Elektryka i elektronika » kontrolka AIRBAG zapala sie po 15 minutach jazdy
Odpowiedz do tematu
 
Cześć!
Czytałem forum nt. uzupełnienia VIN u w liczniku. Mam ten sam problem tzn odpiąłem aku na około godzinę i wywaliło mi kontrolkę AIR BAG. Wyjąłem już plik bin VAG eepromem no i pytanie co w nim i gdzie trzeba zmodzić żeby wróciło do normy... Panowie napiszcie co zmodyfikować bo autem jeździ żona i kontrolki czerwone ( w tym aktywna AIR BAG) powodują u niej dreszcze a u mnie w konsekwencji zniechęcenie do piwa ;-) .

Ponieżej adres do pliku na dropboxie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wgraj ten plik i daj znać.

Wystawiono 1 piw(a):
zioleks
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hula wszystko elegancko! Mignęła kontrolka AIR BAG po 10 minutach, sama zgasła i już się nie pojawiła. Wróciły wszystkie funkcje FIS i ogólnie jak na niedzielne sukcesy to chyba wyczerpałem limit podwójnie :mrgreen: . Dzięki wielkie!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Plik na wszelki wypadek trzymaj na dysku jako kopię bezpieczeństwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jest! Dzięki :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich

Mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej. Przy wymianie aku na chwilę odłączyło się zasilanie zastępcze. Efekt taki, jak opisany wcześniej. W zegarach nie mam pełnego nr VIN. Zainstalowałem VAGeepromprogramer i skopiowałem wsad ale nie mam pojęcia jak poprawić ten VIN. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wgraj ten wsad i daj znać.

Wystawiono 1 piw(a):
malin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wsad wgrany, błąd "01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number" nie powraca. Wygląda na to, że już kontolka poduszki nie będzie się paliła. Dzięki wielkie za ekspresową fachową pomoc.

Zauważyłem tylko, że pokasowały mi się w zegarach dane (godzina data) i nie widzę teraz obok godziny sybolu zasięgu czy też anteny (nie wiem jak ten symbol nazwać) przez co się już automatycznie nie uaktualniają te dane. Kolejna różnica to brak tych tzw. dwóch poziomów (ktoś wcześniej tak to nazwał pisząc w tym temacie) odczytu spalania, przejechanych km, itp. Miałem to natomiast wcześniej przed całą awarią aku. Czy da się to jakoś przywrócić?
Dodam tylko, że mam do dyspozycji VCDS lite.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
malin napisał/a:
Wsad wgrany, błąd "01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number" nie powraca. Wygląda na to, że już kontolka poduszki nie będzie się paliła. Dzięki wielkie za ekspresową fachową pomoc.

Zauważyłem tylko, że pokasowały mi się w zegarach dane (godzina data) i nie widzę teraz obok godziny sybolu zasięgu czy też anteny (nie wiem jak ten symbol nazwać) przez co się już automatycznie nie uaktualniają te dane. Kolejna różnica to brak tych tzw. dwóch poziomów (ktoś wcześniej tak to nazwał pisząc w tym temacie) odczytu spalania, przejechanych km, itp. Miałem to natomiast wcześniej przed całą awarią aku. Czy da się to jakoś przywrócić?
Dodam tylko, że mam do dyspozycji VCDS lite.

To jest ikona anteny i ma oznaczać aktualna synchronizację z zegarem atomowym. Ikonka powróci jak zegarek zsynchronizuje się z zegarem atomowym.
Odnośnie odczytu spalania itp prawdopodobnie rozsypała się róanież adaptacja samych zegarów. Trzeba zmienić właściwe kanały i będzie jak przedtem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak zmienić te kanały? Domyślam się, że chodzi o adaptację? Przyznam, że nie robiłem tego nigdy. Czy dałbym sobie radę nie psując nic więcej?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wejdź w zegary (17) potem adaptacja (10) i przejdź do kanału 19. napisz jaka tam jest wartość.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wartość 0

Postaw piwo autorowi tego posta
 
malin napisał/a:
wartość 0

:shock: No to wszystko jasne. Wpisz wartość 11011

Wystawiono 1 piw(a):
malin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i gra gitara. Jeszcze raz wieeeelkie dziąki.
Przyznam, że po wpisaniu kanału wyskoczyły mi w VCDS podpowiedzi tego kodu (taka dość zrozumiała forma instrukcji). Nigdy bym tylko nie wpadł na jakim to jest kanale.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wypadałoby sprawdzić pozostałe kanały adaptacji oraz kodowanie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa