Pozostałe tematy » [B4 AAZ] Uszczelka podstawy filtra oleju
Odpowiedz do tematu
 [B4 AAZ] Uszczelka podstawy filtra oleju
Zbieram się do wymiany oleju, mam maly wyciek - a raczej upocenie jeszcze, spod podstawy filtra oleju, wiem ze tam jest uszczelka, ktora wlasnie zaczyna puszczac i musze przy tej wymianie oleju ją tez kupic i wymienic

No i szukałam, po necie, to ponoc metalowe sa i z jakiejs gumy - lepsze, czy ktos cos wie w tym temacie? Jaka tam uszczelke kupic, chce porzadna, zeby nie puszczała

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi ci o ta podklade ktora idzie pod filter oleju ta miedziana :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Określ dokładnie czy poci się przy mocowaniu podstawy filtra do silnika, czy pomiędzy podstawą i chłodnicą oleju?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przy filtrze tam wyzej

edit://
zrobie jutro w dzień fotke i pokaze palcem dokładnie gdzie podcieka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zrobiłam własnie foty... tylko, ze gowno widac na zdjęciu :/
ale to chyba bardziej jest przy bloku upocone, tam gdzie palucha wsadziłam i kawałek paznokcia widac na bloku to jest brudno, to tak bardziej jak mocowanie filtra do bloku to tam





Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak to miedzy blokiem a podstawa filtra jesli chodzi o uszczelki to pod metalowa zawsze mozesz dac sylikon i bedzie wieksza gwaracja ze nie bedzie sie posic bo z gumowa to jedyne co mozesz zrobic jak bedzie sie pocic po wymianie to tylko dociagnac sruby lub ja wymienic znow ja ze swoiej strony doradzam ci metalowa uszczelke ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czy to jest to?
http://www.iparts.pl/auto...392-100472.html

w tej tanszej jest opisane, ze material PAPIER :roll:

Uszczelka obudowy filtra oleju - TOPRAN
Audi 80 (8C, B4) 1.9 TD 75KM
Informacje:
Nr silnika wg TECDOC: 229
do nr kontrolnego: 13502
Dodatkowe informacje:
Materiał: papier
Część znajduje się w kategorii:: Uszczelka i obudowa filtra oleju

...to i tak dobrze,ze nie z konskiej kupy :) a ztego co pisaliście, to w orginale ma to być metalowe :shock:

a ta druga nie jest opisana z czego, tylko jest dwa razy droższa... to chyba nie papier? co myślicie?

http://www.iparts.pl/czes...-10-620061.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta pierwsza to raczej bedzie z papieru ta za 13 zeta pewnie jest z korka czyli dobry material na uszczelki ja bym wolal ta za 13 zeta jest pewnieisza i firma tez dobra ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tej pierwszej to napewno nie wezme, bo pewnie kolejnej wymiany oleju nie doczeka i zrobi wyciek taki, ze olej butelkami trzeba bedzie dolewac ;)

mamy ogólnie wolnosc słowa w internecie, ale w "praniu" niezadko okazuje sie ze nie do konca jesli chodzi o negatywne opinie firm itp. tak czy tak jeśli chodzi o zamienniki Topran, to zawsze mnie kazdy ostrzegał, zeby nie brac bo shit

tez o tej drugiej myśle, z nadzieja ze z papieru nie jest, bo jak z korka to OK

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No z korka sa prawie wszystkie uszczelki np pod pokrywe klawatury zaworow i zdaja zadanie to i pod podstawa filtra tez bedzie ;-)

[ Dodano: Nie 24 Sie, 2014 13:26 ]
Tylko przed montazem sobie wszystko dobrze poczysc i po otuszczaj zeby nie bylo pozniej zonka ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przez ta zasraną uszczelkę - zamiennik zarżnełabym silnik, mało brakowało :/ odpalam, pali się kontrolka oleju i dziwnie nie gasnie (nigdy tak nie było), nieswiadoma dałam lekko gazu, nagle smród spod maski wyłaczyłam silnik natychmiast przerazona.. w osłonie podłogowej kałuza oleju, pod autem tylko mała plamka, blok cały ulany, bagnet suchy - i teraz juz wiem co się stało odpalony był praktycznie na sucho, litra oleju przynajmniej nie bylo do stanu :/

zleciało tamtedy dośc sporo, a ja myślalam ze po wymianie tej uszczelki odma mi sie poci, i sprawdzałam dzien wczesniej olej, to było pół na bagnecie, od tego sprawdzenia do tego niefortunnego odpalenia zrobilam moze ze 20 km po miescie, to jest jakis hardcor, na szczescie nie wyrzuciłam starej oryginalnej uszczelki, będzie ona zakładana spowrotem (ona się tylko pociła a nie rzygała olejem jak ten zamiennik), po prostu ręce opadaja juz na to wszystko, tak jest blok olejem obrzygany, ze normalnie załamka a płycie podlogowej kałuza stoi :/ szczescie w nieszczesciu, ze natychnoast wyłaczyłam silnik, bo było by po nim, to co sie stało te kilka chwil przezył wydaje się, ze bez szwanku, bo po tej dolewce wracałam do domu, było wszystko normalnie, dzis go na mrozie tez odpalałam poszedł od kopa... ale nasuwa olej tamtędy okrutnie juz teraz jest ledwo ponad minimum

róznica w wykonaniu tych uszczelek tez jest spora oryginalna to gruba metalowa płytka z gumami a ten amiennik jakies plastikowe cienkie gówinko tylko z wycieciami w odpowiednich miejscach :.

cały olej będzie do wymiany znowu, bo sie z tych nerwów jeszcze pomyliłam i dolewkę zrobiłam mineralnym mobilem cos koło litra, z tych nerwów a miałam w bagazniku tą butelkę...
nie wiem co w tym grudniu w moje auto wstąpiło, jedno za drugim sie cos pi***oli jak wściekły dosłownie... zaczeło się od tego jak powietrze z koła zeszło na początku grudnia i skonczyc się nie moze jak sie sra teraz jedno po drugim

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli z tego wniosek, że należy pilnować ciśnienia kołach, bo w przeciwnym razie można mieć ubytki w oleju ;)

A tak na poważnie to nie wracaj do starej uszczelki tylko kup nową ale porządną. Tyle z mojej strony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet, nie ma w sprzedazy innych :/ jest ta elring którą kupiłam, bądź papierowa toprana :/

http://www.iparts.pl/auto...392-100472.html

i nie tylko tu w iparts, ja szukałam wszędzie, jest tylko wybór między nimi dwoma :/

ta która ja mam to jest ta Elring i ona jest jak taki sztywny plastik cieniutka z wytłoczonymi rowkami, a ta druga zamiennik jest z papieru... a oryginalna wyglada zupełnie inaczej - blacha kilka razy grubsza niz ta uszczelka zamiennik i miejsca wyciec oblane gumą (tak obtoczone gumową czarn obwóką), na tej mojej ta guma nie jest sparciała nigdzie ani pęknieta i chce ją wrócic, tylko na silikon niech załoza zeby metal do metalo łaczył silikonem czewonym wysokotemperaturowym... te zamienniki są do bani i nic innego naprawde nie ma :/ stary oryginał mi się tylko pocił a tu zlecial przynajmniej litr oleju jak puściła, silnik bym zajechała, bo odpalony był prawie na sucho przez to g.... :/

edit://
jak miałam B3 to borykałam się tam z wyciekiem oleju spod bagneta tam na dole i ciagle robili i ciagle się chrzaniło, az ktos powiedział mi, zeby kazac robic na oring metakowy tam i na silikon wysokotemperaturowy ten oring uszczeknić i tak kazałam zrobić.... i problem na zawsze sie skonczył, trzymało az do sprzedazy auta i pewnie trzyma do dziś

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sekunda. Sprawdziłem numery teraz - kupiłaś to co trzeba.
Elring - OK.

Kto w takim razie Ci to robił??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znajomy, przy mnie robił, patrzyłam wszystko po koleji co robi, bo stałam obok, zdjete, cały filtr z tą obudową, wyczyszczone, przesmarowane jeszcze czyms to było szaro-białym przed skręceniem, załozone a starą wziełam uszczelkę, mam w schowku, dziwiło mnie wtedy tez czemu ona pocila się ta oryginalna, jak była prosta i guma cała ani nie przerwana ani nie sparciała i wziełam ją... na szczeście teraz

lecz ten zamiennik w porównaniu do oryginału to dosłownie jak gówno do twarogu, zamiennik cieniutki taki sztywny plastik z rowkami błyszczący - wszystko jeden materiał, na grubosc to nawet 1mm nie miało, a oryginał gruba blacha (2-3mm) z ta gumą obłozoną na miejscach wyciec, to co te dwie uszczelki łączyło, to tylko kształt ten sam i miejsca wycięc w tych samych miejscach.... ogólnie to już miałam złe przeczucia, jak on wyjął oryginał i je porównywaliśmy z tym zamiennikiem :/
...teraz załuje, ze nie kazalam mu wtedy tej starej na silikon robic :(

jak pojade te uszczelki zamieniac to specjalnie zrobie zdjecia komórką i jednej i drugiej obok siebie, zobaczycie oryginał i zamiennik :/

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.148.113.111 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa