Elektryka i elektronika » [100 c4] Nie działają spryski lamp
Odpowiedz do tematu
 [100 c4] Nie działają spryski lamp
Witam. pompka lamp na krótko podłączona działa ale w samochodzie w kostce nie ma prądu. gzdie mam szukac przyczyny tego braku zasilania? i jeszcze czy powinna tez się załanczac razem z spryskiwaczami szyby?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Nie działają spryski lamp
bialy napisał/a:
Witam. pompka lamp na krótko podłączona działa ale w samochodzie w kostce nie ma prądu. gzdie mam szukac przyczyny tego braku zasilania? i jeszcze czy powinna tez się załanczac razem z spryskiwaczami szyby?
pompa załączy sie tylko podczas właczonego spryskiwacza przedniej szyby i włączonych świateł mijania

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podepnę się pod temat.

Problem mam otóż taki, że tak jak pisałem z Pasiakiem w ten weekend zabrałem się za odłączoną rurkę od spryskiwaczy lamp.

Odkręciliśmy z bratem osłonę silnika i ładnie w kanale oglądaliśmy co i jak.

Po 1 odkryliśmy, że przepuszcza guma łącząca rurkę od spryskiwaczy szyby ze zbiornikiem płynu, ucieka cienki strumień przy spryskiwaniu szyby.

Po 2 przewodu od spryskiwaczy lamp nie ma... właściciel wspominał, że wymieniali mu zderzak na nowy bo autko miało przygodę.

Dlatego sądziłem, że przewodu po prostu nie podłączyli (rurka od spr. szyby odpadła i dlatego się tym zainteresowałem).

Czy ktoś mógłby mi podesłać fotki jak taki układ ( zbiornik / przewody / rurki) wygląda?

Przewód na zderzaku jest z białym plastikowym gwizdkiem, a obok zbiornika spryskiwaczy jest czarna wtyczka na 2 bolce. czy to tu mi czegoś brakuje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rusty napisał/a:
Podepnę się pod temat.

Problem mam otóż taki, że tak jak pisałem z Pasiakiem w ten weekend zabrałem się za odłączoną rurkę od spryskiwaczy lamp.

Odkręciliśmy z bratem osłonę silnika i ładnie w kanale oglądaliśmy co i jak.

Po 1 odkryliśmy, że przepuszcza guma łącząca rurkę od spryskiwaczy szyby ze zbiornikiem płynu, ucieka cienki strumień przy spryskiwaniu szyby.

Po 2 przewodu od spryskiwaczy lamp nie ma... właściciel wspominał, że wymieniali mu zderzak na nowy bo autko miało przygodę.

Dlatego sądziłem, że przewodu po prostu nie podłączyli (rurka od spr. szyby odpadła i dlatego się tym zainteresowałem).

Czy ktoś mógłby mi podesłać fotki jak taki układ ( zbiornik / przewody / rurki) wygląda?

Przewód na zderzaku jest z białym plastikowym gwizdkiem, a obok zbiornika spryskiwaczy jest czarna wtyczka na 2 bolce. czy to tu mi czegoś brakuje?
jesli Ci sie tak bardzo nie pali to za jakies 2 tygodnie bede sciagał zderzak to podesle fotki...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poczekam, lampy chyba wytrzymają 2 tygodnie bez spryskiwania :D
Dzięki za wsparcie .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rusty napisał/a:
Poczekam, lampy chyba wytrzymają 2 tygodnie bez spryskiwania :D
Dzięki za wsparcie .
spoko loko

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Nie działają spryski lamp
bialy napisał/a:
Witam. pompka lamp na krótko podłączona działa ale w samochodzie w kostce nie ma prądu. gzdie mam szukac przyczyny tego braku zasilania? i jeszcze czy powinna tez się załanczac razem z spryskiwaczami szyby?

Jeżeli na załączonych światłach nie działa, to sprawdź przekaźnik od spryskiwaczy. Jest on zamontowany na tablicy przekaźników głównych (nad kolanami kierowcy) 3 od lewej. Od tyłu masz wtyczkę z przewodem do silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podziekował za rade. na razie musze sobie odpuscic to bo nie mam czasu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.135.190.232 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa