Układ hamulcowy » tłoczek ciężko pracuje w zacisku
Odpowiedz do tematu
 tłoczek ciężko pracuje w zacisku
Witam Kolegów,
chciałem się poradzić, mam problem z hamulcem, lewy tył, otóż, nie odbijał do końca i cały czas koło było lekko hamowane, przez co się nagrzewało, zakupiłem zestaw naprawczy razem z nowym tłoczkiem, zacisk wyczyściłem, przełożyłem ze starego tłoczka ten mechanizm od hamulca awaryjnego, wymieniłem wszystkie uszczelki, a tłoczek znów ciężko chodził, musiałem go wkręcić kluczem, wcześniej jeszcze delikatnie przeszlifowałem środek zacisku papierem wodnym, żeby lżej tłoczek pracował. Zamontowałem zacisk odpowietrzyłem i nic się nie poprawiło, koło ciągle hamuje. Czy ten zacisk jest już do wymiany czy coś źle zrobiłem? :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
plutmarcin napisał/a:
musiałem go wkręcić kluczem

Po wymianie tłoczka normalne jest że trzeba go wkręcić kluczem, ale nie powinno zbyt ciężko iść, sądzę że chyba coś źle złożyłeś. Trzeba by się nad tym dokładniej zastanowić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podnieś auto na lewarku i połóż się kolego pod autem i zobacz czy dźwigienka hamulca ręcznego odbiła do końca czyli do położenia 0. Spróbuj ją odciągnąć w stronę tyłu samochodu tak aby się oparła. Jeśli po tym koło będzie luźno się obracać to albo dźwigienka nie odbija albo linka jest przyrdzewiała. Pozdro GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeszcze spróbuj wyczyścić tulejki tam gdzie są śruby którymi skręcasz zacisk, bo może one zastały się i dla tego nie dobija.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skoro mowa o tylnym zacisku to w nich tłoczki się wkręcają by się schować i mogą chodzić dosyć opornie. jeśli po regeneracji dalej coś hamuje to sprawdź dźwigienkę ręcznego jak grze-mar napisał, i sprawdź jeszcze czy klocki hamulcowe mają luz na swoich prowadnicach. czasem zacisk jest sprawny ale właśnie na prowadzeniach klocków rdza blokuje klocki i koła się nagrzewają. tak miałem w moim Mondeo

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa