Elektryka i elektronika » [a4 b5] licznik jeager - problem
Odpowiedz do tematu
 [a4 b5] licznik jeager - problem
Witam,

audi a4 b5 2000r oska 1.9 ajm tip avant
pełen fis, 6 zegarów, zegarek cyfrowy

Mam problem, i nie wiem co dalej,
zaczęło się ze po 7 latach zdecydowałem się naprawić blaknący fis,
(miał być to wisienka na torcie)
przy okazji podobno pobierał za dużo prądu...

wysłałem licznik do znanej i polecanej firmy,
wymienili fis, wgrali nowe oprogramowanie,
odesłali licznik,
okazało się ze nie ustawia automatycznie czasu, brak wyświetlanej antenki "palmy"

odesłałem z powrotem,
wymienili antenkę, czy tam moduł cyfrowego zegarka,
odesłali licznik
i działa...

ale zauważyłem, po jakimś czasie, z racji że mało jeżdżę(drugi samochód),
nie wiem kiedy to się stało, no i nie dopuszczam żeby paliwa było mało.
mianowicie:

wskaźnik paliwa,
wskazówka dochodzi do pola rezerwy pokazuje na fisie 70km do przejechania, (czyli tak jak powinno być)
ale
nagle opada na dół zapala się dystrybutor i pokazuje 0km,
po chwili różnie czasami 1min, czasami 10minut, znowu idzie do góry kontrolka gasnie
i pokazuje 70km i ten pomiar się prawidłowy, bo się zmniejsza, np. wczoraj pokazywało 60km, dziś 50km, jutro pokaże 30km, po jutrze 20km, i to jest wskazanie prawidłowe,
ale gdy pokazuje poprawnie ile mogę przejechać kilometrow, nie zapala się rezerwa, i wskazówka jest na polu czerwonym/ bliżej prawej strony, a po chiwli opada na dół pokazuje 0km i zapala się dystrybutor,

myślałem że to pływak, wymieniłem trzy.. i nic,,

wysłałem z powrotem licznik w celu naprawy,
wymienili wskaźnik od paliwa, bo podobno był popsuty
odesłali,
i dalej to samo, w dodatku znowu nie ustawia automatycznie godziny....

po kontakcie z osoba która zajmował się naprawą, sugeruje mi że jedyne wyjście to przyjechać do nich osobiście, i oni sprawdzą, bo może być że wgrali złe oprogramowanie, a podobno jest kilka wersji softu....

problem w tym, ze mam kilkaset kilometrow do przejechania, i cały dzień w plecy, nie ukrywam, że są to kolejne koszta,
i dalej nie mam pewności, żeby na miejscu okazało się , że jednak to nie wina licznika..

bo Ci co naprawiali, twierdzą, że wskaźnik od paliwa był popsuty , wymienili na nowy, i powinno działa poprawnie,
no ale nie działa, w dodatku nie działa automatyczne ustawianie zegarka.....

Będę wdzięczny za sugestie, gdzie szukac przyczyny? i co zrobić ,żeby w końcu działało i pieniądze które już wydałem, były warte, i cieszyły oko sprawny licznikiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytając całą historię tych zegarów mogę stwierdzić, że wskaźnik paliwa nie ma nic do rezerwy i sądzę, że jego wymiana była zbędna. Usterka wskaźnika wyglądałaby w ten sposób, że wskazówka byłaby np na czerwonym polu, a rezerwa by nie świeciła, lub wskazówka wskazuje np 20L i świeci się rezerwa - stan faktyczny w zbiorniku.
W tym przypadku powodem mogą być zimne luty na dzielniku napięcia (rezystory SMD) Taki problem przeważnie robi się na wskaźniku temperatury, ale paliwo jest tak samo zbudowane więc nie widzę problemu aby przelutować przynajmniej te strategiczne punkty.
Co do wersji softu, to jest ich kilkanaście.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa