Pozostałe tematy » Audi d11 3.6 v8, wymiana silnika na 4.2 ABZ
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Audi d11 3.6 v8, wymiana silnika na 4.2 ABZ
Witam.
Przymierzam się do wymiany silnika w mojej Audi.
Chcę tam włożyć silnik od a8 (ABZ) na osprzęcie od ABH/AEC.
Czy ktoś się orientuje, czy skrzynia podejdzie do bloku,bo nie mam pewności i jakie problemy mogę napotkać.
Czym różni się wiązka w 3.6 od 4.2 i czy kolektory ssące w nich się różnią??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skrzynia podejdzie
różni sie -
wiązka silnika jak i skrzyni
sterownikiem
przepustnicą z potencjometrem
kolektorem wydechowym
zegarami

to tak na szybko z tego co pamiętam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli sama podmiana komputera i licznika nie wystarczy?? Licznik i tak mam do wymian bo ścieżki popalone ma.
wydech by się przerobiło, tylko czy osprzęt podejdzie?? i czy wałki mają podłączenie do aparatów.
Pomysł na ABZ ponieważ mogę taki nabyć w dość dobrej cenie i dobrej kondycji i na miejscu:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ABZ nie jest czasem już na cewkach?

AEC/ABH do ogarnięcia. Ale odradzam. Dobre PT też fajnie smiga.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, jest na cewkach, ale z abz zostawiłbym tylko słupek a resta z AEC/ABH lub PT

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobrze by było chłodzić olej skrzyni tak jak się należy w 4,2.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam chłodnicę oleju ATF, ale nie to jest najważniejsze.
Jeszcze takie pytanie odnośnie ABZ i PT.
Czy jak przełoże wszystkie czujniki kolektory itp od PT do ABZ to zagra??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krajan napisał/a:
Mam chłodnicę oleju ATF, ale nie to jest najważniejsze.
Jeszcze takie pytanie odnośnie ABZ i PT.
Czy jak przełoże wszystkie czujniki kolektory itp od PT do ABZ to zagra??


nie, jednostka ci tego nie ogarnie.
4,2 ma i potrzebuje inny układ wtryskowy. Dlatego trzeba wymienić wszystko co pisałem razem ze sterownikami.

można iść w stronę świnki, ale też tego nie ogarnie bo czasy wtrysków sie zapętlą. no chyba że włożysz więkssze wtryski których ciężko znaleść ale w tedy nie ogarniesz bieg jałowy.
z tego powodu by wydobić całą moc, jest inny układ sterowania wtryskami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prawda.
Tylko że co do tej wiązki nie mam pewności.
W 3.6 wtryski chodzą parami a w 4.2 każdy oddzielnie i podobno za to jest odpowiedzialny komputer.
Z tego co mi wiadomo (pewności nie mam) to wiązka może zostać ta sama.
Kwestia czujników, kolektora ssącego kompletnego z ABH i nie wiem czy w ABZ są uchwyty do aparatów na wałkach.
Jeśli by tak było jak pisze to nie miał bym większych problemów z wymianą a pytam ponieważ źródło moich informacji nie jest do końca pewne i gdzieś już słyszałem o takim projekcie, tylko że w C4 4.2 AEC.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krajan napisał/a:
Prawda.
Tylko że co do tej wiązki nie mam pewności.
W 3.6 wtryski chodzą parami a w 4.2 każdy oddzielnie i podobno za to jest odpowiedzialny komputer.
Z tego co mi wiadomo (pewności nie mam) to wiązka może zostać ta sama.
Kwestia czujników, kolektora ssącego kompletnego z ABH i nie wiem czy w ABZ są uchwyty do aparatów na wałkach.
Jeśli by tak było jak pisze to nie miał bym większych problemów z wymianą a pytam ponieważ źródło moich informacji nie jest do końca pewne i gdzieś już słyszałem o takim projekcie, tylko że w C4 4.2 AEC.


komputer - dostarcza sygnał za pomocą wiązki. tak jak pisałęś w 3,6 są parami = 4+wspólna masa
w 4,2 oddzielnie = 8+wspólna masa
do tego dochodzi jeszcze różnica sygnału potencjometra,
To wszystko do kupy daje inną wiązkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha.
Nie zależy mi na tych 300km, tylko na sprawnym, niezajechanym silniku.
3.6 w dobrym stanie ciężej dostać niż ABZ choć by dlatego że ABH są dużo młodsze i jak by ten silnik(ABH) podszedł pod elektryke PT to i tak bym się zdecydował.
Wymiana silnika jest pewna i na wiosnę planuje zabieg.
Jeśli wymiana wiązki okaże się jakoś specjalnie kłopotliwa to zostanę przy PT a jeśli nie to ABZ, chyba że będzie problem z wałkami rozrządu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krajan napisał/a:
Aha.
Nie zależy mi na tych 300km, tylko na sprawnym, niezajechanym silniku.
3.6 w dobrym stanie ciężej dostać niż ABZ choć by dlatego że ABH są dużo młodsze i jak by ten silnik(ABH) podszedł pod elektryke PT to i tak bym się zdecydował.
Wymiana silnika jest pewna i na wiosnę planuje zabieg.
Jeśli wymiana wiązki okaże się jakoś specjalnie kłopotliwa to zostanę przy PT a jeśli nie to ABZ, chyba że będzie problem z wałkami rozrządu.
przy zmianie na 4,2 i tak czeka Cię grubsza przeróbka elektryki i itd. tak jak pisał jimmy dlatego lepiej zamiast ABH wrzucić AEC bo jest to ulepszona wersja ABH ,która nie jest olejożerna. Znamy z Adim jednego gościa, który wykonał taki zabieg włącznie z kapitalnym remontem motoru ,który wkładał ,miał dawcę a i tak skończyło się to klapą. Skoro nie zależy Ci na tych 300 kucach to nie lepiej zrobić remont swojego motoru?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiązkę założysz na silnik i pociągniesz do wnętrza w ciągu 2 godzin. podepniesz kostki a co z tego jak nie będzie działało. Zacznie się szukanie :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Remont nie wchodzi w grę. AEC trudno dostępny i stąd pomysł żeby wziąć sam słupek z ABZ a reszta z ABH.
Słupki są przecież takie same tak??

[ Dodano: Wto 06 Lis, 2012 22:47 ]
Czemu miało by nie działać jak wszystko poprawnie się podłączy??
Jakie problemy mogę napotkać??

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2012 17:54 ]
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie pokryw glowic, czy od ABH pasuja do ABZ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

komputer - dostarcza sygnał za pomocą wiązki. tak jak pisałęś w 3,6 są parami = 4+wspólna masa
w 4,2 oddzielnie = 8+wspólna masa

Wspólny plus. Wtryskiwacze mają w dwóch przypadkach wspólne zasilanie, a masą są sterowane.
Nic nie stoi na przeszkodzie znaleźć A8 na części ze skrzynią 4 ro stopniową i przełożyć silnik z cewkami, wiązkami i zaadaptować to do Vki. Jak dobrze pomyślisz, to i Tiptronic w Vce jest możliwy.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.149.238.159 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa