Turbodoładowanie » [1.9TDI AHU] ciągnie do 140km/h i dalej ani rusz co jest??
Odpowiedz do tematu
 [1.9TDI AHU] ciągnie do 140km/h i dalej ani rusz co jest??
Witam..chyba za wczesnie sie cieszylem..dzisiaj rozpedzilem audi chcialem zobaczyc jak bedzie czy przekroczy 140km/h i niestety gdzie szukac przyczyny i w jaki sposob..komputer przy trzech tysiacach zawsze zalaczal turbie i audi jechalo ale jak przegazuje to slychac swist tajk jakby od turbuny..ale cos jest nie tak... :|

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: audi ciagnie do 140km/h i dalej ani rusz co jest??
Windi napisał/a:
Witam..chyba za wczesnie sie cieszylem..dzisiaj rozpedzilem audi chcialem zobaczyc jak bedzie czy przekroczy 140km/h i niestety gdzie szukac przyczyny i w jaki sposob..komputer przy trzech tysiacach zawsze zalaczal turbie i audi jechalo ale jak przegazuje to slychac swist tajk jakby od turbuny..ale cos jest nie tak... :|

140km/h jak dla mnie przy dzisiejszych warunkach pogodowych oraz przy lenistwie drogowców, to utopia. Wracając do problemu, to sprawdź dokładnie wszystkie przewody podciśnieniowe i ich połączenia. Mógłbyś również zrobić logi dynamiczne.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może przewód od intercoolera Ci odpadł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Proponuję sprawdzić zawór doładowania turbo chociaż przy prędkości 140 km/h turbina powinna Ci działać. Można delikatnie podziałać na nie sprężarką bądź też prysnąć do niego np. WD40 tak aby odparował przed jazdą. Przyczyną może być również elektrozawór którego koszt waha się w granicach 200zł., więc proponuję posłuchać się Adi202 i podpiąć Vag - a i zrobić logi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zeby wyeliminowac N-75 podłacz przewód cisnieniowy bezpośrednio do gruszki zaworu WG, zrób pełne logi i bedzie wiadomo co nie domaga.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam.Jeżdżę audi a4 98r 1,9tdi 110km Panowie mam ten sam problem , mianowicie chodzi o wyłączenie się turbiny przy 3000 obr. na 5 biegu tylko na 5. z pedałem gazu wciśniętym w podłogę .przy delikatniejszym przyśpieszaniu turbina raczej się nie wyłącza. mechanik czyścił mi turbinę zapłaciłem 300zł sprawdził zawory sterujące że niby ok .Po wyjechaniu od mechanika poczułem różnicę ,turbina zaczęła delikatnie gwiżdzeć i lepiej przyśpieszać turbo włączało sie juz przy 1800obr.ale,po tygodniu jeżdżenia po mieście i wyjechaniu na trasę znowu zaczęła mi się wyłączać nie za każdym razem . Turbina nowu dosyć późno się włącza około 2300obr. Dlaczego turbina zaczęła się włączać później ,czy można to jakoś ustawić auto było dużo szybsze jak brało przy 1800obr. proszę o wyjaśnienia z góry dziękuje.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Turbodoładowanie 

[ IP: 3.147.61.142 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa