Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Astaroth
Czw 12 Wrz, 2013 00:50
[100 c3] Nie mogę wkręcić tłoczka w tylnich hamulcach
Autor Wiadomość
Krzyhoo 
Krzyhoo


Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 48
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 301



Piwa: 10/9
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 23 Cze, 2011 12:07   [100 c3] Nie mogę wkręcić tłoczka w tylnich hamulcach
     



Witam,

mam problem następującej maści, kiepskie na maksa tylnie hamulce plus skończyły się klocuszki. No więc zaqupiłem klocuszki, pożyczełem zestaw narzędzi do zabawy z hamulcami, ściągnąłem szczękę i to na tyle, :(
Nie mogę wkręcić tłoczka, strasznie mocno siedzi i nie chce się obracać. Czy macie na to jakiś sposób? Może powinienem go wogóle wykręcić? Jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem czego się spodziewać i co powinienem mieć(części itd.itp) jak już to zrobię, czy czegoś nie wymienić itd. skoro wszystko tak ciężko chodzi?! Dodam że okładzina od strony wewnętrznej starła się całkowicie a zewnętrzna wygląda jakby nienaruszona. Coś jest nie tak, :(
Kolejną moją obawą jest, że pewnie jak to zrobię konieczne byłoby odpowietrzenie a nie wiem czy sam dam radę to zrobić. Z tego co pomiętam jeden ciska pedał, drógi kręci a trzeci chłepta pifko, ;)

Z góry dzięki za porady
Scisk
_________________
Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Czw 23 Cze, 2011 12:44   Re: Nie mogę wkręcić tłoczka w tylnich hamulcach
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



Krzyhoo napisał/a:
Witam,

mam problem następującej maści, kiepskie na maksa tylnie hamulce plus skończyły się klocuszki. No więc zaqupiłem klocuszki, pożyczełem zestaw narzędzi do zabawy z hamulcami, ściągnąłem szczękę i to na tyle, :(
Nie mogę wkręcić tłoczka, strasznie mocno siedzi i nie chce się obracać. Czy macie na to jakiś sposób? Może powinienem go wogóle wykręcić? Jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem czego się spodziewać i co powinienem mieć(części itd.itp) jak już to zrobię, czy czegoś nie wymienić itd. skoro wszystko tak ciężko chodzi?! Dodam że okładzina od strony wewnętrznej starła się całkowicie a zewnętrzna wygląda jakby nienaruszona. Coś jest nie tak, :(
Kolejną moją obawą jest, że pewnie jak to zrobię konieczne byłoby odpowietrzenie a nie wiem czy sam dam radę to zrobić. Z tego co pomiętam jeden ciska pedał, drógi kręci a trzeci chłepta pifko, ;)

Z góry dzięki za porady
Scisk
wg. mnie powinieneś wymienic też cylinderek, a najlepiej 2 po obu stronach:
http://allegro.pl/cylinde...1669854046.html
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Krzyhoo 
Krzyhoo


Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 48
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 301



Piwa: 10/9
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 23 Cze, 2011 23:51   
     



No więc wymieniłem ale nie przyszło to łatwo i bez pomocy sąsiada ni huhu... nie dał bym rady. Strasznie ciężko, i to z dedykowanymi kluczami do tego typu napraw, czy to normalne? Sądzę że porada dot, wymiany tłoczków zdecydowanie trafna, były nieżle zardzewiałe, muszę poszukać jak to się robi, chyba że ktoś zna namiar, byłbym wdzięczny. Zdziwiły mnie same gumy, osłonki tłoczków, z jednej strony kręcił się z tłokiem co chyba nie bardzo powinno mieć miejsce, z drugiej natomiast była luźna. Jak to naprawdę powinno wyglądać? A czy ta osłonka powinna wchodzić obok tłoka w głąb szczęki? To też było dziwne.

Dzięki i ścisk
_________________
Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Gwidi 
Cygaro driver



Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 06 Wrz 2010
Wszystkie posty: 422



Piwa: 14/1
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 00:33   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 100 C3 (Typ 44)   



Cześć,

Wymiana tłoczka nie jest zbyt skomplikowana jeżeli jest klucz :D . Trzeba kupić odpowiedni zestaw naprawczy z tłoczkiem (u mnie jest Lucas 38mm, więc pasuje autofren D4845C)
Guma tłoczka powinna siedzieć ciasno i wchodzić wgłąb zacisku ponieważ jak wykręcisz tłoczek zauważysz, że jest tam żłobienie w które wkłada się ową gumkę (harmonijkę) oraz pierścień uszczelniający.

Wymiana wygląda mniej więcej tak:
- wykręcasz tłoczek,
- wywalasz stare uszczelki - zwróć uwagę jak w zacisku osadzona jest guma i pierścień uszczelniający,
- zakładasz nowe gumki - ja posmarowałem miejsce styku tłoczka i gumy płynem hamulcowym (sam tłoczek też), bo przy pierwszej próbie wkręcenia tłoczka na sucho zniszczyłem gumę,
- wkręcasz tłoczek,
- montujesz zacisk,
- uzupełniasz płyn hamulcowy,
- odpowietrzasz i gotowe :)

Jeżeli gumki prowadnic zacisku wyglądają na zmęczone to też przy okazji można je wymienić, bo znajdują się w komplecie :)

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Krzyhoo 
Krzyhoo


Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 48
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 301



Piwa: 10/9
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 09:05   
     



Gwidi napisał/a:
Cześć,

Wymiana tłoczka nie jest zbyt skomplikowana jeżeli jest klucz :D . Trzeba kupić odpowiedni zestaw naprawczy z tłoczkiem (u mnie jest Lucas 38mm, więc pasuje autofren D4845C)
Guma tłoczka powinna siedzieć ciasno i wchodzić wgłąb zacisku ponieważ jak wykręcisz tłoczek zauważysz, że jest tam żłobienie w które wkłada się ową gumkę (harmonijkę) oraz pierścień uszczelniający.

Wymiana wygląda mniej więcej tak:
- wykręcasz tłoczek,
- wywalasz stare uszczelki - zwróć uwagę jak w zacisku osadzona jest guma i pierścień uszczelniający,
- zakładasz nowe gumki - ja posmarowałem miejsce styku tłoczka i gumy płynem hamulcowym (sam tłoczek też), bo przy pierwszej próbie wkręcenia tłoczka na sucho zniszczyłem gumę,
- wkręcasz tłoczek,
- montujesz zacisk,
- uzupełniasz płyn hamulcowy,
- odpowietrzasz i gotowe :)

Jeżeli gumki prowadnic zacisku wyglądają na zmęczone to też przy okazji można je wymienić, bo znajdują się w komplecie :)

Pozdrawiam


Bardzo dziękuję!
Dziś już byłem pytać o tłoczeki i czy są z nim wszelkie gumy itd. ale dowiedziałem się że muszę podać dokładne wymiary tłoczka, szerokość i długość, a żeby to zrobić muszę go wykręcić i z nim gonić... troszkę dziwne. Nie ma jakiś ogólnych i dostępnych danych na ten temat?! Co do klucza o którym pisze "Gwidi", miałem go, pożyczyłem z warsztatu, niemniej tak się go ciężko wkręca że sam bym sobie nie dał rady, jakaś masakra masakryczna....

ścisk i dzięki
_________________
Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Gwidi 
Cygaro driver



Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 06 Wrz 2010
Wszystkie posty: 422



Piwa: 14/1
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 09:41   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 100 C3 (Typ 44)   



Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się, że stosowane były dwa systemy:
- girling z tłoczkiem o średnicy 36mm
- lucas z tłoczkiem 38mm, który wg. mnie występuje częściej - aczkolwiek mam drugie cygaro na części.. 88r, też NF i tam jest system girlinga :D
Co do reguły gdzie jaki system to tak samo jak z piastami.... nigdy nie wiadomo - guattro ma 5 otworów, ja przy 2,3 mam 4 otwory, a kiedyś nawet przy 2,0 widziałem 5 otworów
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Krzyhoo 
Krzyhoo


Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 48
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 301



Piwa: 10/9
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 09:57   
     



System rozpoznam tylko po rozmiarze tłoczka czy są jakieś jeszcze inne cechy charakterystyczne? Gdzie można nabyć takie kompletne zestawy naprawcze?
Mój szerszeń też ma 4 otwory, 88 i NF

Bardzo dziękuję za pomoc,
:)
_________________
Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Gwidi 
Cygaro driver



Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 06 Wrz 2010
Wszystkie posty: 422



Piwa: 14/1
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 10:11   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 100 C3 (Typ 44)   



Dobór zestawu naprawczego determinują wymiary tłoczka - tylko to jest Ci potrzebne :)
Jeżeli masz Lucasa to powinieneś mieć problemu z zakupem kit'u naprawczego (numer katalogowy podałem Ci wcześniej). Jeżeli chodzi o girlinga to powiem szczerze, że nie orientowałem się nigdy czy są dostępne takie zestawy.... ale myślę, iż również są do kupienia.
Zestawy kupisz w sklepach motoryzacyjnych jak i w necie
Tu masz link przykładowy
http://allegro.pl/zestaw-...1665173220.html
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Krzyhoo 
Krzyhoo


Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 48
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 301



Piwa: 10/9
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011 15:54   
     



Tak żeby zakończyć temat, bo w końcu się nie pochwaliłem,

udało się, wymieniłem oba tłoczki z tyłu razem z uszczelkami itd.itp.
Polała się krew ale, co to za operacja bez krwi hihi

W każdym razie duże obawy były czy dam radę ale dalem, hample tylnie odżyły i szerszeń zdecydowanie lepiej hamuje. Przy okazji jeszcze odpowietrzyłem tyllni układ, i to tak sporo tego płynu sobie wymienilem.
Teraz już bez obaw zabieram się za przód, jeszcze zobaczę jaki będzie stan tłoczków, czy nie ograniczę się do rozbiórki, przeczyszczenia i złorzenia wraz z nowymi klocuszkami (ate :) ) no i na końcu odpowietrzeniem 8-)

A tak przy okazji, jak naciskam pedał raz, jest okej, jak drugi raz to drży i na ogół zapala mi się alarm "brake". Czy to wina złego odpowietrzenia? czy jak wymienię wszystko z przodu, wymienię płyn hamulcowy będzie okej? CZy to móże wina wspomagania hampla lub jeszcze czegoś innego?
_________________
Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Układ hamulcowy

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Gumka tłoczka zacisku AUDI S6 - gdzie...
Filip Układ hamulcowy 2 Pon 24 Wrz, 2012 15:09
Filip
Brak nowych postów ''Pykanie'' w tylnich glosnikach
Magik170 Car Audio 1 Czw 07 Lut, 2013 22:32
Adi202
Brak nowych postów Upgrade tylnich hamulcow C5 FWD
Oofol Układ hamulcowy 0 Czw 03 Gru, 2015 00:05
Oofol
Brak nowych postów Opcięta wtyczka z tylnich głośników. ...
pat1980 Car Audio 2 Pią 16 Maj, 2014 17:21
pat1980
Brak nowych postów olej norma C3 czy mogę wlać?
olej z normą C3 do a4 b5
dexaven Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 2 Sob 05 Paź, 2013 15:41
dexaven



[ Twoje IP to: 18.119.105.239, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności