Pozostałe tematy » wysokie obroty na lpg w audi 100 c3
Odpowiedz do tematu
 wysokie obroty na lpg w audi 100 c3
silnik po rozgrzaniu się do 90stC na gazie nie ma wolnych obrotów. po wciśnięciu sprzęgła ma 1700 ob./min a na benzynie ma normalnie 800-900 ob./min.

czy jest to spowodowane złą regulacją dawki lpp?

Dodam że mam silnik 2.0 RT

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przegląd instalacji całej zaczynając od reduktora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lpg pierwszej generacji? na mieszalniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jedna rura od mieszalnika doprowadzona do przepustnicy kolektora dolotowego. jakiś podobno najprostrzy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A widzisz w sumie nie uwzględniłem że możesz jeździć na czymś starym. Przeglądnij całość bo ewidentnie coś z LPG skoro na PB jest OK. Nie ma za wiele filozofii a jak się boisz to poproś fachurę bo LPG to jednak paliwo wybuchowe więc jakieś elementarne pojęcie i rozsądek przy demontażu i montażu poszczególnych elementów musi być.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czy na tej rurze co opisałeś jest śruba regulacyjna czy taki silniczek krokowy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jest silniczek krokowy i obok śruba do regulacji.
silniczek tzn. kostkę z niego odpinałem na włączonym silniku, ale reakcji nie było żadnej. Śruby regulacji nie ruszałem, ale wiem że jak kupiłem auto to śruba była mocno skręcona i gaziarz mi ją poluzował ( odkręcił ją i auto dostało lepszego kopa). Spalanie gazu w mieście to od 12 - 13 l/100km. To chyba dobrze.

ktoś mi podpowiedział że może to być wina filtra gazu ( w mieszalniku) ale jest tylko jeden filtr (chyba).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silniczek krokowy jest odpowiedzialny za utrzymywanie rownych obrotow jesli go odpinasz i nie ma reakcj to masz winowajce calej sytulacj :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silnik krokowy mówiąc dokładniej steruje dawką paliwa. Jeśli skopany to dzieją się cuda. Ale przy tak prostej instalacji nawet na "śrubie" powinno być dobrze. Jeśli nie masz krokowca na podmiankę to ustaw dawkę na śrubie i sprawdź czy się poprawi. Jak tak to zgodnie z poprzednim postem masz winowajcę. A jak nie to Kolego zacznij od podstaw czyli od eksploatacji - takie sprawy jak filtr to powinieneś zmieniać bez pomocy osób z forum :P
Ale ja bym się poważnie zastanowił nad sprawdzeniem membrany, skoro filtry nie wymieniane regularnie to membrana może już dawno zapomniała że była kiedyś miękka :P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.135.194.15 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa