Elementy silnika » [a4 1.9 tdi 110 km afn] bierze olej
Odpowiedz do tematu
 [a4 1.9 tdi 110 km afn] bierze olej
witam .kupiłem a4 1.9 tdi 110 km afn i zauważyłem ze dość mocno zużywa olej .Silnik jest suchy przyspiesza dobrze auto sprowadziłem z niemiec i odrazu wymieniłem olej z tym ze tuż przed wymianą tego oleju było mało wlałem olej 5w30 gdyż taki był lany .Dlaczego bierze czyżby pierścienie czy uszczelniacze jak to sprawdzić samochód nie kopci jakos niepokojąco bynajmniej nie zauważyłem prosze o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli silnik jest suchy tona 99% beda to uszczelniacze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a pierścienie to nie beda a ile kosztuje wymiana uszczelniaczy o ile to one

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jams231 napisał/a:
a pierścienie to nie beda a ile kosztuje wymiana uszczelniaczy o ile to one


Czy silnik bierze olej przez uszczelniacze, można łatwo sprawdzić, mianowicie po całonocnym postoju gdy uruchomisz silnik to wyjdz i sprawdz czy jest dymienie, i jeśli ustaje po paru chwilach to na 99% są to uszczelniacze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok dzieki chłopaki jutro sprawdze a jak sprawdzić pierścienie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moze byc tez turbina lub odma, zajrzyj w rurę od odmy i od IC czy sa suche - troche oleju tam, zawsze bedzie ale ne powinny byc zalane. Lubi tez leciec przez uszczelniacz od walu korbowego od strony sprzegla, patrzyles w kanale?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
panowie nie wiem może przez to że nie równo stał samochód w garażu bo dzis rano sprawdziłem na równym i olej w normie jest hihi ja to leb

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2012 10:15 ]
a już wpadłem w taką panike ale czas pokaże co motor jest wart

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jams231 napisał/a:
panowie nie wiem może przez to że nie równo stał samochód w garażu bo dzis rano sprawdziłem na równym i olej w normie jest hihi ja to leb

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2012 10:15 ]
a już wpadłem w taką panike ale czas pokaże co motor jest wart


Gratki :mrgreen: :wysmiewacz:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jednak troszke ten olej przepala byłem na diagnostyce i mam turbine do czyszczenia kierownice (przeładowuje sie turbo) aha i na weżu od odmy i na turbinie widać taki czarny osad czy wymiana tego weża od odmy pomożę i czy moge tak jeżdzić z zapieczonymi kierownicami jeszcze jakiś czas prosze o pomoć
]

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2012 15:44 ]
jak zapalam go zimnego to dymi przez pare chwil takim siwo białym dymem ale jak sie nagrzeje to dymienie ustepuje a czy przez niesprawny wąż od odmy lub odme może brać oloej no jakies pół litra mi ubyło na 4 tyś kilometrów

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2012 15:48 ]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
0,5l / 4000km to nie jest zle, rozumiem ze jest to wkurzajace, ale nie masz czym sie martwic. Norma dla tych silnikow to jak dobrze pamietam 1l/1000km - dla mnie to juz dno...:). Przez turbine zawsze troche pociagnie. Moglbys zdemontowac ten grzybek od odmy, tam w srodku jest zawor, lubi sie pozaklejac i wyplukac go porzadnie beną. A po czym sadzisz, ze kierownice masz zatarte?, odpiales ciegno od gruszki i sprawdzales jak chodza? przyczyn przeladowywania moze byc kilka, na poczatek sprawdz jednak reka jak chodza kierownice po odpieciu ciegna od gruszki, czy w miare lekko i nie przycinaja sie, szczegolnie na koncach. jak juz bedziesz mial odpiete to poruszaj dynamicznie w celu rozruszania. Ja mam przeczucie ze to wina n75. Aha no i przede wszystkim sprawdz w jakim stanie masz wszystkie wezyki podcisnieniowe, nie tylko w ukladzie sterowania turbo, ale rowniez w ukladzie egr. Najlepiej sciagnij wezyk z gruszki od turbo, zatkaj palcem, druga osba niech odpali auto, po jakiejs chwili wylaczy, a Ty za kilkanascie sekund odetkaj wezyk, powinien trzymac jeszcze podcisnienie, jezeli nie, szukaj dziurawego - sparcialego, a najlepiej od razu zainwestuj w nowe wezyki i wymien, bo bedziesz mial spokoj na jakis czas, a jak to jest rok 99, to juz napewno w najlepszym stanie nie sa.Pamietaj ze wezyki sa dwoch roznych srednic i takie powinny byc zalozone, ekniw w etce jakie powinny byc. Uwazaj jak bedziesz je sciagal z n75 i n18 bo lubia sie "zapiec" i przy sciaganiu mozna urwac krocce, lepiej zamiast szrpac to podwazyc lekko szerokim plaskim srubokretem :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no turbina mi sie wyłaczała jak z 10 sekund pocisnąłem na max dlatego obstawiam kierownice a pożniej już wogóle nie chodziła i zaczełem sprawdzać sztanga wogóle sie nie poruszała i wczoraj do tego grzyba co idzie do niego weżyk z podciśnieniem podłaczyłem spreżarke i przedmuchałem troche syfu poszło sztanga zaczeła dużo lżej sie poruszać i turbina pracuje troche póżniej zaczeła sie właczać tak od 1700-1800 obrotów ale chodzi . A przy ilu obrotach na 3 biegu afn powinien mieć odciecie paliwa bo wczoraj na 3 do 5500 obrotów pocisłem i jeszcze chciał jechać

[ Dodano: Wto 04 Wrz, 2012 15:57 ]
ostatnio zauważyłem taki wyciek pod filtrem oleju ale nie z filtra czy to może wina oleju powinienem przejśc na olej półsyntetyczny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mowiac o "grzybie" miales na mysli ta gruszke przy turbo? tak? mysle ze jak juz ciezko chodzi to moze sie powoli w srodku rozsypywac. pomysl powoli o wymianie. A odchaczyles ciegno jak sprawdzales?, bo jak nie to opor moze byc spowodowany zatartymi kierownicami. przeanalizuj jeszcze to dokladnie. Co do oleju to w sumie nie wiadomo skad on sie tam pojawil, moze ścieka gdzies z gory i tam go akurat widac, olej ma to do siebie ze tworzy takie rozlegle palmy, przypatrz sie uwaznie, moze nawet wyciekac spod pokrywy zaworow, tam lubilo w tych silnikach leciec. A co do 5500obr/min to ladnie mu dales, ale uwazaj, bo z tego co pamietam te silniki nie mialy zadnego ogranicznika, ale masz sczescie ze nie zerwales rozrzadu, albo ze pompa lub turbina sie nie rozleciala....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hej odnowie temat troche pare razy przegazowałem pożądnie moją audi i turbina już się nie zawiesza hehe poprostu wypchało syf a apropo brania oleju to na 11 tyś km wzieła mi jakies 1,25 litra czy to jest aż tak dużo czy nie martwić sie tym póki co czy może zmienić olej z 5w.30 na 10w40 ?

[ Dodano: Sob 23 Mar, 2013 13:07 ]
w poniedziałek wezmę się z kolegą za czyszczenie turbiny wreszcie i zaleje fure olejem 10w40 motul może zmniejszy sie zużycie oleju

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jams231 napisał/a:

[ Dodano: Sob 23 Mar, 2013 13:07 ]
w poniedziałek wezmę się z kolegą za czyszczenie turbiny wreszcie i zaleje fure olejem 10w40 motul może zmniejszy sie zużycie oleju


jak znam się na autach nie zmniejszy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moim zdaniem też niczego to szczególnie nie zmieni.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.147.66.178 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa