąd: Warszawa-Wawer
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017 12:46
|
|
|
Nie będę zakładał nowego tematu bo dotyczy praktycznie tego samego, jak to nie to samo
Mam D2 z 95 roku, 4.2 ABZ. Nic nie chce się połączyć ze sterownikiem silnika. Inne moduły łączy bez problemu. Kod sterownika 4D0 907 557 E. Ktoś jest mi w stanie podać na którym pinie jest diagnostyka? Czy to ta sama rozpiska co wyżej? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017 09:58
|
|
|
Inny model, inny sterownik inne podłączenia. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |