Elektryka i elektronika » [V8 D11]jak się zagrzeje to gaśnie...
Odpowiedz do tematu
 [V8 D11]jak się zagrzeje to gaśnie...
Podczas podróży w góry pojawił się dość znaczny problem z autkiem, a dokładnie zauważyłem,że jak auto się zagrzeje nieco powyżej 90 st. to gaśnie! i dokąd troszkę nie ostygnie to nie odpali... Jadąc trasa nie ma problemu, ale w mieście to już nie bardzo... Jakieś pomysły Koledzy? :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na gazie ?!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Na gazie ?!
nie ma to znaczenia, najgorsze było jak zgasła na przejeździe kolejowym (to był pierwszy raz) ale wtedy jakoś udało mi się odpalić. Później w drodze do szwagierki prawie 400 m. n.p.m. zgasła i koniec. Zepchneliśmy na pobocze i po 20 min. odpaliła bez problemu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pierwsze skojarzenie ,że się zalewa , ssenie się załącza , rozumiesz , po tym jak zgaśnie i odpalasz , załącza się ssanie i zalewa go. Dwa, jaki masz gaz , chodzi mi o centralkę , może byc i tak ,że jest walnięta , jak zgaśnie , centralka przełącza w "awaryjny" i podaje i gaz i benzyne , taki nr. był w 1-szych generacjach , ustawiałeś klawisz w środkowej pozycji , między gazem a paliwem , wtedy podawało i gaz i benzynę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem jaki mam gaz bo się na tym nie znam, ale centralkę mam taką ,że albo odpalam i jeżdżę na benzynie, albo odpalam na benzynie i sam przełącza się na gaz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
2-generacja , może być wina gazu , podaje jedno i drugie ,dlatego nie zapraża , podjedź do gazownika , na przegląd instalacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
2-generacja , może być wina gazu , podaje jedno i drugie ,dlatego nie zapraża , podjedź do gazownika , na przegląd instalacji.
tak jutro zrobię, mam nadzieję,że naprawa,nie będzie zbyt kosztowna :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sama centralka ok 100 . elektrozawory od 30 - 70 zależy od zakładu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
sama centralka ok 100 . elektrozawory od 30 - 70 zależy od zakładu.
zobaczymy co mi jutro powie, wielkie dzięki, może jakieś inne sugestie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powinieneś zacząć od diagnozy błędów samego sterownika - wiadomo o co kaman. Jeżeli jest LPG, to są dodatkowe możliwości co do usterek. Co do instalacji, to z tego co wiem, to w V8 bezproblemowo chodziły nawet 1 generacji. Pomijając teraz LPG, to myślę sprawdzić szczelność układu dolotowego, to raz i dwa sprawdzić jakość generatora wału, czyli czujnik obrotu wału. Odpal go na gorącym silniku i pomerdaj przewodem. Jeżeli zgaśnie, to 122% masz czujnik (przewody).
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Odpal go na gorącym silniku i pomerdaj przewodem. Jeżeli zgaśnie, to 122% masz czujnik (przewody).
a czy mógłbyś jakoś dokładniej podpowiedzieć mi którym przewodem dokładnie mam pomerdać :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety jestem po usunięciu ETKI i nie mogę tego przedstawić obrazowo. Chodzi o przewód czujnika obrotu wału oznaczanego jako G28. Zakończony jest czarą wtyczką 3 pinową i łączona jest w pobliżu pompy hamulcowej. Zrób fotkę zaznaczę to miejsce. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O ten chodzi ?! :roll:



Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
O ten chodzi ?! :roll:


Dokładnie o nr11. Punkcik dla Ciebie koleżko. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Dokładnie o nr11
11-tka jest szara , a pisałeś o czarnej , dlatego zaznaczyłem 10 :-P
Ps.nie ma sprawy , narazie mi Ecia śmiga ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.191.236.174 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa