Pozostałe tematy » Brak Mocy [b3 2.3]
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Brak Mocy [b3 2.3]
Witam Wszystkich.
Dawno mnie tu nie bylo ale wracam z nowym nabytkiem ktore jest audi 90 kiedys go sprzedalem ale znow jest moj :)
Mam z nim problem nie chce sie normalnie wkrecac na obroty i go dlawi . Od 0 do 3 tys muli bo pozniej jedzie normalnie noi co z tym idzie duzo pali. Prosze o pomoc. Zauwalyem tez ze pali sie kontrolka od temperatury . Nie wiem czy tylko to jest powodem tego oslabionego silnika czy cos jeszcze.
Prosze o pomoc.
Dziekuje i Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po pierwsze sprawdź szczelność wszystkich węży te silniki bardzo źle znosza jakakolwiek lewuchę to,że świeci się kontrolka wg. mnie oznacza iż czujnik jest uszkodzony lub nie masz w ogóle płynu w układzie chłodzenia

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Brak Mocy [b3 2.3]
zbychu88 napisał/a:
Witam Wszystkich.
Dawno mnie tu nie bylo ale wracam z nowym nabytkiem ktore jest audi 90 kiedys go sprzedalem ale znow jest moj :)
Mam z nim problem nie chce sie normalnie wkrecac na obroty i go dlawi . Od 0 do 3 tys muli bo pozniej jedzie normalnie noi co z tym idzie duzo pali. Prosze o pomoc. Zauwalyem tez ze pali sie kontrolka od temperatury . Nie wiem czy tylko to jest powodem tego oslabionego silnika czy cos jeszcze.
Prosze o pomoc.
Dziekuje i Pozdrawiam.

Czy na wolnych obrotach normalnie funkcjonuje? Jak się zachowuje silnik z obciążeniem i bez obciążenia przy dodawaniu gazu? Sonda Lambda jest OK?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak, posprawdzam czy nie dostaje jakiegos lewego powietrza.
Adi202, na wolnych obrotach chodzi elegancko i przy dodawaniu gazu tez . Z obciazeniem go nie sprawdzalem bo dopiero go nabylem. Jeszcze jedno pytanie mam jak moge sprawdzic sonde lambda?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie mam jak moge sprawdzic sonde lambda?

Rozgrzej silnik do temperatury pracy i podłącz Voltomierz między zacisk masy i zacisk sondy. Napięcie powinno sie wahać od 200mV do 800mV. Jeżeli napięcie będzie stabilne, to masz uszkodzona sondę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie pompa paliwa tez ma cos do tego ze go dlawi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
Panowie pompa paliwa tez ma cos do tego ze go dlawi?

jak najbardziej. Jeżeli nie wytworzy właściwego ciśnienia, to taki efekt jest równiez możliwy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To moze i ten problem byc bo kiedys juz ona byla slyszalna i teraz tez ja slychac. JAkie sa koszty takiej pompy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
To moze i ten problem byc bo kiedys juz ona byla slyszalna i teraz tez ja slychac. JAkie sa koszty takiej pompy?

Oryginał kosztuje dwie sakiewki złota, ale dobrą podróbkę dostaniesz juz za 200 - 300zł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
BOSCH - 0 580 254 910 BRAK CENY
JC AUTO - O2U085JC / O2U085JC = 304.40
MEAT & DORIA - 76077 / MD76077 = 690.90
PIERBURG - 7.21659.72.0 / 7.21659.72.0 = 713.09
VALEO - 347316 BRAK CENY
VEMO - V30-09-0003 / V30-09-0003-1 BRAK CENY

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bosch i Pierburg montowane były w oryginale.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to faktycznie ceny nie sa male. Ile powinna poddawac pompa cisnienia, bo cos czytalem ze 6 barow ale nie wiem czy to prawda.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
6 barow .

I tak jest jak piszesz. 6 do 6,5 Bar. Te same pompy montowane w silnikach 2,3 (NF i NG) montowane były również w modelach RS2, a ten model ma spore zapotrzebowanie w ciśnienie. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To faktycznie duze cisnienie. Zauwazylem jeszcze ze jak umylem silnik to wogole nie chce sie wkrecac na obroty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
Zauwazylem jeszcze ze jak umylem silnik to wogole nie chce sie wkrecac na obroty.

To już będzie kwestia połączeń elektrycznych. Sprawdź wszystkie wtyczki elektryczne - auto ma swoje lata więc kontakty elektryczne maja prawo do elektrokorozji.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.227.114.125 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa