Elementy silnika » A4 b5 1.8T Samochód nie odpala.
Odpowiedz do tematu
 A4 b5 1.8T Samochód nie odpala.
Witam Wszystkich.

Mój problem dotyczy audi , która nie chce odpalic .
Gdy chce odpalic samochód , samochód kręci ale nie zapala, pod kierownicą zauważyłem że strzela przekaźnik tj nr 381.
Udało mi się go odpalic tylko i wyłącznie jak go holowałem(włączony zapłon w stacyjce i wbicie biegu ,wtedy zapalił . Dodam że na biegu jałowym gdy holowałem nie zapalił)
Po przejechaniu 10 km zauważyłem że przy dodawaniu gazu przekaźnik jakiś pstryka i samochód w tym czasie przerywa, jak by iskry nie dostawał na wszystkie świece. Zarówno na LPG jak i PB. Po przejechaniu , zgaszeniu , i ponownej próbie odpalenia ,samochód odpalił . Lecz kolejnego dnia gdy silnik był zimny znowu nie odpalał i zaczyna pstrykac . HELP

Moje pytanie to : Od czego służy przekaźnik 381 ? i co jest przyczyną że samochód nie odpala? :-|

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Halski napisał/a:
Dodam że na biegu jałowym gdy holowałem nie zapalił)
zdziwiłbym się gdyby było odwrotnie...
Zacznij od połączenia się ze sterownikiem silnika i sczytaniem błędów, wtedy bedzie jasniejszy obraz sytuacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
16885 czujnik predkosci pojazdu zakresu mozliwosci , brak osprzetu/nie zwiazany z osprzetem
561 dopasowanie (ustalenie) skladu mieszanki , przekroczona wartosc adaptacji - dodawanie . blad sporadyczny
17967 regulator wolnych obrotow , ustawienia pierwotne , brak osprzetu , nie zwiazany ze sprzetem , blad sporadyczny
561 dopasowanie (ustalenie) skladu mieszanki , przekroczona wartosc adaptacji - mnozenie . blad sporadyczny
543 przekroczenie obrotow maksyalnych , brak osprzetu , nie zwiazany z osprzetem , blad sporadyczny
16705 czujnik obrotow silnika zakres, mozliwosci , brak osprzetu , nie zwiazany z osprzetem , blad sporadyczny
17967 regulator wolnych obrotow , ustawienia pierwotne , brak osprzetu , nie zwiazne z osprzetem , blad sporadyczny

dodam ze nie mam licznika , spalil sie i czekam az przyjdze drugi .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przekaźnik 381 jest od halogenów. Wymień czujnik obrotu wału G28, ewentualnie sprawdź wiązkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam . Wymieniłem moduł zapłonowy i odpala , lecz z cieżkim trudem , przekaźnik dalej strzela. Zamontowałem licznik i na biegu jałowym wskazuje mi 600tys obrotów może nawet 500. Wcześniej miałem miesiąc temu na starym liczniku 950.

Okej .. wykręciłem g28. wygląda to paskudnie troszkę :


wycieka z tego magnesu olej jakiś , jest zdarta powieszchnia, i poklejone jest sylionem z wieszchniej strony . :-/

Zamówiony nowy , jutro będzie , zobaczymy co z tego będzie . Pozdrawiam. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nasi tu byli. Został taki zamontowany, czy został uszkodzony w Twoim silniku. Sprawdź to zanim uszkodzisz nowy czujnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nasi nasi . ogólnie . samochód był bity . Silnik inny APU , oryginalnie był AEB.

w jaki sposób mam to sprawdzić ? Cieżo tam ogólnie zajrzeć w tą dziure od tego sensora.m

EDYTUJE post .

moj numer z czujnika to 55189517 . wujek google mowi ze to od fiata punto ????



[ Dodano: Czw 06 Lut, 2014 20:51 ]
prosze od podanie prawidłowego numeru jaki powinien być

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Halski napisał/a:
nasi nasi . ogólnie . samochód był bity . Silnik inny APU , oryginalnie był AEB.

w jaki sposób mam to sprawdzić ? Cieżo tam ogólnie zajrzeć w tą dziure od tego sensora.m

EDYTUJE post .

moj numer z czujnika to 55189517 . wujek google mowi ze to od fiata punto ????



[ Dodano: Czw 06 Lut, 2014 20:51 ]
prosze od podanie prawidłowego numeru jaki powinien być
prawidlowy numer ETKa to 078906433A

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
prawidlowy numer ETKa to 078906433A


wtyczka jest inna . 050906433 czy ten może byc ?

[ Dodano: Pią 07 Lut, 2014 20:46 ]
Okej. Wymieniłem:
-czujnik G28 na 050906433
-moduł zapłonowy

Wszystko teraz gra jak należy :) odpala , nic nie pstryka (przekaźnika nie wymieniałem).

Dziekuję za pomoc . ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 13.58.39.23 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa