Elektryka i elektronika » [A4 b6] Zakłócenia z Xenonów
Odpowiedz do tematu
 [A4 b6] Zakłócenia z Xenonów
Cześć Wam w moim małyszu zamontowane są dodatkowo xenony ,tak go kupiłem . Przy włączonym radiu jak załącze światła to xenony zakłócają odbiór fal czy jest jakieś rozwiązanie aby zlikwidować te zakłócenia. Nie wiem jeszcze jakiej produkcji siędzą tam przetworniczki podam później. A na razie co zrobić aby zlikwidować te zakłócenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam - nie wiem jak sprawa zakończy się u Ciebie ale u mnie skończyło się to tym że kupiłem zwykłą antenę (bez żadnych wzmacniaczy w stopce) zdemontowałem z dachu oryginał i zakręciłem zwykłą - problem rozwiązany nie muszę już wybierać zapalać ksenony czy słuchać radia :-)

nadmieniam że zanim kupiłem zwykłą antenę z Brico kupiłem wcześniej aż dwie całkiem nie tanie bo coś koło 70-80zł (ze wzmacniaczem w stopce tak jak oryginał wszystkie końcówki pasowały) pierwsza - lipa dalej wymiana na nową bo pewnie zepsuta - dalej nic - pewnie firma z chin - kupuję inną żeby nie było - też lipa.
do mechanika sprawdził kable od radia po sam dach - wszystko OK
mechanik wziął kawałek kabelka przytknął do koncetryka w dachu (do końcówki) i fale jak ta lala zero zakłóceń mimo ksenonów włączonych - dlatego kupiłem zwyklaka i go zamontowałem - nie narzekam ściąga wszystko :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zakłócenia z Xenonów w A4 B6
BUNNY82 napisał/a:
Cześć Wam w moim małyszu zamontowane są dodatkowo xenony ,tak go kupiłem . Przy włączonym radiu jak załącze światła to xenony zakłócają odbiór fal czy jest jakieś rozwiązanie aby zlikwidować te zakłócenia. Nie wiem jeszcze jakiej produkcji siędzą tam przetworniczki podam później. A na razie co zrobić aby zlikwidować te zakłócenia.

Proponuję Ci je wymienić na oryginalne lub ewentualnie zamienniki, ale dobrej jakości. Jeżeli sieją zakłócenia, to jest duże ryzyko uszkodzenia elektroniki pojazdu. W pierwszej kolejności padają zegary, a co za tym idzie immobilizer. Trafiają do mnie takie pojazdy na lince holowniczej i nawet nie wiesz jakie spustoszenia może zrobić taka przetwornica.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli sieją zakłócenia, to jest duże ryzyko uszkodzenia elektroniki pojazdu.


ja swoich używam cztery i pół roku czyli od początku i mam nadzieje że jeszcze z rok pociągną :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
BUNNY82 napisał/a:
zamontowane są dodatkowo xenony

a ja bym je kolego wyrwał, chyba że ewentualnie można zamontować ORI, i nie martwić się ze stracisz dowód rejestracyjny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
maaly4 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Jeżeli sieją zakłócenia, to jest duże ryzyko uszkodzenia elektroniki pojazdu.


ja swoich używam cztery i pół roku czyli od początku i mam nadzieje że jeszcze z rok pociągną :-)

Różnica w tym, że elektronika w C4 nie jest aż tak podatna na usterkę jak w nowszych modelach. Zamienniki jadą do końca i sądzę, że tu właśnie jest to ryzyko. Fabryczne przetwornice mają założoną blokadę czasu pracy 2000h. Ktoś kto tworzył takie urządzenie pomyślał o zużyciu się uszczelek czyli o bezpiecznym czasie użytkowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tylko pytanie jakie reflektory posiada kolega w swojej C4, ale myślę że ma tylko na zwykłe żarówki i nie ma spryskiwaczy, i tu już się robi problem

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zakłócenia z Xenonów w A4 B6

Proponuję Ci je wymienić na oryginalne lub ewentualnie zamienniki, ale dobrej jakości.

A możesz mi polecić jakie zamienniki dobrej jakości. A co do spryskiwaczy to zakupiłem sobie zaślepki i mam zamiar je przykleić do zderzaka żeby maskowały ala spryskiwacze :lol: :lol: .
Te oryginalne przetwornice to są firmy Valeo?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zakłócenia z Xenonów w A4 B6
BUNNY82 napisał/a:

Te oryginalne przetwornice to są firmy Valeo?

Dokładnie tak i montowane są pod reflektorem. Tych osobiście nie sprawdzałem, ale mają bardzo dobrą opinię wśród moich kolegów którzy montują je jako zamienniki oryginałów http://amt-alarmy.pl/inde...q=&r=0&rg=0&sg=

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moje przetwornice są firmy INTERLOOK
HID BALLAST FOR XENON LIGHT BULBS
BALAST FOR HID XENON HEDLIGHT SYSTEM 12V-35W

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 22:55 ]
Adi a gdybym kupił oryginały Valeo przetwornice to czy muszę coś zmieniać w instalacji (w kwestii jakiś dodatkowy moduł czy coś tam innego.) Patrząc na schemat elektr. i porównując z ksenonami i bez ksenonów to chyba trza by dołożyć komputer sterujący regulacji zasięgu reflektorów. A czy bez niego też będzie grało?

[ Dodano: Sro 29 Lut, 2012 10:21 ]
Zadzwoniłem do tej firmy którą polecił mi Adi . Sprzedawca polecił mi kupic nowy zestaw http://amt-alarmy.pl/inde...=&r=0&rg=0&sg=. I gwarantuje że nie będzie wywoływał żadnych zakłóceń. Co myślisz o tym zestawie ADI?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa