Elementy silnika » Prośba o pomoc w diagnozie
Odpowiedz do tematu
 Prośba o pomoc w diagnozie
Witam. Proszę Was o nakierowanie mnie na właściwy tor w diagnozie. Otóż dwa tygodnie wstecz, podczas jazdy samochód stracił moc podczas przyśpieszania przy ok. 3000 tys. obrotów. Silnik był coraz słabszy, obroty spadały, brak reakcji na przyśpieszanie, aż zgasł. Z racji na napęd 4x4 i tiptronica pozostała laweta. Obecnie samochód nie zapala( jak już zaskoczy to obroty falują i gaśnie nie dając się ponownie uruchomić). Brak błędów, kontrolki się nie palą. Ciśnienie na listwach jest. Pompy pracują, zasilanie ok. Mechanicy 1/5 tygodnia głowią się o co kaman. Na dzień dzisiejszy: auto zapala, po rozpięciu dolotu. Założywszy na powrót rurę z dolotu j.w. brak reakcji, kręci szybko, równo, nie zapala. DPF usunięty, auto ma 230 tys. przejechane, przy 190 tys. zmieniony silnik z przebiegiem 110 tys. z racji usterki wtrysku i wypaleniu tłoka. Silnik zmieniony( sam słupek) osprzęt pozotał w oryginale. Oleje ok. Filtry mają z 2000 km. Olej w skrzyni zmieniony z rok temu. Słowem pilnuję jej. Macie jakiś pomysł, co w trawie piszczy? Bo już głupi jestem....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pisałeś o braku błedów, czy kazdy sterownik był skanowany i z kazdym udało się połaczyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
pisałeś o braku błedów, czy kazdy sterownik był skanowany i z kazdym udało się połaczyć?


Nie mam tak dokładnych informacji od mechanika. Wiem że nie mają typowego programu pod vagi, ale z tego co mi tłumaczył do tej pory na ich śmiało radzili sobie z diagnozą. Jedyna nieścisłość wyświetlona to oprócz pierduły niskiego napięcia na wentylatorze, to było niskie ciśnienie doładowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wisiel napisał/a:
Pasiak napisał/a:
pisałeś o braku błedów, czy kazdy sterownik był skanowany i z kazdym udało się połaczyć?


Nie mam tak dokładnych informacji od mechanika. Wiem że nie mają typowego programu pod vagi, ale z tego co mi tłumaczył do tej pory na ich śmiało radzili sobie z diagnozą. Jedyna nieścisłość wyświetlona to oprócz pierduły niskiego napięcia na wentylatorze, to było niskie ciśnienie doładowania.
podstawa to dobra diagnoza wraz z opisem, inaczej możemy zgadywać :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem prawie nieaktualny, rozleciała się turbina, od strony gorącej. Dzisiaj pojechała do Katowic na Załęże na oględziny, czy coś oprócz wirnika jeszcze padło.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 18.118.210.213 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa