Elementy silnika » [B4 AAZ]Chyba puszcza uszczelka pod głowicą
Odpowiedz do tematu
 
Z tym czerwonym silikonem to dobry pomysł. Króćce często przepuszczaja nawet nowe, bo sa w tych miejscach pory (wżery). Jakiej firmy kupiłaś?

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
no zbytnio wyboru nie było co do tego krócca 048121145B to tylko topran jest w zamienniku nic innego nie ma, z korkiem lepiej, bo jakis wybór jest i kupiłam Febi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silikon kup temperaturowy, ale czarny, bo jak widzę, jak toś składa na czerwony, to strasznie ohydnie to wygląda...

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
suchy1704 napisał/a:
Silikon kup temperaturowy, ale czarny, bo jak widzę, jak toś składa na czerwony, to strasznie ohydnie to wygląda...

Kolor jak to kolor. Jak ktoś nawali 5kg silikonu, to każde dzieło będzie wyglądać ohydnie. Posmarować uszczelkę "tak aby" i po dociśnięciu śrubami wytrzeć szmatką nadmiar.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam taki i taki - czarny z K2 wysokotremperaturowy i mam tez czewony wysokotemperaturowy z innej firmy

tam w srodku jest oring gumowy, to tylko jego trochę posmarowac, czy kolnierz krócca tez?

to tak wygląda od spodu - tylko ten co ja kupiłam wygląda lepiej, ma gładką powierznie tą co ma dolegac a nie ma tych dzownych "kołek" na plastiku jak na tym zdjęciu


edit://
juz mam wszystko i korek tez dotarł, najgorsze ze zaczął padać snieg, nie wiem czy jutro to ogarnę jak tak będzie :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
można powiedzieć, ze sprawa zamknięta, stary krócicec był dosłownie wypaczony
a, co do tego nowego korka Febi, on ma w srodku trochę inaczej niz oryginał, ale chyba działa OK, to on jest teraz na aucie

tak ma "od srodka" jak te trochę nowsze korki


miałam okazje dziś jechac przez całe miasto i na godzinę ponad utknąc w korku :/ temperature trzyma ksiązkowo na 90, pare razy w korku włączaly sie tez wentylatory - gry wychodzło milmetr za 90 załacza wentylaroy (czyli jak powinno byc), nie ma żadnych wycieków jak narazie, no a na pracującym silniku takim rozgrzanym można ugiąc palcami grube węze, nie jest "beton" (to sprawdzałam pod domem jak wrócilam z tego stania w korku na pracującym silniku) - to chyba wszystko juz OK

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
można powiedzieć, ze sprawa zamknięta, stary krócicec był dosłownie wypaczony
a, co do tego nowego korka Febi, on ma w srodku trochę inaczej niz oryginał, ale chyba działa OK, to on jest teraz na aucie

tak ma "od srodka" jak te trochę nowsze korki


miałam okazje dziś jechac przez całe miasto i na godzinę ponad utknąc w korku :/ temperature trzyma ksiązkowo na 90, pare razy w korku włączaly sie tez wentylatory - gry wychodzło milmetr za 90 załacza wentylaroy (czyli jak powinno byc), nie ma żadnych wycieków jak narazie, no a na pracującym silniku takim rozgrzanym można ugiąc palcami grube węze, nie jest "beton" (to sprawdzałam pod domem jak wrócilam z tego stania w korku na pracującym silniku) - to chyba wszystko juz OK
na to wygląda, nic tylko się cieszyć ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.142.98.108 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa