Cześć!
Czytałem forum nt. uzupełnienia VIN u w liczniku. Mam ten sam problem tzn odpiąłem aku na około godzinę i wywaliło mi kontrolkę AIR BAG. Wyjąłem już plik bin VAG eepromem no i pytanie co w nim i gdzie trzeba zmodzić żeby wróciło do normy... Panowie napiszcie co zmodyfikować bo autem jeździ żona i kontrolki czerwone ( w tym aktywna AIR BAG) powodują u niej dreszcze a u mnie w konsekwencji zniechęcenie do piwa

.
Ponieżej adres do pliku na dropboxie.
Wgraj ten plik i daj znać.
Hula wszystko elegancko! Mignęła kontrolka AIR BAG po 10 minutach, sama zgasła i już się nie pojawiła. Wróciły wszystkie funkcje FIS i ogólnie jak na niedzielne sukcesy to chyba wyczerpałem limit podwójnie

. Dzięki wielkie!
Plik na wszelki wypadek trzymaj na dysku jako kopię bezpieczeństwa.
Tak jest! Dzięki
Witam wszystkich
Mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej. Przy wymianie aku na chwilę odłączyło się zasilanie zastępcze. Efekt taki, jak opisany wcześniej. W zegarach nie mam pełnego nr VIN. Zainstalowałem VAGeepromprogramer i skopiowałem wsad ale nie mam pojęcia jak poprawić ten VIN. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Wgraj ten wsad i daj znać.
Wystawiono 1 piw(a):
malin
Wsad wgrany, błąd "01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number" nie powraca. Wygląda na to, że już kontolka poduszki nie będzie się paliła. Dzięki wielkie za ekspresową fachową pomoc.
Zauważyłem tylko, że pokasowały mi się w zegarach dane (godzina data) i nie widzę teraz obok godziny sybolu zasięgu czy też anteny (nie wiem jak ten symbol nazwać) przez co się już automatycznie nie uaktualniają te dane. Kolejna różnica to brak tych tzw. dwóch poziomów (ktoś wcześniej tak to nazwał pisząc w tym temacie) odczytu spalania, przejechanych km, itp. Miałem to natomiast wcześniej przed całą awarią aku. Czy da się to jakoś przywrócić?
Dodam tylko, że mam do dyspozycji VCDS lite.
| malin napisał/a: |
Wsad wgrany, błąd "01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number" nie powraca. Wygląda na to, że już kontolka poduszki nie będzie się paliła. Dzięki wielkie za ekspresową fachową pomoc.
Zauważyłem tylko, że pokasowały mi się w zegarach dane (godzina data) i nie widzę teraz obok godziny sybolu zasięgu czy też anteny (nie wiem jak ten symbol nazwać) przez co się już automatycznie nie uaktualniają te dane. Kolejna różnica to brak tych tzw. dwóch poziomów (ktoś wcześniej tak to nazwał pisząc w tym temacie) odczytu spalania, przejechanych km, itp. Miałem to natomiast wcześniej przed całą awarią aku. Czy da się to jakoś przywrócić?
Dodam tylko, że mam do dyspozycji VCDS lite. |
To jest ikona anteny i ma oznaczać aktualna synchronizację z zegarem atomowym. Ikonka powróci jak zegarek zsynchronizuje się z zegarem atomowym.
Odnośnie odczytu spalania itp prawdopodobnie rozsypała się róanież adaptacja samych zegarów. Trzeba zmienić właściwe kanały i będzie jak przedtem.
A jak zmienić te kanały? Domyślam się, że chodzi o adaptację? Przyznam, że nie robiłem tego nigdy. Czy dałbym sobie radę nie psując nic więcej?
Wejdź w zegary (17) potem adaptacja (10) i przejdź do kanału 19. napisz jaka tam jest wartość.
wartość 0
| malin napisał/a: |
| wartość 0 |
No to wszystko jasne. Wpisz wartość 11011
Wystawiono 1 piw(a):
malin
No i gra gitara. Jeszcze raz wieeeelkie dziąki.
Przyznam, że po wpisaniu kanału wyskoczyły mi w VCDS podpowiedzi tego kodu (taka dość zrozumiała forma instrukcji). Nigdy bym tylko nie wpadł na jakim to jest kanale.
Wypadałoby sprawdzić pozostałe kanały adaptacji oraz kodowanie.