Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Rozrusznik ?
Autor Wiadomość
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Nie 03 Sty, 2016 23:50   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



eleszet napisał/a:
Cytat:
jak sie okaze, ze rzeczywiscie akumulator padł i będziesz kupować nowy akumulator, to kup mocniejszy 80Ah - 83Ah
Kup taki jak ma być. Mocniejszy oznacza większe ładowanie od altka którego może nie udźwignąć czyli bardziej go wysilamy. W skrajnym wypadku może też być tak że altek nie doładuje nigdy akku bo nie zdąży gdyż będzie za duży :) Nie wiem czy jest sens tak eksploatować alternator. Jeśli wszystko będzie sprawne to na zalecanym akku będzie wszystko OK.


Mit o niedoładowaniu dużego akumulatora, powstał w czasach fiata 126p, wyposażonego w prądnicę, teraz jest rozpowszechniany tak samo jak mit o konieczności zalewania aut olejem mineralnym po przejechaniu 200 tys. :)

Mam u siebie 83Ah i 720A prąd rozruchowy i nie narzekam już trzeci rok go mam w kazde mrozy kręci z alternatorem tez nic się nie dzieje złego i ładowanie jest prawidłowe, a fabrycznie ksiązkowo chyba 72Ah w 1,9 dieslu (wymiary skrzynki tylko trzeba wymierzyc jak kupuje się wiekszy czy wejdzie, ale są tez rózne w zaleznosci od firmy, to zawsze się dobierze)

Warto wiedziec, ze dodatkowe odbiorniki prądu takie jak autoalarmy, wzmacniacze, tuby, subufery itp, CB radia, nawigacje, ładowanie telefonów pod zapalniczke, czy cokolwiek inne tam wpięte, grzane siedzenia jak ktoś ma czy maty też prąd żrą, zwykły nawiew nawet zre a co dopiero klimatyzcja jak ktos ma itd no dodajmy jeszcze do tego obowiązek jezdzenia na światłach przez cały rok u nas w PL i teraz naraz kilka tych rzeczy włączonych non-stop, jak jeżdzisz

A jednorazowo najwiecej prądu w silniku diesla pobiera rozrusznik (prędkość rozruchowa - czyli prędkość jaką potrzebuje silnik do tego, aby zaczął pracować samoczynnie wynosi dla silnika benzynowego 40-100obr/min, zaś dla silnika diesel'a 100-200obr/min.), którego wczesniejsze kręcenie poprzedza grzanie świec zarowych, które to tez swoje biorą prądu (zimna świeca pobiera prawie dwa razy więcej prądu niż rozgrzana, większość bierze na zimnej około 15A do 18A a po rozgrzaniu 8A - 10A a jest jedna na cylinder), a do tego przy rozruchu w niskich temperaturach pojemnosc akumulatora znacząco maleje - dla przykładu przy -15 stopni jest to już tylko 60% pojemnosci akumulatora jaką ma akumulator przy pełnym naładowaniu normalną pojemnosć

Temperatura otoczenia Sprawność akumulatora Potrzeby silnika
25 °C 100% 100%
0 °C 65% 155%
-18 °C 40% 210%
-30 °C 18% 268%
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 16:44   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



To nie jest mit. Alternator ma swoją wydajność. Klimatyzacja, wentylator, światła, CB itd co wymieniałaś jest wliczone przez producenta że alternator ma to udźwignąć. Tak samo rozrusznik i świece żarowe. Dlatego w dieselu alternator jest większy i akumulator jest większy. Oczywiście jak dasz kilka Ah akku większy to świat się nie zawali gdyż alternator ma pewien zapas mocy. Mimo wszystko nie można przeginać. Ale ja się pytam po co? Jeśli wszystko jest sprawne to przewidziany przez producenta akumulator daje radę więc nie widzę potrzeby kombinowania z większymi akumulatorami. Wystarczy zastanowić się co sprawia że nie daje on rady (złodziej prądu w wozie lub po prostu akumulator mówi papa).

Wiele też zależy od robionych przebiegów. Jeśli robimy 2km do sklepu to może się okazać że nawet fabryczny się nie naładuje.

I jeszcze jedna sprawa akumulator szanowany przez właściciela służy dłużej. To jest ogólnie temat rzeka ale na szybko napiszę: ile osób kręci do końca? Większość ludzi próbuje odpalać auto aż akumulator zdechnie całkiem a później go ładują itd.
:!: BŁĄD :!:
Nie wolno rozładować akumulatora do końca. Jeśli widzimy że już powoli kończą się jego moce przerobowe bo rozrusznik kręci co raz słabiej to nie ma że boli. Przestajemy kręcić i ładujemy. Każde rozładowanie akku do końca niszczy go bezpowrotnie. I jeśli mamy taki zwyczaj to wtedy faktycznie przyda się większy akku niż zalecany bo jak sypnie nam się jedna cela albo dwie podczas rozładowania takiego to w zasadzie wychodzi że mamy taki jak fabryczny.

Powtórzę raz jeszcze. Akumulator został dobrany na bazie wyliczeń. Nie ma co odkrywać koła drugi raz. Wystarczy szanować baterię i zadbać aby nic nie wyładowywało jej podczas gdy motor nie pracuje.

PS Jeśli o mnie chodzi to ja nie ładuję akumulatora. Jeśli jakiś akumulator muszę naładować tzn że kupuję nowy. Jedyne co używam to mam ładowarkę CTEK MXS10 którą wykonuję co jakiś czas recond. Poprawia to znacząco pojemność akku. Tak dbane akku wytrzymują u mnie latami. Nawet te niby z niższej półki cenowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 17:05   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



eleszet napisał/a:
Wystarczy szanować baterię i zadbać aby nic nie wyładowywało jej podczas gdy motor nie pracuje.


uśuńmy wiec autoalarmy z naszych aut z wszystkimi czujnikami :D

nie mam Cię wcale zamiaru przekonywać i wszystkim 80-83AH do diesla z czystym sumieniem dalej polecam :) moc alternatora w takim dieslu od 1,9 i powyżej ma przynajmniej 90A i sobie radzi spokojnie z takim akumulatorem
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
showtek2 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sty 2016
Wszystkie posty: 25



Postawił 1 piw(a)
Skąd: K-CE/KRK
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 17:51   
     



Kurde spokojnie ludzie :D Umowilem sie z mechanikiem, jutro bede odpalal na kable auto po pracy i jade mu go zostawic. Tam juz sprawdzi czy aku czy rozrusznik i co bedzie to zrobi, dodatkowo zblizal sie rozrzad to tez mi wymieni (nalatane juz ponad 84:) |Ja niestety nie mam jak pozyczyc innego aku a tam beda mogli mi to zrobic , wiec niech robia :) Dzieki za wszelkie rady i wskazowki !

tajfun211 - kolego, skad masz taki fajny schemacik ?:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Łukasz83 zlw 
RS6 MTM



Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1400



Piwa: 65/18
Skąd: ŁÓDZKIE
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 17:59   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  



Jak ci zrobia wozidło to daj znac co było dla potomnych sie przyda ;)
PS na skadynawje auta niektore wychodza z dwoma aku i altki nie sadaja jedne problem to poprostu doladowanie ich na krotkim odc mam znajomego ktory bawil sie kiedys w przerobke busow na kampery dokladal tam drugi aku do obslugi innych rzeczy jak na przetwornica i zawsze alternator zostawial fabryczny i nic mu sie nie działo ale kazdy maswoje zdanie i niech robi jak mu pasuje :)
_________________
Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO :*
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
showtek2 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sty 2016
Wszystkie posty: 25



Postawił 1 piw(a)
Skąd: K-CE/KRK
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 18:56   
     



Łukasz83 zlw napisał/a:
Jak ci zrobia wozidło to daj znac co było dla potomnych sie przyda ;)
PS na skadynawje auta niektore wychodza z dwoma aku i altki nie sadaja jedne problem to poprostu doladowanie ich na krotkim odc mam znajomego ktory bawil sie kiedys w przerobke busow na kampery dokladal tam drugi aku do obslugi innych rzeczy jak na przetwornica i zawsze alternator zostawial fabryczny i nic mu sie nie działo ale kazdy maswoje zdanie i niech robi jak mu pasuje :)



Jak tylko bede wiedzial co bylo, zdam relacje :) Do konca tygodnia bede wiedzial, bo jutro tylko zaioze i zapewne w czwartek dopiero sie wezma za to :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 19:02   
     



showtek2 napisał/a:
Kurde spokojnie ludzie :D Umowilem sie z mechanikiem, jutro bede odpalal na kable auto po pracy i jade mu go zostawic. Tam juz sprawdzi czy aku czy rozrusznik i co bedzie to zrobi, dodatkowo zblizal sie rozrzad to tez mi wymieni (nalatane juz ponad 84:) |Ja niestety nie mam jak pozyczyc innego aku a tam beda mogli mi to zrobic , wiec niech robia :) Dzieki za wszelkie rady i wskazowki !

tajfun211 - kolego, skad masz taki fajny schemacik ?:)


ElsaWin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016 20:30   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



zgodze się z Gosią,że śmiało można zapodawać większy bez żadnych przeciwskazań. Osobiście zawsze lubiłem mieć większy z racji np. sakramenckich mrozów podczas zimy w PL. Nigdy nie miałem z tego tytułu żadnych problemów, po za tym producent nie zaleca konkretnego akumulatora o konkretnej pojemności tylko akumulator o minimalnej wartości dla prawidłowego rozruchu.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
showtek2 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sty 2016
Wszystkie posty: 25



Postawił 1 piw(a)
Skąd: K-CE/KRK
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 16:44   
     



Ok panowie i panie ,wiec tak, wrocilem z pracy, wsiadam do auta, za 3 razy odpalil...sukces...pojechalem sprawdzic akumulator i....okazalo sie za teraz, na rozruchu mila juz tylko 280 a sam aku powinien miec 760 ;/ to samo przy odpalaniu, spadlo na 8v z groszami....gosc mowil ze aku szrot....moim zdaniem tez, dlatego tez od dzis hejtuje bosha za jego gowniane akumulatory, a teraz stalem sie posiadaczem centra plus 74ah , pali od strzala i oby sluzyl jak najdluzej. Ladowanie sprawdzane mialem i jest dobre :) A i taki problem mam....bo teraz otwieranie i zamykanie z kluczyka mi nie dziala ;/ Jaka na to rada ? Tylko podpiecie vaga ? Czy sam sie zaadoptuje po czasie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 16:57   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Cytat:
to samo przy odpalaniu, spadlo na 8v z groszami....

To są już wartości niebezpieczne dla elektroniki w aucie.
Cytat:
gosc mowil ze aku szrot....moim zdaniem tez

Nie myliliście się. Przy takich wartościach to wymiana od razu.
Cytat:
od dzis hejtuje bosha za jego gowniane akumulatory

To już nie te czasy że robiło się coś na lata. Aczkolwiek moje akumulatory wytrzymują długo. A z ciekawości Kolego ile lat miał ten bosh?

Co do pilota to Adi wiedział by na 100% bo na co dzień działa w tej branży. Ja jeszcze po odpięciu akku nie miałem takiego czegoś. Może spróbuj wsadzić kluczyk do stacyjki i zamknąć z pilota wtedy? Może akurat pomoże? Tutaj nie chcę dawać głowy bo pewien nie jestem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
showtek2 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sty 2016
Wszystkie posty: 25



Postawił 1 piw(a)
Skąd: K-CE/KRK
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 17:14   
     



eleszet napisał/a:
Cytat:
to samo przy odpalaniu, spadlo na 8v z groszami....

To są już wartości niebezpieczne dla elektroniki w aucie.
Cytat:
gosc mowil ze aku szrot....moim zdaniem tez

Nie myliliście się. Przy takich wartościach to wymiana od razu.
Cytat:
od dzis hejtuje bosha za jego gowniane akumulatory

To już nie te czasy że robiło się coś na lata. Aczkolwiek moje akumulatory wytrzymują długo. A z ciekawości Kolego ile lat miał ten bosh?

Zakupilem go w pazdzierniku 2012....ale od mechanow sie dowiedzialem, ze tam gdzie go kupilem akumulatory stoja kij wie ile i ze i tak dobrze ze wytrzymal 3 lata ...

Co do pilota to Adi wiedział by na 100% bo na co dzień działa w tej branży. Ja jeszcze po odpięciu akku nie miałem takiego czegoś. Może spróbuj wsadzić kluczyk do stacyjki i zamknąć z pilota wtedy? Może akurat pomoże? Tutaj nie chcę dawać głowy bo pewien nie jestem.


ok to wyprobuje :)


a dodatkowe pytanie, gdzie kupie dzwignie od otwierania maski ? bo dzis ja chcialem otwierac i pekla na pol :( i musze teraz kombinerkami otwierac maske
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Łukasz83 zlw 
RS6 MTM



Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1400



Piwa: 65/18
Skąd: ŁÓDZKIE
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 17:14   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  



Czyli jednak aku co do boscha to mam 2 aku 92ah jeden skonczyl 4 lata w pazdzierniku 2 skonczy 4 lataw maju jeden kreci 2.5 tdi 2 kreci 320 CDI bez problemu zalezy jaki trafisz i jak dbasz rownie dobrze tosamo moge napisac o centra bo tez mi tyle wytrzymal a drugi tylko 3 lata :)
_________________
Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO :*
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
showtek2 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sty 2016
Wszystkie posty: 25



Postawił 1 piw(a)
Skąd: K-CE/KRK
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 17:21   
     



Ja mam juz awersje :) Teraz zobaczymy co centra pokaze, jak padnie szybciej to mnie rozniesie :) Ogolnie to tez mi mechany mowili ze bosha nie polecaja i lepiej centre bo maja sprawdzona :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Łukasz83 zlw 
RS6 MTM



Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1400



Piwa: 65/18
Skąd: ŁÓDZKIE
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 17:25   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  



Dzwignie otwierania maski kupisz na allegro np http://allegro.pl/uchwyt-...5815839093.html
_________________
Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO :*
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
showtek2 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sty 2016
Wszystkie posty: 25



Postawił 1 piw(a)
Skąd: K-CE/KRK
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 17:39   
     



A jak z montazem ? Jak stara wyciagnac ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elektryka i elektronika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów nie kreci rozrusznik
egoonn Elektryka i elektronika 17 Pon 16 Mar, 2015 19:13
egoonn
Brak nowych postów [B3 1,6TD]Rozrusznik przeskakuje albo...
Astaroth Pozostałe tematy 14 Nie 30 Maj, 2010 01:54
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [B4 ABT]Rozrusznik pracuje ale nie kr...
tomeczek376 Pozostałe tematy 29 Czw 18 Lut, 2010 21:24
tomeczek376
Brak nowych postów (audi a6 2003 1.9tdi) rozrusznik nie ...
gniewosz Pytajnik, czyli zielono mi ;) 4 Sob 12 Kwi, 2014 12:25
gniewosz
Brak nowych postów Audi A3 8P - milczący rozrusznik/krec...
buddy Pytajnik, czyli zielono mi ;) 2 Pią 27 Sty, 2017 11:52
buddy



[ Twoje IP to: 18.118.137.243, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności