Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jimv8
Sro 28 Lis, 2012 18:03
[C4 2.3] Zużyte kable zapłonowe i świece.Objawy?
Autor Wiadomość
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 20:50   [C4 2.3] Zużyte kable zapłonowe i świece.Objawy?
     



Witam jak w temacie jakie są objawy zużytych kabli i świec? póki co opisze co sie dzieje u mnie, autko się wolno kręci, na wolnych pracuje nie równo, duuuużo pali czasami jak przejeżdzam przez próg zwalniający potrafi tak jak by go maks zdławić i potem puszcza, jak puszcze i dodam gazu albo lekko gazu przytrzymam czasami przy przyspieszeniu jak wcisne opor gaz z dołu potrafil tak zrobić ale przestał
Co do kabli sprawdzałem w nocy heh dyskoteka jak sie patrzy ;p do wymiany napewno, a w kopułce idącej od aparatu do cewki tak wali normalnie widac jak jest tam jasno a na kablach pojedyncze iskry lecą w jakichs odstepach pod kopułkami idacymi od aparatu do świec tez sie galancie iskrzy ale nie we wszystkich a i czasami zauwazylem ze kable jak sie uzłożą inaczej ze nie dotykaja niczego to auto pracuje stabilniej na wolnych ale nie do konca potrafi przykulec czy to są tego objawy ze nie rowno pracuje duzo pali ? ciężko sie odpala ??

wg jest to 100 c4 2.3 ;p wiem ze przeplywka itp to mam ogarniete auto jest na lpg ale wpieprza 18L/100 LPg ;/

a i pytanie jaki odstęp powinien być w świecy? chodzi mi między elektrodą masową a środkowa dla motoru 2.3 AAR wiem że te szczeliny też są ważne

I mogli byście polecić jakiś zestawik od razu ? kabli i świec??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 22:44   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



sam sobie odpowiedziales napytanie piszac co sie dzieje pod maska.... co do kabli i swiec to temat rzeka przerabiany na forum juz miliony razy..... takwiec po raz stutysieczny :mrgreen: wyraze swoja opinie piszac ze nie ma to jak oryginalny BOSCH
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 22:20   
     



Witam mam problem dotyczący kabli mianowicie kupiłem kable firmy NGK i co się okazało też wali po kablach nawet bardziej niż na starych przewody podłączone są prawidłowo świec nie wymieniałem poki co ale jutro się po nie rusze co może być przyczyną tych przebić bo nie wierze ze kable nowe i od razu złom czyżby aparat szlag trafił czy może cewka ?? lub świece ?? ale to raczej nie możliwe prąd jak skacze normalnie widac na końcówkach palców idących do świec i miejscach stykających się kabli razem czy może kable gówno warte ?? pod palcami w aparacie tez się elegancko świeci ;/ a jak chciałem autko przykrecić aby zobaczyc czy cos sie zmieniło to na obroty wkrecało sie skokami i jak by przerywało. czy kable mogą się stykać miedzy sobą czy muszą być zupełnie odizolowane od siebie? są wsadzone w orginalne uchwyty ale odchodząc od cewki jest tam dosłownie ich pęk i sie stykaja i w tych miejscach skacza iskry i po uchytach oryginalnych też wala co robic ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
kamila666 
Kamila666



Model: b4
Silnik: abk
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: avant
Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2010
Wszystkie posty: 425



Piwa: 15/22
Skąd: Racibórz, Rybnik
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 22:39   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C) Avant   



Ja bym poszła do reklamacji jesli nowe przewody by mi iskrzyły, chyba cos jest nie tak :shock:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 56
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012 08:19   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Stratoss napisał/a:
Witam mam problem dotyczący kabli mianowicie kupiłem kable firmy NGK i co się okazało też wali po kablach nawet bardziej niż na starych przewody podłączone są prawidłowo świec nie wymieniałem poki co ale jutro się po nie rusze co może być przyczyną tych przebić bo nie wierze ze kable nowe i od razu złom czyżby aparat szlag trafił czy może cewka ?? lub świece ?? ale to raczej nie możliwe prąd jak skacze normalnie widac na końcówkach palców idących do świec i miejscach stykających się kabli razem czy może kable gówno warte ?? pod palcami w aparacie tez się elegancko świeci ;/ a jak chciałem autko przykrecić aby zobaczyc czy cos sie zmieniło to na obroty wkrecało sie skokami i jak by przerywało. czy kable mogą się stykać miedzy sobą czy muszą być zupełnie odizolowane od siebie? są wsadzone w orginalne uchwyty ale odchodząc od cewki jest tam dosłownie ich pęk i sie stykaja i w tych miejscach skacza iskry i po uchytach oryginalnych też wala co robic ??


Możliwe że nowe kable są wadliwe,chociaż rzadko się to zdarza, lecz zrobiłeś błąd nie wymieniając od razu świec, sprawdz również aparat zapłonowy, może kopułka ma mikro pęknęcia i również robi przebicie, jeśli jest wszystko w porządku to kable mogą się dotykać i nie powinno być przebicia.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012 11:53   
     



świece wymienione przerwa jest ustawiona na 1 a jaka powinna być pod lpg w motorze 2.3 może 0.8??co dziwne auto chodzi nie rowno wylacznie na lpg na benzynie chodzi idealnie ;/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012 12:15   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



zmniejsz na 0,8, powinno przynieść spora poprawę.

na bp jest gites? nie ma przybić?
kable powinne mieć minimalnie 1mm prześwitu między sobą choć dobre przewody nawet przy stykaniu nie przebijają.

jest również bardzo możliwe że masz źle wyregulowane LPG i stąd przebicia bo układ kuchenki gazowej potrzebuje bardzo sprawny układ zapłonowy gdyż indukcja mieszanki jest wyższa.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 08:46   
     



Witam odświeżam temat gdyż przez ten czas nie miałem dostępu do internetu a mam pytanie.
Czy objawami pękniętej kopułki rozdzielacza zapłonu będą również przebicia pod fajkami
w aparacie?
Dzieje się tak u mnie, aczkolwiek uszkodzeń kopułki nie zlokalizowałem, z tym że przebicia juz pojawiły się na samej kopułce i pod fajkami, odizolowałem kable od siebie i na nich nie ma przebicia. Podejrzewam ze jak zetknął bym je to również były by przebicia. Jakie objawy mogą być przy takim problemie? Takie jak przy przebiciu na kablach ?? U mnie raz chodzi auto w miare a czasem muł nigdy jeszcze nie było bardzo dobrze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 11:45   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



a jakim kosztem wymienisz ten osprzęt i zaoszczędzisz sobie łamigłówek?
autko już swój wiek ma a te podzespoły są kluczowe dla prawidłowej pracy zapłonu - szczególnie z LPG.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 15:05   
     



Wymienić wymienie tylko nie wiem kiedy nie mam czasu spac a co dopiero przy aucie robic;p a i jeszcze jedno pytanie czy sciągając osłone aby dostać się do kopułki przestawie zapłon bo z tego co patrzylem to chyba tak

Autor tego postu otrzymał upomnienie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 17:07   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



ściągając samą kopułkę nic nie przestawisz.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Norim 


Model: C4
Silnik: 2.3
Zasilanie: Benzyna+Kuchenka LPG
Nadwozie: SEDAN
Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2012
Wszystkie posty: 2



Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012 16:30   
     



Jestem stratoss będę teraz komunikował się za pomocą tego konta gdyż tamto szlag trafil ;p zapomnialem hasła ale dobra nie ważne
Więc tak wymieniłem kopułke,palec stare były w b.dobrym stanie co nie ujmuje temu że teraz auto pali bez problemu pewnie tamte miały mikro pęknięcia, co dziwi mnie czy audi 100 c4 2.3 powinno mieć kolejność w zapłonie 1.3.5.4.2?? tak ma mój sprawdzałem z bratem czy było coś przy zapłonie grzebane ale nie bo jest jeszcze Nit wiec nic nie było tykane.
Drugie pytanie co może być powode że nie moge dziada odpalić z podtlenku LPG ?? ni cholery nie odpali zakrece sie na śmierc i nie da rady przestawiałem ustawienia instalacji i nic czy moze byc wina membram w reduktorze ?>?

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2012 22:25 ]
Więc tak po wymianie kopułki i palca autko odżyło łatwiej się wkręca na obroty i łatwiej pali ale przebicia na kopułce są dalej więc obstawiam cewke(mniej prawdopodobne że to jej wina) lub walnięty aparat zapłonowy i to jest najbardziej realne tylko zastanawia mnie cały czas czemu nie iskrzy na benzynie a na LPG tak kolega tlumaczyl mi z forum że LPG potrzebuje większy prąd ale czy ktoś by mi mógł dokładniej to zjawisko przedstawić czy rozdzielacz i cewka nie daje caly czas takiego samego prądu ofc przy obciążeniu może się zmienić/chyba ale co ma rodzaj paliwa do prądu jaki jest podawany przeciez nie zmieni go sobie sam pod lpg ?? lpg regulowane w każdą strone i nic to nie daje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
pawcio 



Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Maj 2009
Wszystkie posty: 1942



Piwa: 48/5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 09 Gru, 2012 15:05   
     



Jeśli będziesz miał za słabą iskrę, to na benzynie będzie normalnie chodził,ale na LPG już będzie się dławił lub wcale nie odpali
_________________
wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Pon 10 Gru, 2012 18:12   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Norim napisał/a:
Jestem stratoss będę teraz komunikował się za pomocą tego konta gdyż tamto szlag trafil ;p zapomnialem hasła ale dobra nie ważne

Wszystko jest ważne. Nie ma takiej możliwości aby konto szlag trafił. Jeżeli zapomniałeś hasła, to mozesz je odzyskać przez jego zmianę. Tym razem otrzymasz ostrzeżenie, a następnym razem za taki numer będzie ban. Twoje obecne konto będzie przez jakiś czas aktywne później je zablokuję. To wszystko.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
ttoomm 


Model: B6
Silnik: ABT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Cze 2013
Wszystkie posty: 2



Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013 09:34   
     



NGK to od zawsze najlepsza firma produkująca świece zapłonowe, kable i akcesoria elektryczne, sam zawsze używam podzespołów tej marki więc tym bardziej dziwią mnie wypowiedzi na forum, że kable mają przebicie ja w takiej sytuacji reklamowałbym produkt, tym bardziej, że towary oferowane przez NGK nie należą do najtańszych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elementy silnika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [B4 2.2T] Świece zapłonowe
Guti Elementy silnika 7 Wto 18 Sty, 2011 21:18
Adi202
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [A6 C4 2.8 30V ACK]Świece i przewody ...
wojtas255 Elementy silnika 4 Sro 11 Sty, 2012 21:09
karlos2
Brak nowych postów [S3 8p] Dwumas, objawy...
Miazgat0r Elementy silnika 3 Pią 17 Sie, 2012 21:53
Adi202
Brak nowych postów AUDI a4 b6 awx dziwne objawy
psychiatra
makapaka134 Pytajnik, czyli zielono mi ;) 0 Nie 17 Maj, 2020 20:14
makapaka134
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [b4] Przewody zapłonowe
Jakiej firmy kupic
kamila666 Elektryka i elektronika 18 Pon 03 Wrz, 2012 20:53
kamila666



[ Twoje IP to: 18.119.126.80, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności