Pozostałe tematy » [b3 2.3 NG] Strzał gazu i problemy.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [b3 2.3 NG] Strzał gazu i problemy.
Witam wiecie może gdzie można nabyć przepływomierz a najlepiej talerzyk (jeśli to możliwe) bo po strzale gazu mam problem z obrotami? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z częściami do 2,3 NG nie powinieneś mieć problemu. Na allegdrogo szukałeś??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Strzał gazu i problemy.
Są, to prawda ale całe aparaty. Koszt to od 300 do nawet 900 złotych. Dlatego myślałem o samej klapce bo wyczytałem, że po strzale się gnie i szczelina jest nie taka jak powinna. Jest szansa na coś takiego bo szukam i szukam i nic? A pytanie jeszcze jedno, wydaje mi się, że ssie lewe gdzieś w okolicach właśnie przepływomierza i wtrysków. Syczy w trakcie pracy silnika. Może gdzieś tam brać lewe powietrze? Jeśli tak to w którym miejscu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy takich wystrzałach to trzeba rozpatrzyć każdy przypadek osobno. Co do klapek to racja, pewnie podmieniali nie raz klapki ale ja osobiście bym kupił całość. Wymień przepływkę, zrób przegląd części dolotowych i pewnie i lewe powietrze wychwycisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kup lepiej cała przepływę, ssanie może byc spowodowane uszkodzonym talerzykiem w przepływce. Ogladnij dokładnie gumę na przepływomierzu czy nie jest gdzieś pęknieta.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro się zabieram. Jedni spędzają urlop na Malediwach a inni szukają lewego powietrza :) . Skoro już o tym to mam pytanie kolejne. Co zrobić żeby zapobiegać tym strzałom? Ten jest drugi. Po pierwszym dałem do mechanika i zapłaciłem 500 zł i wyregulował wszystko ale zapomniałem go spytać i wybuchł po raz drugi. Potem się dowiedziałem że jak świece i kable są ok to strzałów nie będzie. Wymieniłem na świece Bosch Platin, kable Beru plus kopułkę i palec Beru. Wystarczy? Czy trzeba zrobić coś jeszcze? Bo nie zniosę następnego wystrzału :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napisz może jak długo masz te auto ? i jaką masz instalację 1,2 ,3 czy blos masz silnik ng a więc pewnie wiesz co to za upiór wtrysk mechaniczny. Wystrzałów w tym silniku nie sposób zapobiec w 100 % Można się przed nimi tylko bronić np. zakładając blos-a , kominki itp. Dobrze zrobiłeś remontując sobie ukł. zapłonowy na tych częściach. Musisz pilnować lewego powietrza i każdych anomalii jakie się mogą pojawić przy zapłonie itp. wszystko musi chodzić jak w zegarku . I na koniec mogę ci powiedzieć że niektórzy doginają na lpg z tym wtryskiem po 80 tys bez regulacji i nic nie strzela a drudzy mają pecha i napierdziela jak przy lądowaniu w Normandii. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auto mam od marca tego roku. Kupione z instalacją gazową. Problemów nie było z nim prawie w ogóle aż do pierwszego strzału który miałem w sierpniu. Najechałem nim jakieś 10000 km. Instalacja jest ta która przełącza na gaz przy 2 - 2,3 tys rpm'ów to chyba jest dwójka? Mechanik mi mówił, że jest coś co się nazywa K-Jetronic Stop. I jest to część która zapobiega tym cholernym strzałom. Nie wiem co to. Mówił też, że gazownicy tego nie instalowali bo podnosiło cenę instalacji a on może za 150 zł coś takiego wydłubać. Macie jakąś wiedzę o tym? Co to te kominki i blos?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hm moja wiedza o układach wtrysku mechanicznego i zasilaniu go go lpg jest dość przeciętna ponieważ nie miałem takiego auta ale o ile mi wiadomo to stop ke-jetronic bo przy k-jetronic by się nie dało, działa na regulator ciśnienia paliwa i obniża je ale nie całkiem , tak że smarowanie rozdzielacza benzyną jest zachowane, wydłużając jego marne życie przy lpg. Słyszałem o częstym problemie spalania obu paliw jednocześnie i trudnościami w ustawieniu dawki.
Lecz podkreślę to tylko moja opinia i stan mojej wiedzy na dzień dzisiejszy, być może ktoś wie jak to zrobić i zda to egzamin lecz dla mnie to rzecz bez której można się obyć bo wysłużone elementy po prostu zrobią trochę mniej km.


blos - http://www.gciklodawa.ovh.org/audi/index.html

Wpisz blos w wyszukiwarkę i poczytaj o tym bo trochę tego jest, dodam tylko że to minimalizuje ryzyko strzałów lecz mogą się zdarzyć.

kominki - ja tak mówię na zabezpieczenia przeciw strzałowe tzw. anty wybuchy otwierają się przy strzale uwalniając nadmiar gazów z dolotu. Nieraz jeden nie wystarcza :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa