Elektryka i elektronika » kontrolka AIRBAG zapala sie po 15 minutach jazdy
Odpowiedz do tematu
 
A na co zwracać uwagę. Co jeszcze ewentualnie mogło się pokszaczyć ?? Wszystkie błędy pokasowane i na razie nic nie powróciło. Wizualnie poza brakiem tej antenki zegara atomowego nic nie zauważyłem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
malin napisał/a:
A na co zwracać uwagę. Co jeszcze ewentualnie mogło się pokszaczyć ??

Kodowanie oraz pozostałe kanały adaptacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hmmm Rozumiem, że dla Ciebie Adi202 może być to banalnie proste ale dla mnie jako laika te cyferki niewiele mówią. Po prostu nie wiem czy odczytane wartości są prawidłowe czy nie. Na moim przykładzie mogę się jedynie domyślać, że wartości 0 adaptacji mogą budzić podejrzenia. Zaraz to pooglądam. Natomiast w kodowaniu też nie mam żadnego doświadczenia. Szkoda, że nie ma gdzieś w pobliżu jakiś szkoleń z tego zakresu chętnie bym wziął udział.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kodowanie jest do odczytania obok informacji o sterowniku w okienku coding. 00001 jest domyślnym kodowaniem. W kodowaniu zawarta jest informacja odnośnie wielkości zbiornika paliwa, kontrolki pasów oraz kraj przeznaczenia. Adaptacje musiałbyś najlepiej porównać z wzorcem. Np w kanale 18 jest ustawienie ogrzewania postojowego w kanałach 60-62 wyposażenie magistrali CAN itd

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy można gdzieś odnaleźć taką listę co znajduje się na jakim kanale?? No i skąd wziąc ten wzorzec?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Porównaj sobie z wartościami na tej stronie http://www.audi-portal.co...cu_10953.html#1

Wystawiono 1 piw(a):
malin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli chodzi o kodowanie to mam w okienku soft. coding: 00000
Natomiast w adaptacjach jeszcze nie zauważyłem na razie nic niepokojącego. Dzięki bardzo za podesłanie pomocnego linka.
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
malin napisał/a:
Jeśli chodzi o kodowanie to mam w okienku soft. coding: 00000
Natomiast w adaptacjach jeszcze nie zauważyłem na razie nic niepokojącego. Dzięki bardzo za podesłanie pomocnego linka.
Pozdrawiam

Jeżeli nie masz Quattro to wpisz w kodowaniu 00001

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
czytałem ten cały wątek bo mi się bateria wyładowała i też miałem ten błąd 01794 w 5-ciu sterownikach
15 Airbag - wprowadziłem wartość 02905 błąd znika
08 Klima - to samo 26467 błąd znika
16 Kołokierownicy - 00111 błąd znika
09 Centralny zesp.elek - niestety nie znalazłem żadnego kodu :cry:
18 ogrzewanie pomocnicze - to samo nie mam żadnego kodu :cry:
ale najwiekszy problem mam z
17 zestaw wskaźników - gdy mu wpiszę 211011 swiecą się zegary ,wpisuje 11011 swiecą
się wskazówki,tylko gdy mu 311011 swiecą się wskazówki a powinny wskazówki i zegary :shock:
a gdy zaświece światło wszystko działa :shock:
może mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć nie wiem czy to wina tego że mam błąd w 09 ,i czy Vin mi się posypał znajomy ma VCDS czy możliwe jest odczytanie z tym interfejsem i vag eeprom pamięci zegarów
i eventualna naprawa :roll:
może tak trochę niesprawnie napisane ale chciałem jak najlepiej mój problem opisać
i z góry dziękuje za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prawdopodobnie jest uszkodzony VIN w zegarach. VCDSem można sprawdzić w bloku 81 wartości mierzonych czy VIN jest taki jaki powinien być.
Do naprawy potrzebny będzie niestety inny program.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Prawdopodobnie jest uszkodzony VIN w zegarach. VCDSem można sprawdzić w bloku 81 wartości mierzonych czy VIN jest taki jaki powinien być.
Do naprawy potrzebny będzie niestety inny program.

Dzięki za szybką odpowiedź
niestety w zegarach nie mogłem na kanale 81 nic odczytać :shock:
tylko na 01 z silnika odczytałem ale to jest bez znaczenia myśle

byłbyś tak dobry i mi podpowiedział jaki program jest potrzebny i jaki kabel żeby to naprawić
tym sposoben z vag eeprom nie pójdzie ?
Dzięki bardzo za dotychczasową pomoc :zdrowko: .
acha podeszedł by kabel z vag tacho ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Programem VAG Eeprom pójdzie jak w każdych pozostałych zegarach. Interfejs może byś od VCDS. W załączonej fotce widać sesję silnika. W okienku extra widać aktyalny VIN oraz nr Immo. To samo powinno być widoczne w sesji zegarów.
Tak więc nawiąż sesję dla zegarów (17 Schaltafeleinsatz) i w okienku Extra powinien być widoczny zapis VIN. Tak czy inaczej wypada zrobić odczyt do przeglądu wsadu zegarów. Możesz go odczytać i umieścić na forum a ja go sprawdzę w czynie społecznym.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
herbih
Postaw piwo autorowi tego posta
 
no niestety zostało tylko 5 ostatnich cyfr :-(
tylko ciekawe że żaden bład nie wyskakuje


chciałem odczytać eeprommem co za jednym zamachem mśgłbyś mi pomóc
ale takie coś wyskoczyło jak na zdjeciu



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oznacza, że nie ma komunikacji z zegarami. Sprawdź wszystko pod wględem połaczenia com port itd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zrobiłem wszystko na tym samym usb co VCDS
próbowałem na usb potem zmieniłem port na com 1 i też nic
no idę jeszcze raz do garażu poćwiczyć

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa