 |
|
[100 c4] Nie działają spryski lamp |
| Autor |
Wiadomość |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 08:31 [100 c4] Nie działają spryski lamp
|
|
|
Witam. pompka lamp na krótko podłączona działa ale w samochodzie w kostce nie ma prądu. gzdie mam szukac przyczyny tego braku zasilania? i jeszcze czy powinna tez się załanczac razem z spryskiwaczami szyby? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 10:15 Re: Nie działają spryski lamp
|
|
|
| bialy napisał/a: | | Witam. pompka lamp na krótko podłączona działa ale w samochodzie w kostce nie ma prądu. gzdie mam szukac przyczyny tego braku zasilania? i jeszcze czy powinna tez się załanczac razem z spryskiwaczami szyby? | pompa załączy sie tylko podczas właczonego spryskiwacza przedniej szyby i włączonych świateł mijania |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
rusty

Model: A6 quattro automat
Silnik: TDI 2.5
Zasilanie: diesel
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 17 Kwi 2012 Wszystkie posty: 12
     
Piwa: 1/1 Skąd: Ostrołęka/Warszawa
|
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 16:13
|
|
|
Podepnę się pod temat.
Problem mam otóż taki, że tak jak pisałem z Pasiakiem w ten weekend zabrałem się za odłączoną rurkę od spryskiwaczy lamp.
Odkręciliśmy z bratem osłonę silnika i ładnie w kanale oglądaliśmy co i jak.
Po 1 odkryliśmy, że przepuszcza guma łącząca rurkę od spryskiwaczy szyby ze zbiornikiem płynu, ucieka cienki strumień przy spryskiwaniu szyby.
Po 2 przewodu od spryskiwaczy lamp nie ma... właściciel wspominał, że wymieniali mu zderzak na nowy bo autko miało przygodę.
Dlatego sądziłem, że przewodu po prostu nie podłączyli (rurka od spr. szyby odpadła i dlatego się tym zainteresowałem).
Czy ktoś mógłby mi podesłać fotki jak taki układ ( zbiornik / przewody / rurki) wygląda?
Przewód na zderzaku jest z białym plastikowym gwizdkiem, a obok zbiornika spryskiwaczy jest czarna wtyczka na 2 bolce. czy to tu mi czegoś brakuje? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 21:05
|
|
|
| rusty napisał/a: | Podepnę się pod temat.
Problem mam otóż taki, że tak jak pisałem z Pasiakiem w ten weekend zabrałem się za odłączoną rurkę od spryskiwaczy lamp.
Odkręciliśmy z bratem osłonę silnika i ładnie w kanale oglądaliśmy co i jak.
Po 1 odkryliśmy, że przepuszcza guma łącząca rurkę od spryskiwaczy szyby ze zbiornikiem płynu, ucieka cienki strumień przy spryskiwaniu szyby.
Po 2 przewodu od spryskiwaczy lamp nie ma... właściciel wspominał, że wymieniali mu zderzak na nowy bo autko miało przygodę.
Dlatego sądziłem, że przewodu po prostu nie podłączyli (rurka od spr. szyby odpadła i dlatego się tym zainteresowałem).
Czy ktoś mógłby mi podesłać fotki jak taki układ ( zbiornik / przewody / rurki) wygląda?
Przewód na zderzaku jest z białym plastikowym gwizdkiem, a obok zbiornika spryskiwaczy jest czarna wtyczka na 2 bolce. czy to tu mi czegoś brakuje? | jesli Ci sie tak bardzo nie pali to za jakies 2 tygodnie bede sciagał zderzak to podesle fotki... |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
rusty

Model: A6 quattro automat
Silnik: TDI 2.5
Zasilanie: diesel
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 17 Kwi 2012 Wszystkie posty: 12
     
Piwa: 1/1 Skąd: Ostrołęka/Warszawa
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 09:18
|
|
|
Poczekam, lampy chyba wytrzymają 2 tygodnie bez spryskiwania
Dzięki za wsparcie . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 23:21
|
|
|
| rusty napisał/a: | Poczekam, lampy chyba wytrzymają 2 tygodnie bez spryskiwania
Dzięki za wsparcie . | spoko loko |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 23:03 Re: Nie działają spryski lamp
|
|
|
| bialy napisał/a: | | Witam. pompka lamp na krótko podłączona działa ale w samochodzie w kostce nie ma prądu. gzdie mam szukac przyczyny tego braku zasilania? i jeszcze czy powinna tez się załanczac razem z spryskiwaczami szyby? |
Jeżeli na załączonych światłach nie działa, to sprawdź przekaźnik od spryskiwaczy. Jest on zamontowany na tablicy przekaźników głównych (nad kolanami kierowcy) 3 od lewej. Od tyłu masz wtyczkę z przewodem do silnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 07:24
|
|
|
podziekował za rade. na razie musze sobie odpuscic to bo nie mam czasu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |