 |
|
Problem z zegarami w A4 2000r |
| Autor |
Wiadomość |
Wa4

Model: A4
Silnik: 1,9 ATJ
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 04 Lis 2013 Wszystkie posty: 8
     
Skąd: Biała Podlaska
|
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 17:40 Problem z zegarami w A4 2000r
|
|
|
Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 z 2000 roku (model po liftingu). Od momentu kupienia pojawia się pewien problem z zegarami. Wskazówka zegara temperatury silnika nie spada nigdy poniżej 70C (nawet jak auto stoi kilka dni nie odpalane), zaś zegary prędkościomierza i obrotomierza sporadycznie (przeważnie jest ok) jakby się zawieszały na pewnym poziomie i zamiast wartość 0 pokazują odpowiednio 900 i 35km/h (po zgaszeniu) a podczas jazdy wartość faktyczna jest powiększana o te wielkości... czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 21:05 Re: Problem z zegarami w A4 2000r
|
|
|
| Wa4 napisał/a: | | Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 z 2000 roku (model po liftingu). Od momentu kupienia pojawia się pewien problem z zegarami. Wskazówka zegara temperatury silnika nie spada nigdy poniżej 70C (nawet jak auto stoi kilka dni nie odpalane), zaś zegary prędkościomierza i obrotomierza sporadycznie (przeważnie jest ok) jakby się zawieszały na pewnym poziomie i zamiast wartość 0 pokazują odpowiednio 900 i 35km/h (po zgaszeniu) a podczas jazdy wartość faktyczna jest powiększana o te wielkości... czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? | na poczatek sprawdź błedy zegarów,kodowanie,oraz zrob test elementów wykonawczych. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
jerrydzwonkow
Jerry85

Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: on
Nadwozie: kombi
Pomógł: 2 razy Wiek: 40 Dołączył: 28 Lip 2013 Wszystkie posty: 47
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Maków Maz
|
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 21:34
|
|
|
Dokładnie Tak Jak Kolega Pasiak napisał, jeśli nic komputer nie pokaże, a w teście elementów wykonawczych wskazówki się przywieszą to znaczy, że coś mogło być grzebane w zegarach...Ja po wizycie u pseudo elektronika miałem podobne problemy. Wskazówka od temperatury opadała bezwiednie po wyłączeniu zapłonu, a prędkościomierz i obrotomierz przywieszał się czasami. Gościu wyjmował wskazówki i już nie złożył tego jak należy. U mnie skończyło się wymianą licznika bo nie mogłem dostać do mojego silniczków odpowiedzialnych za wskazówki. Ale u Ciebie nie musi być tak źle...Pozdro |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013 08:52
|
|
|
Po opisie sądzę, że masz zegary Magneti Marelli w których kończy się mikroprocesor. Odłącz na chwilę klemę akumulatora i sprawdź czy wskazówki zejdą do początku skali. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |