Elektryka i elektronika » Nowy akumulator umiera, a moze to alternator?
Odpowiedz do tematu
 
falko29 napisał/a:
Sprzedać auto

No tego bym sie po Tobie nie spodziewał. :shock: Z powodu prawdopodobnej wady akumulatora chcesz auto sprzedać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oczywiście to był zart. :D , Cygarem przekulać przez zimę, na wiosnę kupić coś z 2.8 z Q Avant. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
falko29 napisał/a:
Oczywiście to był zart. :D , chcę nim przekulać przez zimę, na wiosnę kupić coś z Q :)

Już myślałem, co będzie jak Ci się paliwo w zbiorniku skończy. :mrgreen: Q jest dobre właśnie na zimowe drogi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
:mrgreen: Q jest dobre właśnie na zimowe drogi.


Chcesz się zamienić? :mrgreen: Objadę zimę którymś z Twoich Quattro :mrgreen:
Na wiosnę zadecyduję, czy mi się podobało :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
falko29 napisał/a:
Objadę zimę którymś z Twoich Quattro

Nie są na sprzedaż ;audi;
Wróćmy jednak do tematu zasilania. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co jeszcze zaobserwowałem.
Wskaźnik ładowania na desce rozdzielczej, w chwili odpalenia silnika wskazywał 14v , przy włączonych światłach, ogrzewaniu itp. Po paru kilometrach, wskazówka uciekła z 14v, zatrzymała się pomiędzy 12 i 14v... Czyżby alternator po jakimś czasie dawał niższy prąd ładowania?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
falko29 napisał/a:
Co jeszcze zaobserwowałem.
Wskaźnik ładowania na desce rozdzielczej, w chwili odpalenia silnika wskazywał 14v , przy włączonych światłach, ogrzewaniu itp. Po paru kilometrach, wskazówka uciekła z 14v, zatrzymała się pomiędzy 12 i 14v... Czyżby alternator po jakimś czasie dawał niższy prąd ładowania?

Alternator ciągle zmienia sobie prąd ładowania. Jeżeli akumulator jest naładowany, to go nie ładuje. Jeżeli załączysz jakieś odbiorniki prądu, to napięcie w akumulatorze po czasie spada i alternator zaczyna ładować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki Adi , wszystko jasne. :)
Jak jutro rano rozrusznik nie zakręci, będziemy nadal pogłębiać temat dla potomnych :mrgreen:
Jeszcze kilka stron tematu i będziesz mógł napisać ksiażkę o akumulatorach :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
falko29 napisał/a:
Dzieki Adi , wszystko jasne. :)
Jak jutro rano rozrusznik nie zakręci, będziemy nadal pogłębiać temat dla potomnych :mrgreen:
Jeszcze kilka stron tematu i będziesz mógł napisać ksiażkę o akumulatorach :mrgreen:

Na pewno wówczas dojdzie do tego pomiar gęstości elektrolitu, ale to jutro - jak nie odpali. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź połączenie silnika z masą (miedziana plecionka) to może być przyczyną kiepskiego kręcenia rozrusznika po jakimś czasie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Autko rano zapaliło, rozrusznik żwawo kręcił. Zobaczymy jak będzie palił jutro i pojutrze.. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podłącze się pod temat podł mi regulator napięcia wymieniłem na nowy i mam pytanie czy 14,8 to normalne łądowanie czy zbyt duże dodam że przy obciążeniu (swiatła mijania i drogowe) spada do 14,7 na wyłączonym zapłonie aku miał 12,4 po przejechaniu 100km ma 12,6 czeka mnie trasa 400km mam nadzieje ze mi nie wygotuje wody w aku aku jest 98Ah 800A ten auk jest od sharana i ledwo mi się mieści pod maską ale na trase musi wytrzymać aku ma rok regulator kupiłem w inter cars jakiś zamiennik niby polski producent po zniżkach dałem 65zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
davidovv napisał/a:
Podłącze się pod temat podł mi regulator napięcia wymieniłem na nowy i mam pytanie czy 14,8 to normalne łądowanie czy zbyt duże dodam że przy obciążeniu (swiatła mijania i drogowe) spada do 14,7 na wyłączonym zapłonie aku miał 12,4 po przejechaniu 100km ma 12,6 czeka mnie trasa 400km mam nadzieje ze mi nie wygotuje wody w aku aku jest 98Ah 800A ten auk jest od sharana i ledwo mi się mieści pod maską ale na trase musi wytrzymać aku ma rok regulator kupiłem w inter cars jakiś zamiennik niby polski producent po zniżkach dałem 65zł
nie musisz się przejmowac , wszystko ok

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.134.104.173 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa