 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 07 Mar, 2012 07:31 |
[A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP |
| Autor |
Wiadomość |
zaora93

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 27 Lut 2012 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012 18:05 [A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
|
|
|
Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012 19:34
|
|
|
powiedz mi kolego czy próbowałeś jeździć z tym błędem ESP. Bo jeżeli miałeś odłączone klemy to mogła zaświecić się kontrolka ESP ale po przejechaniu kilkunastu metrów sama powinna się wyłączyć bezez konieczności włączania z przycisku. |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
zaora93

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 27 Lut 2012 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012 19:51
|
|
|
dokrecilem klemy i jezdzilem i ta lapka ciagle sie swieci |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012 20:01
|
|
|
w takim razie trzeba sprawdzić jakie błędy wyświetli na VAG- u. U mnie po odłączeniu aku. też początkowo świeci się ESP ale po przejechaniu dosłownie 100 m gaśnie. Masz możliwość odczytania błędów? |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012 21:11 Re: [A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
|
|
|
| zaora93 napisał/a: | Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc |
A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zaora93

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 27 Lut 2012 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 28 Lut, 2012 16:59
|
|
|
możliwość do podłączenia do komputera będę miał tylko teraz nasuwa się pytanie ile takie podpięcie może kosztować (diagnoza)
[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 17:02 ]
| Adi202 napisał/a: | | zaora93 napisał/a: | Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc |
A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P? |
8p |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 28 Lut, 2012 17:07
|
|
|
Kontrolka ESP pali się, ponieważ w sterowniku masz błąd nastawów czujnika kąta skrętu. Wjedź sobie na jakiś plac i pokręć kółka nie szybciej niż 20km/h skręcając kierownicą w lewo i w prawo do oporu. W taki sposób przyuczysz ponownie czujnik kąta skrętu i lampka zgaśnie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zaora93

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 27 Lut 2012 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 28 Lut, 2012 20:15
|
|
|
no niestety to nie pomogło kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 28 Lut, 2012 20:53
|
|
|
| zaora93 napisał/a: | no niestety to nie pomogło kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało. |
Odłącz klemę, podłącz po kilku minutach i odpal silnik. Przekręć kierownicą na lewo poźniej w prawo i rusz ponownie max 20km/h pojeździj w kółko w lewo i w prawo. Musi pomóc chyba, że masz jednak coś uszkodzone. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zaora93

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 27 Lut 2012 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Czw 01 Mar, 2012 14:56
|
|
|
samochód naprawiony, udało mi się to załatwić za darmo w salonie Audi.Okazało się ,że od tych rozłączonych klemów było małe napięcie i rozkodował się komputer. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |