Odpowiedz do tematu
Wydaje mi się, że jest za mało. Zmierz ten przewód między włącznikiem a sterownikiem ABS
Jeżeli sterownik masz pod tylną kanapą, to masz jeszcze stary system który można w najgorszym przypadku naprawić.
Mylisz się. Napraw czujnik i wszystko powinno wrócić do normy.
Odpowiedz do tematu
Zmierz napięcie na czarnym z zielonym paskiem względem brązowego. Sprawdź też żarówkę w zegarach.
wyszło na zapłonie 0,3/0,4 mV, to dobrze ?
[ Dodano: Wto 06 Maj, 2014 00:00 ]
p.s. żarówki wymieniłem, te od ABS/ASR były w porządku
[ Dodano: Wto 06 Maj, 2014 00:02 ]
aaaa, i nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego ale tempomat mi też nie działa, a nie działa on ponoć przy awarii ABS, w sumie komputer błędów nie pokazuje i jest niby ok..
[ Dodano: Wto 06 Maj, 2014 00:00 ]
p.s. żarówki wymieniłem, te od ABS/ASR były w porządku
[ Dodano: Wto 06 Maj, 2014 00:02 ]
aaaa, i nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego ale tempomat mi też nie działa, a nie działa on ponoć przy awarii ABS, w sumie komputer błędów nie pokazuje i jest niby ok..
TEMPOMAT nie ma wspolnego sterownika z ABS wiec nie ma nic wspolnego wyczeszc manetka
| konieczko23 napisał/a: |
| wyszło na zapłonie 0,3/0,4 mV, to dobrze ?
|
Wydaje mi się, że jest za mało. Zmierz ten przewód między włącznikiem a sterownikiem ABS
tzn jak go zmierzyć? co mam ustawić w mierniku i jak to zmierzyć? no i oczywiście gdzie jest ten sterownik?
Przewód czarny z zielonym indexem wędruje sobie na pin 44 w sterowniku ABS który przykręcony jest do pompy ABS - zmierz oporność tego przewodu.
Miernik pokazuje tyle, to dobrze ?
Cos chyba nie tak bo u mnie nie ma pinu 44 a opornosc zmierzylem na pinie 16, dziwne
Ten sam pomiar do bodajze komputera Na pin 44 pod kanapa to pokazuje to:

Cos chyba nie tak bo u mnie nie ma pinu 44 a opornosc zmierzylem na pinie 16, dziwne
Ten sam pomiar do bodajze komputera Na pin 44 pod kanapa to pokazuje to:

Jeżeli tyle pokazuje, to przewód jest sprawny. Zostaje sterownik.
Ten pod tylną kanapą mam nadzieję, tak ?
| konieczko23 napisał/a: |
| Ten pod tylną kanapą mam nadzieję, tak ? |
Jeżeli sterownik masz pod tylną kanapą, to masz jeszcze stary system który można w najgorszym przypadku naprawić.
Witam, sory że odkopuje temat no ale lepiej nieraz odkopać niż zakładać nowy...
@Adi202, Mój numer Sterownika do 4D0-907-379-N , dałoby go się naprawić? jak?
ostatnio odkryłem wiszącą jedną żarówkę, po przekręceniu kluczka świeci non stop i nie gaśnie, to samo po odpaleniu auta... jak odepne ten sterownik to nie świeci, wstawiłem ją w puste miejsce a oczom moim ukazała się bodajże czerwona albo pomarańczowa kontrolna ABS czy tam ASR, nie pamiętam, jest to na obrotomierzu. Czyli sterownik jest raczej uszkodzony... do tego miga non stop wykrzyknik, uszkodzony jest ponoć lewy tylny czujnik ABS który może uszkodziłem przez przypadek.. ale tak czcy siak ASR powinien śmigać.....
@Adi202, Mój numer Sterownika do 4D0-907-379-N , dałoby go się naprawić? jak?
ostatnio odkryłem wiszącą jedną żarówkę, po przekręceniu kluczka świeci non stop i nie gaśnie, to samo po odpaleniu auta... jak odepne ten sterownik to nie świeci, wstawiłem ją w puste miejsce a oczom moim ukazała się bodajże czerwona albo pomarańczowa kontrolna ABS czy tam ASR, nie pamiętam, jest to na obrotomierzu. Czyli sterownik jest raczej uszkodzony... do tego miga non stop wykrzyknik, uszkodzony jest ponoć lewy tylny czujnik ABS który może uszkodziłem przez przypadek.. ale tak czcy siak ASR powinien śmigać.....
| konieczko23 napisał/a: |
| ale tak czcy siak ASR powinien śmigać..... |
Mylisz się. Napraw czujnik i wszystko powinno wrócić do normy.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych