Układ hamulcowy » [A6 C6] Wymiana silniczka hamulca postojowego
Odpowiedz do tematu
 [A6 C6] Wymiana silniczka hamulca postojowego
Witajcie!
Jak w temacie czeka mnie wymian hamulca postojowego z lewej strony poniewa silnicvzek zakończył swój żywot :cry: Teraz mam takie pytanko odnośnie samej wymiany, a mianowicie:
- czy wymienić sam silniczek, a jeżeli tak to jakie niespodzianki mogą mnie spotkać przy wymianie? Na co ma zwrócić uwagę. Wiem, że silniczek jest na dwóch śrubach typu TORX, ale czy po odkręceniu ich nie czekają mnie jakieś dodatkowe niespodzianki?
- A może lepiej wymienić cały zacisk bo takowy posiadam tzn. silniczek z elementem zacisku z tłokiem? :lol: Tylko w takim przypadku trzeba będzie rozpiąć przewód od płynu hamulcowego i trzeba będzie go uzupełnić, no i dodatkowo odpowietrzyć, a tu chyba zaczynają się schody.

prosze o podpowiedzi (mile widziane rysunki :mrgreen: )

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A6 C6] Wymiana silniczka hamulca postojowego
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Witajcie!
Jak w temacie czeka mnie wymian hamulca postojowego z lewej strony poniewa silnicvzek zakończył swój żywot :cry: Teraz mam takie pytanko odnośnie samej wymiany, a mianowicie:
- czy wymienić sam silniczek, a jeżeli tak to jakie niespodzianki mogą mnie spotkać przy wymianie? Na co ma zwrócić uwagę. Wiem, że silniczek jest na dwóch śrubach typu TORX, ale czy po odkręceniu ich nie czekają mnie jakieś dodatkowe niespodzianki?
- A może lepiej wymienić cały zacisk bo takowy posiadam tzn. silniczek z elementem zacisku z tłokiem? :lol: Tylko w takim przypadku trzeba będzie rozpiąć przewód od płynu hamulcowego i trzeba będzie go uzupełnić, no i dodatkowo odpowietrzyć, a tu chyba zaczynają się schody.

prosze o podpowiedzi (mile widziane rysunki :mrgreen: )

Skąd wiesz, że to tylko silnik. Powodem może być wiązka elektryczna czy sam zacisk. Jeżeli jesteś pewny, że to tylko silnik, to wymień tylko silnik. Wymiana jest prosta - tak jak pisałeś 2 Torxy i jest Twój. W środku jest oring który musi pozostać. Przed montażem wyczyść co możesz i go przykręć.
Wymiana zacisku jest niestety dość skomplikowana na warunki garażowe.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no i tyle chciałem wiedzieć. To że to silniczek to wiem po tym że podłączyłem KTS. Ponadto ostatnio do autka wsiadł mój znjomy i zobaczył tyle fajnych przycisków i musiał oczywiście nacisnąć ten od hamulca postojowego i ponownie mi zblokowało lewą stronę. Więc zadzwoniłem po znajomego który z roboty od siebie wziął kompa i nie udało się nam prz yjego pomocy odblokować tego jednego zacisku. Musieliśmy zrzucić zaciski i wtedy dopiero się udało. No i ten dźwięk silniczka, masakra. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
No i ten dźwięk silniczka, masakra. :mrgreen:

Coś mi się wydaje, że to nie będzie silnik, a mechanizm w zacisku. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na kompie pokazywało coś w tym stylu sterownik hamulca postojowego lewy uszkodzony i nie można było usunąć błędu. Co do tego dźwięku to jak włączałem hamulec żeby odciągnęło go to było słychać tak jakby coś trzeszczało (trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :mrgreen: ) i zacisk nie chciał puścić i nie reagował na polecenie z kompa do wymiany klocków , nie chciał cofnąć tłoków tak jakby nie miał siły, tak jakby zęby miał w mechanizmie zmielone. Ten dźwięk podobny był do klucza z trze-szczotką tylko że głośniej. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przełóż dla próby sam silnik, ale sądzę, że usterka będzie w zacisku. Przełożenie silnika, to kwestia może 10min, a dzięki temu upewni Cię co do problemu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam,jaki jest potrzebny torx do wymiany przednich klocków?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z przodu nie ma Torxa. W prowadnicach jak dobrze pamiętam jest imbus nr7

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jest torx właśnie,mam t50 i jest za mały,nie wiem jaki dokupić 55 czy 60

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Między 50 a 55 jest spora różnica. Dokup 55.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
masz rację,to imbus,patrzyłem na nie te śruby..heh,są dwie schowane za plastikowymi korkami
pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.129.22.135 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa