 |
|
[ A4 1,9TDI]Problem z turbiną - wyłącza się |
| Autor |
Wiadomość |
skuter

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 09 Paź 2010 Wszystkie posty: 1
     
Skąd: Starachowice
|
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 23:30
|
|
|
witam wszystkich. mam pytanie , piszecie zeby wyczyscic "kierownice suszarki" ktos mi moze powiedziec gdzie sie znajduje i m.w. jak to wyglada? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 23:38
|
|
|
| skuter napisał/a: | | witam wszystkich. mam pytanie , piszecie zeby wyczyscic "kierownice suszarki" ktos mi moze powiedziec gdzie sie znajduje i m.w. jak to wyglada? | Kierownice znajdują się w turbinie. Aby się tam dostać musisz zdemontować turbinę i ją rozebrać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 12:03 Re: [ A4 1,9TDI]Problem z turbiną - wyłącza się
|
|
|
| mirek__84 napisał/a: | witam mam problem z turbiną
Zauważyłem właśnie że przy zmianach temperatury powietrza na zewnątrz
A dokładnie zaczęło się tak w tamtym roku 2007 grudzień jadąc do rodziny stwierdziłem ten sam problem max obrotów na 5 biegu 3000 prędkość 130 km po wyłączeniu i włączeniu silnika na moment było ok. . Na wiosnę już rzadziej się wyłanczała w lato praktycznie ani razu . Po dłuższych obserwacjach zauważyłem że poniżej tem. 5 C się wyłącza turbina . Teraz mamy rok 2009 a ja jeszcze nie mam rozwiązanego problemu !!! i coraz bardziej się powiększa |
Ja mam podobny problem ale pytanie polega na tym jak długo można jeździć na trybie awaryjnym, jestem za granicą i tutaj nawet koszty diagnostyki są bardzo drogie i nie wiem czy gdy pojadę do PL to czy nic mi sie nie stanie z turbiną?? może ktoś zna odpowiedz???? |
_________________ Mario |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 12:09
|
|
|
Nic nie powinno się stać. Do Polski na pewno jakoś dojedziesz - tylko co to za jazda jak kopnąć nie mozna? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 12:27
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Nic nie powinno się stać. Do Polski na pewno jakoś dojedziesz - tylko co to za jazda jak kopnąć nie mozna? |
Ok dziękuje bardzo |
_________________ Mario |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2011 18:47 TURBINA załącza się powyżej 3200 obrotów
|
|
|
Mam Audi A4 19TDi 90 KM AHU mam problem ponieważ jak zapalę silnik i jak jadę samochodem to silnik jest jak mół nie potrafi się uciągnąć ale jak dojdę do obrotów 3200 to tak jakby się turbina włączała i samochód dostaje kopa i normalnie chodzi , później już nic się nie dzieje dopóki go powrotem nie zgaszę i zapale ponownie to, to samo sie dzieje, proszę o pomoc może ktoś wie co to może być lub miał podoba sytuacje. Może coś doradzicie. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2011 19:32 Re: TURBINA załącza się powyżej 3200 obrotów
|
|
|
| adrian228 napisał/a: | | Mam Audi A4 19TDi 90 KM AHU mam problem ponieważ jak zapalę silnik i jak jadę samochodem to silnik jest jak mół nie potrafi się uciągnąć ale jak dojdę do obrotów 3200 to tak jakby się turbina włączała i samochód dostaje kopa i normalnie chodzi , później już nic się nie dzieje dopóki go powrotem nie zgaszę i zapale ponownie to, to samo sie dzieje, proszę o pomoc może ktoś wie co to może być lub miał podoba sytuacje. Może coś doradzicie. | Po pierwsze to pasowało by się najpierw przywitac w odpowiednim dziale... co do auta to zacznijmy od podstaw, czyli czy VAGowałeś niunię? Masz jakies błędy?? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2011 20:20
|
|
|
Przepraszam że się nie przywitałem mam kabel ale nie wiem jak to zrobić żeby coś nie zepsuć strasznie dużo jest na forum o Vag i jak zaczołem się wgłębiać to się pogubiłem, może mi coś doradzicie jak to zrobić jak twierdzicie żeby od tego zacząć. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2011 21:04
|
|
|
| adrian228 napisał/a: | | Przepraszam że się nie przywitałem mam kabel ale nie wiem jak to zrobić żeby coś nie zepsuć strasznie dużo jest na forum o Vag i jak zaczołem się wgłębiać to się pogubiłem, może mi coś doradzicie jak to zrobić jak twierdzicie żeby od tego zacząć. | nie masz się czego bać, podepnij interfejs do kompa i auta, po czym VAGiem sprawdź błedy. Spisz numery błedów i podaj nam, wtedy cos spróbujemy poradzić. Inaczej możemy zgadywac do rana.... |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2011 21:11
|
|
|
| adrian228 napisał/a: | | Przepraszam że się nie przywitałem mam kabel ale nie wiem jak to zrobić żeby coś nie zepsuć strasznie dużo jest na forum o Vag i jak zaczołem się wgłębiać to się pogubiłem, może mi coś doradzicie jak to zrobić jak twierdzicie żeby od tego zacząć. |
Zacznij w takim razie od początku. Jaki masz kabel i jaki program, czy przed usterką coś robiłeś przy silniku, czy już sprawdzałeś któreś z komponentów silnika itd, itd....
P.S.
Przywitać się z userami jest warto - rozmowa się wówczas klei. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 09:40
|
|
|
Mam Polski Vag 4,9, a na kablu pisze OBD II, robiłem coś ale miałem problemy się połapać. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 10:33
|
|
|
| adrian228 napisał/a: | | robiłem coś ale miałem problemy się połapać. |
Nie pisz szyfrem tylko napisz dokładnie o co Ci chodzi. Próbowałeś zrobić logi, nie mogłeś się połączyć ze sterownikiem, czy może nie możesz zainstalować programu? Z tego co piszesz wiem tylko, że nie dałeś rady. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 11:27
|
|
|
Przepraszam ale uczę się cały czas, wiem że Polski Vag 4,9 który mam to raczej nie da się zrobić logów (chyba że się mylę), próbowałem znaleść na necie VAg-Com 311 ale nie mogę sobie poradzić bo mam Windows 7 64bit i nie włącza się po zainstalowaniu, włączam ikonkę i nic nie wchodzi, co to może być, jeżeli masz jaś program pod Win7 64bit na zrobienie logów to podeślij linka lub wyślij na emaila. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 12:15
|
|
|
| adrian228 napisał/a: | | Przepraszam ale uczę się cały czas, wiem że Polski Vag 4,9 który mam to raczej nie da się zrobić logów (chyba że się mylę), próbowałem znaleść na necie VAg-Com 311 ale nie mogę sobie poradzić bo mam Windows 7 64bit i nie włącza się po zainstalowaniu, włączam ikonkę i nic nie wchodzi, co to może być, jeżeli masz jaś program pod Win7 64bit na zrobienie logów to podeślij linka lub wyślij na emaila. |
Niestety masz problem. Masz 2 wyjścia - zainwestować kilkaset złotych w sprzęt który będziesz mógł zainstalować na W7, albo zainstalować XP. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Turbodoładowanie |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |