Pozostałe tematy » V8 gaśnie i wspomaganie nie działa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 V8 gaśnie i wspomaganie nie działa
Witam jak w temacie może ktoś miał coś podobnego a mianowicie po odpaleniu a przeważnie na ciepłym silniku silnik gaśnie ,mogę tak odpalać raz po razie kilka-kilkanaście razy aż zacznie normalnie chodzić lub przytrzymać na obrotach i po jakiejś chwili też chodzi normalnie. A druga sprawa czasami jak odpalę to brakuje mi wspomagania , po zgaszeniu i odpaleniu silnika wszystko wraca do normy. Z pierwszą sprawą teraz dzieje się to rzadziej niż np rok temu ,a druga kwestia jest bardzo rzadko ale się zdarza. Wiem że odnośnie obu tych przypadków może być wiele przyczyn ,na razie sobie daję radę nie jest to jakieś upierdliwe ale jak ktoś miał coś podobnego i się z tym uporał proszę o podpowiedzi.
Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: V8 gaśnie i wspomaganie nie działa
kapsel napisał/a:
Wiem że odnośnie obu tych przypadków może być wiele przyczyn

Święta prawda. Jest coś takiego jak złącze diagnostyczne pod dywanikiem pasażera. Odczytaj błędy i po problemie. Odnośnie wspomagania, to już inna sprawa. Sądzę, że powinieneś sprawdzić pompę. Jak wygląda sprawa z hamulcami? Są zawsze, czy też się kończą razem ze wspomaganiem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie nie wspomaganie odmawia posłuszeństwa tylko podczas odpalania , nie było jeszcze opcji żeby zdarzyło się podczas jazdy.
Złącze faktycznie jest ale to nie jest aż tak upierdliwe żeby płacić kokosy za samo podłączenie kompa ;) ale kiedyś to będę musiał zbadać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Nie nie wspomaganie odmawia posłuszeństwa tylko podczas odpalania

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Wspomaganie nie działa zaraz po uruchomieniu silnika, a po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy?
Problem braku wspomagania kierownicy wiąże się z temperaturą silnika?
Opisz to dokładniej, bo nikt nie potrafi wróżyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Wspomaganie nie działa zaraz po uruchomieniu silnika, a po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy?


Tak jak piszesz , rzadko się zdarza ale nie tylko na zimnym silniku. Jest tak wsiadam odpalam i ruszam czuję że nie ma wspomagania więc gaszę odpalam ponownie i jest ok to tyle ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
kapsel napisał/a:
Wspomaganie nie działa zaraz po uruchomieniu silnika, a po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy?


Tak jak piszesz , rzadko się zdarza ale nie tylko na zimnym silniku. Jest tak wsiadam odpalam i ruszam czuję że nie ma wspomagania więc gaszę odpalam ponownie i jest ok to tyle ;)

Robiłeś coś przy wspomaganiu? Kiedy wymieniałeś płyn wspomagania?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jeszcze nic nie robiłem przy wspomaganiu od 6- ciu lat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
prawdopodobnie zacinają się zaworki kierunkowe lub zaworek przepływowy...nie znam dokładnie te pompy ale jeżeli wymiana płynu nie pomoże to czas na nową. ciekaw jestem czy w sytuacji kiedy wszystko jest okej, na biegu jałowym odczuwasz czasami opór kół?? Z tym gaśnięciem to oczywiście pierw podłącz kompa :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Nie jeszcze nic nie robiłem przy wspomaganiu od 6- ciu lat.
Czas najwyższy. Termin wymiany płynu dawno minął. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłem na komputerze i koleś sprawdził mi czy są jakieś błędy ale mówił że jest czysto. Teraz nie wiem co można jeszcze zrobić odnośnie tego gaśnięcia silnika :-( kwestia jest taka że w zimie nie zauważyłem tego utrudnienia tak jak teraz kiedy jest sporo wyższa temperatura. Coś mi się wydaje że dzieje się coś niedobrego z pompą paliwa .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawna pompka to podstawa. W mojej 100 działy się cuda po zamontowaniu włoskiej pompy paliwa. Założyłem VDO i Ałdi jak nowe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sprawna pompka to podstawa. W mojej 100 działy się cuda po zamontowaniu włoskiej pompy paliwa. Założyłem VDO i Ałdi jak nowe.


Tak Adi ale pompka troszkę kosztuje a ja nie jestem na 100% pewien że to własnie to bo chodzić chodzi normalnie tylko teraz jak jest ciepło to coś zaczęło szwankować;/ trzeba po kolei coś eliminować ale najlepiej żeby się obeszło bez zbędnych kosztów.Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja rozumiem, że solidny produkt musi kosztować. Rozwiązaniem jest pożyczenie pewnej pompki, lub pomiar ciśnienia paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jakis czas temu pewien mechanik sprawdzał ciśnienie i było troszkę wyżej niż powinno ,ale coś się wykombinuje tak czy inaczej ;) ))

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Jakis czas temu pewien mechanik sprawdzał ciśnienie i było troszkę wyżej niż powinno ,ale coś się wykombinuje tak czy inaczej ;) ))

Chcesz powiedzieć, że miałeś 7Bar?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.137.185.180 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa