[v8 d11] wycieraczki reflektorów
hejka,
kolejna niespodzianka w V'ce kolegi. Zamontowałem silniczki wycieraczek reflektorów, podpiąłem kostki, poskładałem wszystko do kupy i włączam - a silniczki pracują w druga stronę (tak jak by były zamienione stronami a przecież pasują tylko w jeden sposób)
czy zamiana pinów rozwiąże problem? z tego co widziałem to silniczki maja diody kierunkowe
Nie rozwiąże. A ramie w dobrym kierunku założyłeś?
| Adi202 napisał/a: |
Nie rozwiąże. A ramie w dobrym kierunku założyłeś? |
metalową częścia do szkła refloktora
nieee no, nie raz się zakręce ale w tym przypadku
wyobraż sobie że obydwie wycieraczki zamiast myć szkło to myja zderzak. no chyba że je ustawie tak, że w pozycji spoczynku są prostopadle ułożóne na reflektorze
| jimv8 napisał/a: |
| Adi202 napisał/a: | Nie rozwiąże. A ramie w dobrym kierunku założyłeś? |
metalową częścia do szkła refloktora
nieee no, nie raz się zakręce ale w tym przypadku
wyobraż sobie że obydwie wycieraczki zamiast myć szkło to myja zderzak. no chyba że je ustawie tak, że w pozycji spoczynku są prostopadle ułożóne na reflektorze |
nigdy tego nie rozbierałem, ale zastanawiam sie czy jest mozliwosć ściagnięcia całego pióra z wieloklinu i ustawienia samego ramienia... powinno być
| Pasiak napisał/a: |
| jimv8 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | Nie rozwiąże. A ramie w dobrym kierunku założyłeś? |
metalową częścia do szkła refloktora
nieee no, nie raz się zakręce ale w tym przypadku
wyobraż sobie że obydwie wycieraczki zamiast myć szkło to myja zderzak. no chyba że je ustawie tak, że w pozycji spoczynku są prostopadle ułożóne na reflektorze | nigdy tego nie rozbierałem, ale zastanawiam sie czy jest mozliwosć ściagnięcia całego pióra z wieloklinu i ustawienia samego ramienia... powinno być |
Pasiasty JEST taka możliwość ale nic to nie daje
powinno machać w górę a nie w dół
Coś już wiadomo z tymi wycierusami?
| Adi202 napisał/a: |
| Coś już wiadomo z tymi wycierusami? |
podmiana nie jest tak hop siup. Każdy silniczek ma wspornik mocujący do ramki i już tylko to powoduje ze pasuje tylko na jedna stronę. Zamiana silniczków, czyli demontaż z wspornika nie jest taka prosta. Pręt jest długi i trzeba go rozłączyć na środku co próbowałem i niestety lata zrobiły swoje - ni drgnie
edit.
dzisiaj dziąłem zderzak by się upewnić czy nie są zamienione stronami - jest dobrze zamontowane.