Układ hamulcowy » "Wpadający" pedał hamulca
Odpowiedz do tematu
 "Wpadający" pedał hamulca
Siema, zauważyłam w tym tygodniu u siebie w czarnuchu pewną, jak mniemam, usterkę. Przy hamowaniu do zatrzymania pedał hamulca idzie do połowy wysokości, czyli tak normalnie. Jak już natomiast stoję na stopie i przycisnę mocniej, pedał bardzo miękko idzie prawie do samego spodu. Z tego co się orientuję nie jest to normalne. Z drugiej strony auto mi w tym czasie nie ucieka, ani nie drgnie chociaż o milimetr, czyli hamulce trzymają. Zastanawia mnie ta sytuacja z tego względu, że czytałam o zbyt głęboko wpadającym pedale gazu, który może sugerować usterkę układu hamulcowego ( niskie ciśnienie, za mało płynu lub usterka pompy). Płyn sprawdzałam i jest ok, kontrolki też się nie świecą. Dodam, że wcześniej nie było takiej sytuacji, ja natomiast na zmiany w zachowaniu auta jestem bardzo wrażliwa :-P .
Klocki hamulcowe nie były jeszcze wymieniane, ponieważ panowie z serwisu stwierdzili, że są tylko w 50% zużyte. Czekam na sugestie, ponieważ nie chcę żadnych niespodzianek i chciałabym wiedzieć o co chodzi, zanim złożę im wizytę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
klocki bym wykluczył, jednak nie jestem specem w tej dziedzinie. Po wpadającym pedale stawiałbym na usterkę w pompce hamulcowej, już kiedyś się z tym spotkałem że na postoju pedał wpadał do końca, jednak nie pamiętam czy wtedy auto normalnie stało czy lekko się poruszyło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moim zdaniem to normalne. W benzyniakach też wpada tylko szybciej a dieslach troche wolniej wiec odczuwasz to dopiero jak stoisz. Po prostu spada ciśnienie.
Ale to tylko moje zdanie :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma co się stresować. Zanim dojdzie do prawdziwiej usterki Twoje zegary się rozświetlą jak choinka na święta. W czarnuchu powinnaś mieć czujnik podciśnienia w układzie hamowania więc biorąc pod uwagę nadgorliwość elektroniki wszystko powinno być w normie. Jasne do ASO możesz zajechać i zaskoczyć ich ponownie pytaniami. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli rozumiem, że jest to całkowicie normalne i nie ma usterki. Wcześniej jakoś nie zauważyłam :oops:
Adi202 napisał/a:
Jasne do ASO możesz zajechać i zaskoczyć ich ponownie pytaniami

Nie bardzo potrafią na moje pytania odpowiedzieć, więc już sobie odpuściłam :-P
Dzięki chłopy.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 13.59.122.162 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa