Elektryka i elektronika » Rozrusznik ?
Odpowiedz do tematu
 
Ja kiedyś zainwestowałem w ładowarkę (nie prostownik) i mam z bani. Akku wytrzymują mi bardzo długo. Często zabieram do kolejnego auta :)
Polecam Ci zainteresować się tematem CTEK MXS10 (funkcja RECOND).
Daje pozytywne rezultaty przynajmniej w moim wypadku.
Co do dźwigienki to jak Kolega Łukasz allegro. Od siebie dodam sprawdzenie OLX lub wyjazd na szrot gdzie jest prawie wszystko :)

PS Napisaliśmy posta w tej samej minucie i nie widziałem pytania Twojego.
Odpowiadam:
Odkręcasz nie pamiętam chyba jedną albo dwie śrubki i uchwyt masz wyjęty. Patrzyłeś tam? Zajrzyj bo tam nie ma co tłumaczyć :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Ja kiedyś zainwestowałem w ładowarkę (nie prostownik) i mam z bani. Akku wytrzymują mi bardzo długo. Często zabieram do kolejnego auta :)
Polecam Ci zainteresować się tematem CTEK MXS10 (funkcja RECOND).
Daje pozytywne rezultaty przynajmniej w moim wypadku.
Co do dźwigienki to jak Kolega Łukasz allegro. Od siebie dodam sprawdzenie OLX lub wyjazd na szrot gdzie jest prawie wszystko :)

PS Napisaliśmy posta w tej samej minucie i nie widziałem pytania Twojego.
Odpowiadam:
Odkręcasz nie pamiętam chyba jedną albo dwie śrubki i uchwyt masz wyjęty. Patrzyłeś tam? Zajrzyj bo tam nie ma co tłumaczyć :)



Kolego, a jest sens mi kupowac takie cos jesli ja do pracy codziennie robie 34 km w jedna strone ? :) Jedynie w grudniu mam do 2 tygodni przerwy i tyle :) Nie interesowalem sie nigdy takim czyms bo zakladalem ze autem robie dystanse takie, ze aku bedzie nalaodwany jak trzeba :) Rocznie zrobie minimum 17 000 km do samej pracy, a jedzze jeszcze duzo poza praca , na wakacje po 1200km w jedna strone :) A co do tej dzwigienki to zapytalem juz, zeby wiedziec czego sie spodziewac :) A jeszcze odnosnie tej dzwigni....to wczesniej mialem problem z otwieraniem maski, ciagnalem za dzwignie i nic....gdzie szukac rozwiazania ? W zamku czy moze linke trzeba naciagnac lub naoliwic ?

Od maja 2013 zrobilem 80 000 km

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja do niczego nie namawiam. Osobiście robię dziennie ponad 100km i dostrzegam sens w używaniu ładowarki. Nie używam jej do ładowania a do RECOND. Robię to raz na kwartał i po bólu. Fakt faktem przy okazji RECOND akku się ładuje ale tu bardziej chodzi o sposób w jaki ładunek dostaje się do akku. Dzięki temu normalnie zwiększa się pojemność akku.
Ale fakt faktem to ustrojstwo kosztuje więc trzeba się zastanowić czy warto. Ja uważam że mi się zwróciło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zadzialalo wsadzenie kluczyka, przekrecenie, wcisniecie przycisku zamknij , otworz i wyjecie kluczyka Dzieki ! :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo się cieszę że Ci mogłem pomóc :)
Niech Ci się sprawuje.

A na forum jest taki przycisk jak "piwo" i "pomógł" :) One wynagradzają poświęcony czas Kolego.

Szerokiej drogi!
;audi;

Wystawiono 1 piw(a):
showtek2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i jednak du**.....dzis spod pracy nie odpalil a temperatura na plusie ;/ Dopiero za ktoryms razem w koncu sie udalo ;/ I co tu zrobic :|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
showtek2 napisał/a:
No i jednak du**.....dzis spod pracy nie odpalil a temperatura na plusie ;/ Dopiero za ktoryms razem w koncu sie udalo ;/ I co tu zrobic :|

Nie odpalił czy rozrusznik nie zakręcił?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozrusznik nie zakrecil nawet ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie tak jak wcześniej pisałem efektem może być rozrusznik, jego zasilanie lub włącznik stacyjki. Jeżeli po przekręceniu w pozycji rozruch słychać stuknięcie wydobywające się z rozrusznika, to włącznik stacyjki będzie OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak , slychac przekaźnik. Poza tym mam pewne zabezpieczenie w aucie i jak czegos nie wcisne to bedzie krecil a nie odpali....ehh wywalilem kase na akumulator a tu dalej problem ;/ A jakie napiecia powinien miec akumulator ? Ile powinno byc jesli bym teraz poszedl, otworzyl maske i zmierzyl ? Bo ładowanie sprawdzalem i bylo 14,5 V z groszami

We wtorek oddaje auto zeby rozrzad zrobic to im powiem zeby tez rozrusznik obczaili


A malem kiedys w zimie juz takie cos ze odpalic mi nie chcial po tym jak odebralem auto od mechanika...ale za ktoryms razem sie udalo....bylo to samo ze nawet nie zakrecil....i tylko raz tak bylo,pozniej palil bez problemu....hmmm a gdzie szukac masy do karoserii ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napięcie powinno wynosić powyżej 12V. Sądzę, że powodem będzie automat rozrusznika, lub spadek napięcia na zacisku rozrusznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie we wtorek jak oddam auto na rozrzad powiem zeby mechany zrobily tez rozrusznik


choc mega dziwne jest to, ze dopiero teraz sie tak dzieje, a w lato nic...zero objawow nawet

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W lecie jest mniejsza wilgotnośc powietrza. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale bywalo juz na minusie przez wiele dni i zawsze palil na dotyk , a tu teraz lipa :P No nic, oby mi zrobili to dziadostwo i oby juz problemow nie bylo :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobienie przeglądu kapitalnego nie zaszkodzi. Przy okazji można będzie sprawdzić szczotki.
Żywotność rozrusznika obliczona jest na mniej więcej 250tkm oczywiście wszystko zależy od częstotliwości używania rozrusznika. Tak czy inaczej dobrze by było zrobić go w komplecie i mieć spokój.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa