Pozostałe tematy » Co i kiedy wymienić...??? AUDI A3 8L1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Co i kiedy wymienić...??? AUDI A3 8L1
;audi; WITAM WSZYSTKICH AUDI - MANIAKÓW :-> ;audi;
Jakieś dwa miesiące temu kupiłem A3 8L1 2002r. z pierwszej ręki z Niemiec ;-) - autko było serwisowane do września 2009 roku w serwisie Audi...ostatni serwis 80 000km. Teraz ma 86 000km ...i moje pytanko do WAS DRODZY KOLEDZY - co z wymianą rozrządu - wymieniać ?? :-/ jeżeli nie teraz - to co ile km ? , nie wiem też co ile mam wymieniać olej (long life) no i co z olejem do skrzyni...kurcze nie wiem - czy to czas na wymianę tych rzeczy??? :-|
Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI WAM ZA PODPOWIEDZI - POZDRO !!!!

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Co i kiedy wymienić...??? AUDI A3 8L1
DIBOSS napisał/a:
;audi; WITAM WSZYSTKICH AUDI - MANIAKÓW :-> ;audi;
Jakieś dwa miesiące temu kupiłem A3 8L1 2002r. z pierwszej ręki z Niemiec ;-) - autko było serwisowane do września 2009 roku w serwisie Audi...ostatni serwis 80 000km. Teraz ma 86 000km ...i moje pytanko do WAS DRODZY KOLEDZY - co z wymianą rozrządu - wymieniać ?? :-/ jeżeli nie teraz - to co ile km ? , nie wiem też co ile mam wymieniać olej (long life) no i co z olejem do skrzyni...kurcze nie wiem - czy to czas na wymianę tych rzeczy??? :-|
Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI WAM ZA PODPOWIEDZI - POZDRO !!!!
sprawa wygląda tak, jeśli chodzi o rozrząd to wymienia się co 5 lat lub (tu nie mam pewności) 90 tyś km. , co do skrzyni zakładam ,że piszemy o automacie więc będzie to 30 tyś km. Jeśli autko było serwisowane w Niemczech to musisz mieć wpisy w książce serwisowej kiedy i co było robione.

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki...-czyli muszę rozrząd lada dzień wymienić :cry: A co do skrzyni to jest manualna...
A co do książki serwisowej to jest "ogólna wzmianka okresowa wymian dla Audi" - ale jest tylko dla disela...a co do wpisów serwisowych to są tylko serwisy zaznaczane "ptaszkami" ...nie ma innych zapisów... :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DIBOSS napisał/a:
pytanko do WAS DRODZY KOLEDZY

Siemka Kolego, pozwolisz koleżanka się wypowie ;)
DIBOSS napisał/a:
(long life)

Rozumiem, że chodzi o tzw.: Audi LongLife Service (??) Mam inną wersję A3, jednak jeśli chcesz mogę rzucić okiem, jak sprawa wygląda w przypadku wersji 8P. Myślę, że tutaj za wiele się nie zmieniło. W książce serwisowej są tabele wymian dla poszczególnych modeli, nie tylko samego diesla. Niestety później, ponieważ narazie jestem bez autka, tak więc i bez książki ;-)

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Co i kiedy wymienić...??? AUDI A3 8L1
DIBOSS napisał/a:
;audi; WITAM WSZYSTKICH AUDI - MANIAKÓW :-> ;audi;
Jakieś dwa miesiące temu kupiłem A3 8L1 2002r. z pierwszej ręki z Niemiec ;-) - autko było serwisowane do września 2009 roku w serwisie Audi...ostatni serwis 80 000km. Teraz ma 86 000km ...i moje pytanko do WAS DRODZY KOLEDZY - co z wymianą rozrządu - wymieniać ?? :-/ jeżeli nie teraz - to co ile km ? , nie wiem też co ile mam wymieniać olej (long life) no i co z olejem do skrzyni...kurcze nie wiem - czy to czas na wymianę tych rzeczy??? :-|
Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI WAM ZA PODPOWIEDZI - POZDRO !!!!

Wymianę rozrządu dokonuje się co 90000km oczywiście na oryginalnych częściach. Wymianę ATF w skrzyni co 60000km. Jeżeli olej był wymieniany przy tych 60000km, to nie zaszkodzi go wymienić jeszcze raz. Jeżeli nie był wymieniany - co mnie nie zdziwi, to oczywiście wymiana, wymiana i jeszcze raz wymiana. Przy manualu wymiania się co 100000km.
Co do longlife, to zalecany jest co 30000km ALE nie patraz na to. 15000km i wymiana na nowy.
Co do przebiegu, to wychodzi mu niezła średnia - 30km dziennie. ;)

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
WIELKIE DZIĘKI ;audi;
Ok w takim razie - nie będzie prezentów i św. mikołaja... :mrgreen: :lol: Trzeba wydać oszczędności na nowy rozrząd...no i olej do skrzyni...A ma ktoś z Was wiedzę ile to mnie będzie kosztowało - ASO ... :?: :?: (model 8L1 1.6 2002r)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DIBOSS napisał/a:
WIELKIE DZIĘKI ;audi;
Ok w takim razie - nie będzie prezentów i św. mikołaja... :mrgreen: :lol: Trzeba wydać oszczędności na nowy rozrząd...no i olej do skrzyni...A ma ktoś z Was wiedzę ile to mnie będzie kosztowało - ASO ... :?: :?: (model 8L1 1.6 2002r)

:oops: Upssss! Nie rzuciłem okiem na Twój profil i myślałem, iż chodzi o wersję TDI. Musze Cię zmartwić. Do wymiany rozrządu zostało Ci jakieś 30000km. W tych silnikach wymiania się co 120000km i nie są to aż tak wielkie koszta jak przy TDI.
W sumie A3 tez zasługuje na św. Mikołaja. ;)
Do skrzyni wchodzi około 2L oleju 75W90. Koszt za 1 litr, to około 30zł.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
:-P NO TO WSZYSTKO JASNE - BĘDZIE św. Mikołaj... :-D :!: ;audi; :-D
;audi; :!: :!: FAJNIE, ŻE MOGĘ NA WAS LICZYĆ :!: :!: ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DIBOSS napisał/a:

;audi; :!: :!: FAJNIE, ŻE MOGĘ NA WAS LICZYĆ :!: :!: ;audi;

O każdej porze dnia i nocy. :-P

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego ja pomyślałem iż zrobiłeś sobie sam mikołaja kupując audi :mrgreen: pozd

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
O każdej porze dnia i nocy

Dokładnie. Potwierdzam wszystko, co napisał Adi ;-) Odnośnie automatów mam napisane, że bez względu na model wymiana ATF i filtrów oleju co 60 000 km, świece co 60 000km, filtr powietrza co 90 000km, pozostałe filtry co 30 000km. Do tego ostatniego przebiegu zalicza się też wymiana oleju w silniku.
Pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
DIBOSS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
;audi; HEJKA!

:-( Mam mały problem - podświetlenie (czerwone) włącznika świateł zaczyna mrygać, a po jakiejś chwili przestaje świec...czyżby żarówki - a raczej może diody się przepaliły ...???
Może miał ktoś z Was taki sam problem i zna jego rozwiązania... :?: :?: :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DIBOSS napisał/a:
;audi; HEJKA!

:-( Mam mały problem - podświetlenie (czerwone) włącznika świateł zaczyna mrygać, a po jakiejś chwili przestaje świec...czyżby żarówki - a raczej może diody się przepaliły ...???
Może miał ktoś z Was taki sam problem i zna jego rozwiązania... :?: :?: :?:

Żarówki przestało się stosować pod koniec lat 90tych. Jedynym rozwiązaniem jest rozebranie przełącznika i przelutowanie punktów lutowniczych, lub kupno sprawnego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyciągnąłem włącznik ..., i nie ma jak dojść do tych trzech czerw. diod ...:(
:roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DIBOSS napisał/a:
Wyciągnąłem włącznik ..., i nie ma jak dojść do tych trzech czerw. diod ...:(
:roll:

Włącznik jest rozbieralny i musisz go rozebrać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.222.200.143 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa