Elektryka i elektronika » [A4 B6 2001r 1,9tdi] Dziwny problem z rozruchem
Odpowiedz do tematu
 [A4 B6 2001r 1,9tdi] Dziwny problem z rozruchem
Witam,
Panowie jeżdżę Audi A4B6 2001r. silnik 1.9tdi 130km,mój problem polega na tym,że auto zapala po dłuższej chwili kręcenia rozrusznikiem bez względu czy silnik jest zimny czy ciepły,natomiast jak włącze światła postojowe to zapala na dotyk. Diagnoza komputerem nie pokazała żadnych błędów. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Dziwny problem z rozruchem !
lucas626 napisał/a:
Witam,
Panowie jeżdżę Audi A4B6 2001r. silnik 1.9tdi 130km,mój problem polega na tym,że auto zapala po dłuższej chwili kręcenia rozrusznikiem bez względu czy silnik jest zimny czy ciepły,natomiast jak włącze światła postojowe to zapala na dotyk. Diagnoza komputerem nie pokazała żadnych błędów. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
po pierwsze to uzupełnij profil , po drugie myślę,że to czysty przypadek z tymi swiatłami. Proponował bym sprawdzić świece. W dieslu to podstawa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wygląda mi to na przypadek,bo jeżdżę już tak od pół roku,ale chciałbym teraz ustalić dlaczego tak jest pytałem mechaników ale nikt nie wie co to może być. Jedyne co się dowiedziałem że to coś z elektryką.Może ktoś miał podobny przypadek i wie co jest przyczyną.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lucas626 napisał/a:
Nie wygląda mi to na przypadek,bo jeżdżę już tak od pół roku,ale chciałbym teraz ustalić dlaczego tak jest pytałem mechaników ale nikt nie wie co to może być. Jedyne co się dowiedziałem że to coś z elektryką.Może ktoś miał podobny przypadek i wie co jest przyczyną.
a co sprawdzałes na dzień dzisiejszy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Dziwny problem z rozruchem !
lucas626 napisał/a:
Witam,
Panowie jeżdżę Audi A4B6 2001r. silnik 1.9tdi 130km,mój problem polega na tym,że auto zapala po dłuższej chwili kręcenia rozrusznikiem bez względu czy silnik jest zimny czy ciepły,natomiast jak włącze światła postojowe to zapala na dotyk. Diagnoza komputerem nie pokazała żadnych błędów. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Dziwna sprawa z tym trickiem. Miałeś to od początku posiadania Audi, czy zrobiło się to w trakcie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,od początku tak było tylko znajomy mechanik mi pokazał ze na światłach będzie dobrze zapalał,bo miał już kiedyś taki przypadek ale nie ma pojęcia jaka może być przyczyna. Dodam,że bez włączonych postojówkach pompa paliwowa włącza się prawidłowo bo słychac,ale dopiero po właczaniu swiateł pali na dotyk.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lucas626 napisał/a:
Witam,od początku tak było tylko znajomy mechanik mi pokazał ze na światłach będzie dobrze zapalał,bo miał już kiedyś taki przypadek ale nie ma pojęcia jaka może być przyczyna. Dodam,że bez włączonych postojówkach pompa paliwowa włącza się prawidłowo bo słychac,ale dopiero po właczaniu swiateł pali na dotyk.

Jeżeli nie jest to jakaś przeróbka poprzedniego właściciela typu dodatkowe zabezpieczenie czy tym podobne, to jedynym wytłumaczeniem jest wpływ spadku napięcia. Światła prócz wspólnego zasilania nie mają nic wspólnego z układem wtryskowym.
Sądzę, że trzeba by było sprawdzić przede wszystkim napięcia na sterowniku. Odłączyć wtyki z reflektorów (przód i tył) i również spróbować odpalić silnik. Zaobserwować różnice i wyciągnąć wnioski.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spróbuje tak zrobić i napisze co się działo,dzięki ADI za poradę,pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.144.28.50 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa