Układ hamulcowy » A4 B5 AJM, sterownik ABS
Odpowiedz do tematu
 
Dziś zrobię na krzyż jak pisałeś.ile płynu proponujesz spuszczać z każdego zacisku przy założeniu,że nie ma tam powietrza. Pisałeś,ze potem mam robic nastawy podstawowe -co to i jak to się robi?(to z logowaniem i wpisaniu nastawy podstawowej 002)?
W Internecie znajduje różne rzeczy na temat, ze pompowanie pedałem hamulca powinno sie robić na wyłączonym zapłonie albo na włączonym ale nie dłużej niz20sekund by pompa ABS sie nie grzala itd....jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Do tej pory pompowałem padałem na włączonym zapłonie ale wyłączonym silniku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Układ odpowietrzaj na wyłączonym zapłonie. Nastawy podstawowe zaczynasz od wpisania loginu 40168 który jest standardowym hasłem dostępowym dla elektroniki ABS. Po wpisaniu i potwierdzeniu loginu otrzymujesz pełny dostęp do ustawień w ABS i przechodzisz do zakładki nastawy podstawowe i przechodzisz do grupy 002 i ją potwierdzasz. Po zaakceptowaniu grupy 002 powinna uruchomić się pompa hydrauliczna na około 10s. Po tych 10s w VAGu powinien pojawić się komunikat OK jako potwierdzenie przyuczenia pompy i na koniec zakręcasz przedni lewy odpowietrznik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem jaki pisałeś-lewy tył, prawy przód, prawy tył i lewy przód. Na końcu nastawy podstawowe 002 (tak jak opisałeś)-niestety ciągle problem jest.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie pozostaje szukać sterownika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a inne elementy wykonawcze nie mogą być winne? Np. czujnik ciśnienia płynu hamulcowego - bo chyba na podstawie jego wskazań sterownik steruje pompą hydrauliczno-elektryczną?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że przy wadliwym czujniku miałbyś błąd w sterowniku ABS. Możesz spróbować go wymienić, ale zalecana jest wymiana na nowy a nie używany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1. Czy masz może nr oryginalnego czujnika? Bo nie mogę nigdzie go namierzyć?

2.Podejrzewasz, że szybciej sterownik jest winien niż jakiś element wykonawczy, np. pompa ABS?

3.Czy zakupiony sterownik musi mieć ten sam nr Boscha i Audi + ver?
Jakiego sterownika szukać?

4.Potem trzeba w niego wgrać soft, adoptować jakoś do mojego auta, przyuczyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos napisał/a:
1. Czy masz może nr oryginalnego czujnika? Bo nie mogę nigdzie go namierzyć?

2.Podejrzewasz, że szybciej sterownik jest winien niż jakiś element wykonawczy, np. pompa ABS?

3.Czy zakupiony sterownik musi mieć ten sam nr Boscha i Audi + ver?
Jakiego sterownika szukać?

4.Potem trzeba w niego wgrać soft, adoptować jakoś do mojego auta, przyuczyć?

Nr czujnika musiałbym poszukać w katalogu. Sądzę, że zakup używanego sterownika wyjdzie najtaniej niż wymiana pompy czy samego czujnika. Poza tym usterka powstaje tylko gdy system jest aktywny. Tak więc obstawiam coś z elektroniki sterownik, czujnik czy pompa wzmacniacza. Sterownik musi być oczywiście o tym samym nr katalogowym co oryginał. Wersja oprogramowania nie stanowi jakiegoś konfliktu. Oczywiście po zamontowaniu drugiego sterownika trzeba go będzie przyuczyć do samochodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sterownik musi być oczywiście o tym samym nr katalogowym co oryginał. Wersja oprogramowania nie stanowi jakiegoś konfliktu. Oczywiście po zamontowaniu drugiego sterownika trzeba go będzie przyuczyć do samochodu.


Czyli oba numery ze sterownika powinny być takie jak u mnie:
8D0 907 389 D ver:D56
BOSCH 0 265 109 463.

Przyuczenie do samochodu - możesz powiedzieć ogólnie, na czym to polega. Bo nie wiem czy samemu to robić, czy potrzebny do tego jest dobry elektronik samochodowy.
Ciężko jest znaleźć i wyjaśnić mechanikowi, żeby wymienił to co ja (jako klient) uważam i przeprogramował. Z reguły mechanicy wolą sami zdiagnozować i naprawić i każde wywodu klienta uważają, za zbędne.;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos napisał/a:

Czyli oba numery ze sterownika powinny być takie jak u mnie:
8D0 907 389 D ver:D56
BOSCH 0 265 109 463.

Przyuczenie do samochodu - możesz powiedzieć ogólnie, na czym to polega. Bo nie wiem czy samemu to robić, czy potrzebny do tego jest dobry elektronik samochodowy.
Ciężko jest znaleźć i wyjaśnić mechanikowi, żeby wymienił to co ja (jako klient) uważam i przeprogramował. Z reguły mechanicy wolą sami zdiagnozować i naprawić i każde wywodu klienta uważają, za zbędne.;)

Wystarczy nr ETKa 8D0907389D. Przyuczenie polega na (o ile jest taka potrzeba) ewentualnym właściwym zakodowaniu sterownika oraz zrobieniu nastaw podstawowych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jaka będzie różnica jeśli zakupię D46 albo D56? Bo D46 jest pełno na allegro. Niestety wszyscy kręcą nosem jeśli pytam o zwrot kosztów gdyby sterownik nie ruszył, a z drugiej strony piszą, że dają gwarancję rozruchową.
Dlatego chciałbym zapytać czy łatwiej będzie (mniej grzebania w VAG) jeśli zakupię D56?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że nie powinno być różnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zakupiłem sterownik identyczny jak mój - również z numerami VER i bosch, z tego samego roku.
Adi202 - możesz poinstruować co zapisać sobie ewentualnie co wklepać w nowym przez VAG, czy tak po prostu można podmienić te sterowniki?
Chciałbym jutro to sprawdzić.
Z góry dziękuję za całą pomoc i ewentualne dalsze chęci pomocy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź i zapisz kodowanie oryginału. Podłącz drugi, porównaj kodowanie. Po wymianie sterownika potrzebna będzie kalibracja czujnika kąta skrętu. Login do zmian oczywiście standardowy 40168.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety jest problem. Podpiąłem zakupiony sterownik i wszędzie zera. Nie przyjmuje mojego kodowania, nawet po zalogowaniu. Wracam do mojego sterownika i shop i sort ciągle 0000. Nie przyjmuje mojego kodowania, błąd złego kodowania sterownika nr 01044 i choinka na desce. Macie jakieś pomysły-jak zalogować kupiony sterownik i dlaczego mój nie przyjmuje starego kodowania?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 18.191.88.249 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa